Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166399 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 22, 2018, 18:21:38
Отговор #370

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Симо трябва да има мокета от моя. Но незнам кога и как да го хванем да доизгеба каквото е останало там в гаража....

Пс - видя ли си Лс-то
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 22, 2018, 18:44:50
Отговор #371

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Дидо,като гледам малко работа е останала по синята светкавица ... действай,че да те видим и теб светнал ;D
Успех!
retrobs.com

Януари 22, 2018, 20:05:55
Отговор #372

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Еее, капиталист ! Стези нова фарове - направо прИбиванье, както викат на северозапад  :))
Много яко.
За мокетите да дам жокер - сваляте мокетите от на Гопето Рекорда и бегате в Карпет макс или Домко, или там, където си намерите подходящ мокет според интериора или модела. Навсякъде в големите вериги правят оверлог в различни цветове копринен борд в синхрон с мокета. За Карпет макс е проверено. Ако ви липсва сръчност в разкрояването, оставяте да ви ги разкроят на място. Ако и те откажат - бегом при тапицерина, той ще разкрои мокета по мостра. От друга страна силно препоръчвам кроене и рязане на място в колата. Особено статичните мокети на пода, по гредите, праговете и т.н Става най-точно и по мярка, понеже старите мокети в повечето случаи са се свили или изкривили .

Януари 22, 2018, 21:19:12
Отговор #373

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Всичката работа хубава ама при мен нямаше мокет, а балатум, който много бързо беше изхвърлен при разглобяването на купето.
Мислих си, че не може да НЕ намеря мокет за тая масова кола, ама ей го на - и аз нямам. Та ако се намери отнякъде шаблон ще свърши работа за 2 коли. ИНаче да - Карпет Макс, Домко правят яки кантове имат и избор на материали и цветове. И цените им са поносими.
А относно работата по Опела - наистина не остава много преди да може да се извади да се покара. Така като гледам ще покарам син Рекорд напролет. Дали моя дали Дидовия....    :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2018, 21:28:29
Отговор #374

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Бе мисля пак не е трагедия някаква.
Първо - едва ли из нета няма шаблони някакви на мокетите - разкрой и т.н размери.
Второ - ще се повторя, но съм силно убеден, че работата с кроенето на място е много по-адекватна е пипната, отколкото рязане по шаблон. Не че оригиналните мокетчета няма да застанат. Предполагам продават се готови разкроени в оригинални материали и десени, но са в стотици евра ( в моя случай са такива поне ) . Въпросът е с напасването на правен тук мокети - най-добре си застава - мерено/рязано на колата.
Аз лично ползвах за макет само старите мокети по праговете, понеже формата е наистина сложна, с много извивки и специфични наклони, но останалото си го правих (при това сам, без никаква помощ ) според контура и с много аванс , тоест режеш , мериш, пак режеш, пак мериш , докато стане точно и след това на оверлог.

Април 29, 2018, 23:14:53
Отговор #375

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Днес с Дидо установихме, че има разлики в броните на тези автомобили. Уж все предни брони, формата им еднаква, но крепежите различни. Още не е ясно на какво се дължи разликата:





Монтирахме новата броня, както и последното останало задно дясно стъкло на Рекорда. Сложихме и пручинния капак на резервоара, оправихме нехерметичните горивопроводи и монтирахме седалките временно. Временно, защото още колата няма мокет.






Ето го тука гордия собственик се гърчи и псува горивопроводите:



Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 30, 2018, 11:59:06
Отговор #376

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Тук виждам и шпионски снимки.  :D Всъщност макар да изглежда,че съм главно действащо лице, изброените свършени дейности нямаше как да се случат без компетентната помощ на Жоро. Благодаря!

Доста учудващ момент беше това с крепежните отвори на предната броня. Нямам обяснение защо са правили два вида.

Между другото има още нещо странно различно при тези Рекорди и това са алуминиевите правоъгълни гривни, които са надяват на фаровете. Оказа се, че и те са два вида - с различни по големина ръбове. Кой да знае и също трудно обяснимо?!
« Последна редакция: Април 30, 2018, 12:03:48 от dido1903 »

Април 30, 2018, 14:25:16
Отговор #377

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поздравления за напредъка! Просто си стана кола и това е! А какво беше на първите снимки, които съм виждал...
Относно разните дребни разлики - ако се знае кой вариант е по-новият, това помага при разгадаване на "мистериите". Обикновено тези промени са продиктувани от предходно лошо решение или оптимизиране на влаганите материали и т. н....

Юли 08, 2018, 22:29:03
Отговор #378

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Понеже снимковия материал от последните дни е при мен, затова аз ще постна вместо Дидо.
Рекордът имаше проблеми със спирачките. Апаратите са ревизивани, помпата също, цилиндърчетата отзад сменени, нови маркучи и тръбички. Въпреки това, помпата не правеше добро налягане. Решихме вместо да отваряме вече ревизираната помпа направо да вземем друга. Търсенето на части за стари Опели си е голямо приключение, затова предложих на Дидо да сложим помпа от БМВ, която ми се стори същата. След кратко проучване се оказа, че помпите на Рекорди са 2 вида - 17мм, 19мм и 23.8мм  (Спринт + Комодор). Взехме помпи от БМВ Е30 и БМВ Е21, които са на 20мм диаметър на буталото и като монтажни размери са същите като при Опел (реално сисмтемата е АТЕ и на БМВ и Опел). Тъкмо сложихме Е30ковата помпа и... изненада - лещите на тръбичките при Опел и БМВ са несъвместими. При Опел са вдлъбнати, а при БМВ изпъкнали.













 И... пристъпихме към отваряне на старата ревизирана помпа. След като я разглобихме видяхме, че не е събрана правилно - има един болт, който ограничава хода на предното бутало. Този болт не е сложен когато трябва и затова е скъсал гумичката на предното бутало. Сменихме гумичките с нови, сглобихме я в правилния ред и помпата оживя. До тук добре. Оказа се обаче, че в предишния сервиз не са успели да ревизират левия апарат и затова са сложили апарат от Опел Манта. Има една малка, но съществена разлика между двата - липсва едно ухо, към което се закрепва планката свързаща маркуча с медната тръбичка. И като я няма тая планка тръбичката се огъва при всяко движение на волана и е въпрос на време да се скъса.







Намерихме комплект апарати от Рекорд 1968ма и хванахме да рециклираме десния (който ни трябваше). Обаче изненада - диаметърът на буталата на ранните апарати са 44мм (за разлика от късните 48мм). Отвън апаратите са  абсолютно еднакви, с тази разлика, че на едните пише 48. И... така рециклирахме 2 апарата на 44мм.
Сложихме ги, обезвъздушихме ги и сега всичко е наред и Рекордьорът спира както трябва.
Другото, което беше останало да се свърши задвиждането беше да се сипе масло в скоростната кутия. Колата още няма мокет и затова свършихме тази работа през отвора на скоросния лост:









Освен всичко Дидо започна да "кичи" Рекорда с дълго събирани емблеми, хромирани декоративни лайсни и т.н.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юли 09, 2018, 00:09:53
Отговор #379

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Е, това с наливането на масло от скоростния лост си е направо виц. Всъщност щеше да е , ако нямах спомени от една Шкода Октавия, която навремето баща ми продаде и и бяха сипвали масло през отвора на щеката.