Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166393 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2017, 19:39:38
Отговор #360

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
 :D :D :D

Декември 13, 2017, 16:51:02
Отговор #361

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Машината вади много приятен звук с новата изпускателна система. След това го прибрахме отново на топло и сухо.  ;D



Декември 28, 2017, 15:07:31
Отговор #362

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Поклон пред смелостта,труда,ината... В този форум мисля,че няма мпс което да е претърпяло такова развитие(така поне разсъждавам аз) и разбира се да задам няколко въпроса:

1. През 2011 когато си минавал купето на пясъкоструй, колко струваше,къде,доволен ли си от свършененото, цялото купе ли мина,после с какво пръскахте? Сега би ли минал пак на пясъкоструй? Предполагам е кварцов пясък...
2.Кой според теб е правилния вариант цинков грунд-филер-боя или епокси-филер-боя... ?
3.Пунктшвайц (не съм сигурен дали така се изписва правилно) влизаше ли в действие при кърпенето?

http://pichost.name/images/2013/10/26/Снимка0283.jpg

4.Подкалници с какво са третирани?

http://pichost.name/images/2016/10/18/Rek_C_60_Final-Paint_10fdc07.jpg


5. С какво боядиса блока и главата?
http://pichost.name/images/2017/05/29/Rek_C_62_Engine-Repair-029819d.jpg

6. Мина ли 5К ?


Благодаря ви за коментарите,хора.
Люси,таак се опитваме да насочваме самата работа - качествено и максимално близко до оригинала.
Можете да си представите ,но аз страшно държах да се запази красивата извивка на задния калник.
Когато преди време човекът ми се обади и ми каза, че ще се наложи да реже калника, изпаднах в ужас.
Не за друго , а заради опасения, че ще се загуби линията на колата,което всъщност е най-красивото.
Това е,което ме накара преди години и да се влюбя в така наречения "Coke bottle shape design" на автомобилите от средата на 60-те години.
Отделно от това - признавам си със срам - изпитвах и съмнения дали ще успее после да го направи отново.
Няма как - съгласих се, и сега съм неимоверно щастлив на тази победа над ръждата и гниенето!
Владо,няма как - тук и аз имам "вина",защото тя не е при този майстор от самото начало. На практика има загубена една календарна година, но това е друг въпрос, за който не искам да се сещам.
Отделно от това, се налага понякога аз да спирам работата на човека колкото и да е неприятно, тъй като се налага финансиране.
Някои от вас знаят, за другите да поясня - аз работя само на едно място и то държавна работа  :D :D :D.
Пък и трябва да се заделят средства за други пера от домашния бюджет.

Не мога да си намеря някъде файловете и записките на хартия, но грубо очертаване показва следното - самата кола (без драстични липси, с дублиращи се части, допълнително разглобен V6, напълно реновиран салон,седалки,различни кори) + допълнителните резервни части (прагове,вежди и т.н.) + песъкоструенето + нови ламарини за изкърпването + самият труд + наличието на донор + закупуването на още  интериорни и екстериорни части - всичко това (а може би изпускам някои детайли) до момента е около 2500 - 2700 лв.

Повечето от вас могат да преценят колко още ще са необходими за завършването само на работата по купето, включително и така бленуваното боядисване.

Не се съмнявайте, че в края ще ви представя отчет и за останалата част от финансирането на Рекорда.

Фенове,дано не съм ви отегчил с тия писания.


Благодар за отделеното внимание и още веднъж БРАВО и ПОКЛОН :o

Декември 28, 2017, 16:30:22
Отговор #363

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря за добрите думи,колега. За техническите въпроси ще гледам да ти отговоря след празниците,понеже някои неща съм записал ,някои не и ще попитам подробно човекът, който прави колата.
Доколкото си спомням цялата мина на пясък - поне това, което беше останало от оригиналната кола  :D В последствие се слагаха и нови панели и такива от донора. Дали сега бих минал на пясък - определно, да! Макар това да ми отвори после още много работа и финанси.

Що се отнася до парите, 5000 лева си минаха и заминаха. Преминах кота 9000 и се надявам, че ще бъде на пътя преди 10 000 или поне не много над тях.
Празниците са си празници, но реалността е такава  :) :) :)


Декември 28, 2017, 18:03:11
Отговор #364

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Наистина, перфектна реставрация, поздрави и от мен. Колата е красива, гали окото. А относно сумата - колкото е по-голяма, толкова и кефът после е по-голям  ;)

Декември 29, 2017, 13:19:42
Отговор #365

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Мерси! Обаче,далееееече сме от перфекционизма и не точно това търсех. Радвам се, че ще бъде жива и обратно на пътя. Това ми стига.
Винаги съм харесвал по колите да има патина, белези, следи от история.

Декември 29, 2017, 19:37:42
Отговор #366

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Много е труден балансът в този подход . Много е привлекателно в един автомобил да си личат белезите на историята, но в процеса на реставрация желанието за състояние близко до идеалното е много силно и често успява а пребори автентичната патина или захабеност.

Декември 30, 2017, 13:56:18
Отговор #367

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Така е,Боре!
Иначе всичкото това писане ,снимки,пари,цени го правя с надеждата, че поне един млад човек ще се запали по красивите стари коли!

Януари 22, 2018, 15:00:26
Отговор #368

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравейте, колеги. През уикенда, благодарение на невероятното приятелско отношение и електричарско-техническите умения на Жоро DMC, Рекордът светна с фарове, мигачи и стопове. Аз пък научих какво значи котва на реле.  :shy: :shy: :shy:
Вързахме резервоара към горивопроводите. Сипахме бензин. Сега се търси изчезналата някъде жица, която се свързва с нивомера в резервоара.
От едната страна „затворихме“ Опела и със задното странично прозорче.
Тази решетка е пробна, но днес се сдобих и с нова, която ще бъде монтирана.

Една гореща молба – ако някой има купища хубави предни брони и иска да ми продаде една, нека не се срамува. Сега е моментът да поодере омразния тормозератор.  >:D

И нещо много важно от хората с такива Рекорди – търсим някой, който има или е правил мокет, за да услужи с размерите за изработване.







 









































Януари 22, 2018, 18:00:39
Отговор #369

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Свети. Отсекъде. Радва. Убаво. Ще грабва окото като го изведеш.  :)