Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 167244 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 06, 2017, 18:24:04
Отговор #340

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Малко допълнение към съвета на Момчил. Ако използваш уплътнение от Москвич търси такова за багажник - различава се по профил от уплътнението на вратите и е по-високо от тях. В началото на моя багажник бях залепил уплътнение за врата, но се оказа че не му стига височината да уплътни и пропускаше вода. След като намерих оригиналния профил проблема с херметичността се реши. Москвичовото уплътнение за багажник се доближава до търсения профил, но го няма Г-образния профил, който покрива ръба на отвора за багажника.

Ноември 07, 2017, 09:50:47
Отговор #341

Неактивен kaci

  • Публикации: 958

Ноември 07, 2017, 12:59:56
Отговор #342

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Благодаря за включването,Наско. Ще помисля,но най-вероятно ще поръчвам.

Благодаря за тези надъхващи брошурки,Къци! Много са мотивиращи и винаги си ги разглеждам с удоволствие!
Тук да покажа някои дребни нещица - пробата на едно от тасчетата - то се случи това, което е леко изкривено. Харесва ми. Ще видим как ще стои на самата кола след като сложим гумите.
Малко заигравка с въздухоотводите, както и с механизмите на вратите.























Ноември 07, 2017, 14:35:01
Отговор #343

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз лично винаги съм харесвал комбинацията стоманена джанта с хубав лъскав оригинален тас. Много повече ми допада от всякакви лети джанти, дори и от епохата. За съжаление много стари коли са окепазени именно с неподходящи джанти. 90-те отдавна минаха, ама модата на "ЛЕтата джанта" не минава сред собствениците на стари коли. И се почват едни фланци, едни шпилки... На кола дето няма сила да мръдне.
В стила на 50-те и 60-те е гайките, или болтовете, крепящи джантата да не се виждат. И да има повече хром. За Опел има и допълнителни метални рингове - украсители.
Въздуховодите черни ли са? Не ми е правило впечатление.

Ноември 07, 2017, 14:56:06
Отговор #344

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Да,аз на кафявия Рекорд съм така - с тасове и допълнителни декоративни рингове.
Въздухоотводите са няколо вида - тези са метални, които боядисах черни.
Имам и пластмасови, също черни.
А има и едни алуминиеви декоративни капачета, които са плоски с формата на дупките и се завинтват отгоре - тогава става блестящо. Обаче се намират адски трудно и са скъпи.


Ноември 07, 2017, 22:23:18
Отговор #345

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
Ще слагаш ли комодорските дръжки на тавана, те са малко по-луксозни и ще стоят добре. Имах тези алуминиевите решетки за въздъховодите, но заминаха за Норвегия. Скоро пак ще преподреждам всички части и се надявам да се появи нещо интересно.

Ноември 07, 2017, 23:37:18
Отговор #346

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
В интерес на истината не е за подценяване масата на лятата джанта в сравнение с щанцованата.Преди време сравних оригиналните 5х14 джанти от моя Опел с 7х14 BBS и имаше доста голяма разлика в полза на лятата, въпреки че е доста по-широка. Та колата може да няма много сила, но друго си е да върти по-леки колелета.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 07, 2017, 23:44:34
Отговор #347

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Аз лично винаги съм харесвал комбинацията стоманена джанта с хубав лъскав оригинален тас. Много повече ми допада от всякакви лети джанти, дори и от епохата. За съжаление много стари коли са окепазени именно с неподходящи джанти. 90-те отдавна минаха, ама модата на "ЛЕтата джанта" не минава сред собствениците на стари коли. И се почват едни фланци, едни шпилки... На кола дето няма сила да мръдне.
В стила на 50-те и 60-те е гайките, или болтовете, крепящи джантата да не се виждат. И да има повече хром. За Опел има и допълнителни метални рингове - украсители.
Въздуховодите черни ли са? Не ми е правило впечатление.

Точно така.
А по темата, браво Дидо, колата става наистина приказна, и то оригинално приказна.  :)
Като гледам тия джанти с тасчетата как идеално и времево коректно са направени, много се радвам.

Ноември 08, 2017, 10:04:12
Отговор #348

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Понапънал си тасчетата гледам, за да щракнат върху "ушите" на джантите... а свалянето им после безпроблемно ли се оказа? Ако не гониш спортни постижения тези джанти и тасове според мен най-много тичат на подобен автомобил... моделът на Жоро пък е малко по-спортен и там летите джанти идват точно на място.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 08, 2017, 10:28:25
Отговор #349

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Благодаря ви!
Снощи Пежото 205 GTI на Жоро пренесе много опелски неща, гуми, джанти. Благодаря, Жоро! Голяма кола е Пежото  8))
Митко Тенов осигури тези гуми,за което също съм благодарен,защото спестените от тях пари, докато не е колата на пътя, ще отидат за други части.
Митак,безпроблемно си щракнаха и без напъване. После леко със щангата се свалят.
Ето тук снощи първа проба на новите джанти и тас.
Само един сложихме засега, но така е баровски изглед "от страната на дискотеката"  :D :D :D
Харесва ми. От друга страна може да се желае още нещо откъм размер на гумите, но ще видим.

Иво, дай знак ако изскочат някакви дръжки от запасите   ::)









« Последна редакция: Ноември 08, 2017, 13:34:29 от dido1903 »