Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166364 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 09, 2018, 08:26:47
Отговор #380

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Боре, имах предвид че ползвахме отвора за скоростния лост в тунела на купето. Този отвор е доста широк и можеш да стигнеш до пробката за наливане на масло без да ти трябва да лежиш под колата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юли 09, 2018, 13:02:32
Отговор #381

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря на Жоро за БЕЗЦЕННАТА помощ и подробно описание! И за шприца - друго си  :)
Само да добавя, че след 1968 г. минават на 48 мм апарати, а ако говорим за серийни автомобилни номера - след № 4587549.
Това при условие,че автомобилът е оригинален и по него не е имало реставрации и интервенции.

Юли 09, 2018, 16:45:33
Отговор #382

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Качете моля малко снимки с хром  ;D !
Какво остава по Рекорда? Пробвахте ли го с новите спирачки?
"Финалното" сглобяване поне на мен винаги ми е късало нервите. Изникват някакви простотии, а колата трябва да се завърши... И аз съм уж на финалната права, ама просто някак си усещам как меракът ми се изпарява. Това понеже всичко става с 300 зора от поне втория път.
Дидо, ти как се чувстваш? Ще караме ли сини коли тая година, или пак ще пропуснем?
Колкото и вече да ми се гади, в края на месеца взимам отпуска и най-вероятно победоносно ще обикалям с умерено завършена Волга. Е примерно новия мокет не става съвсем както искам, ще сложа нейния си и поне да покарам.

Юли 09, 2018, 17:21:51
Отговор #383

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Мокетите и стелките да са проблем. Аз като прочетох тези "майстори" какво са сътворли със спричната помпа и апарата и ми се изправиха косите. Преди много години за малко имах Рено 11 и имаше някакъв проблем с кормилната кутия. Оставих колата при едни такива "майстори" ... и уж оправиха проблема. Тръгвам от Търново за Варна. Пристигнах във Варна и при паркирането пред нас волана започна да се върти до ... безконечност  :-\.  Та за такива отговорни неща, като интервенции по спирачна и кормилна система, ако не ги правя сам, се доверявам на много малко хора (майстори без кавички) и винаги и съм край тях. Все си мисля, че нова спирачна помпа може би ще пасне от нещо (евентуално с минимално преправяне) и е по-добър вариант от ремонт, но това си е мое мнение. За сведение, при мен тези дни се наложи смяна на задни амортисьори ... оригинални за Костенурка навън има бол ... тук пак има, но общо взето само изключително нискокачествено Монро. Повечето колеги през годините са приспособявали още "по-измислени" амортисьори, например (трета употреба) от разни стари моторетки и какво ли още не. Е, малко инженерна мисъл и елементарно мерене и  ... оказа се задните амортисьори на Клио 1 са 1 към 1 с тези на Костенурката. Разликата е единствено в ширината на втулката на горното ухо. Два по-дълги болта с около 15-20 мм и готово.   
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 17:28:29 от Nik1600GT »

Юли 09, 2018, 17:28:22
Отговор #384

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Момчиле, тук Митко Тенов направи шпионски снимки от преди три дни,когато за първи път карах колата. Има и още снимки,но трябва да ги взема от друг телефон, че не ми беше до снимки. На мен лично ми трепереха ръцете и сърцето ми биеше бясно. За някого може да изглежда като преувеличение, но за мен си беше момент на сбъдване на мечтата.
Направих кръгчета из квартала. Изобщо този автомобил за първи път се движи след 1997 г. (!!!) Това е годината, когато собственикът от когото я придобих с договор я продава извън София и после следите на колата се губят за известно време.
Спира нормално,поне така ми се стори,но както писах аз бях много превъзбуден  :) С ъгъла на завиване тепърва ще свиквам, иначе вътре уредите и лостовете са ми под ръка. Напред имам много добра видимост.
Както и да е!
Сини коли ще се карат. Трябва! Надявам се и Жоро да се включи,той също е буквално на финалната права с няколко неща за довършване.
Това, което си написал "умерено" завършена кола, е и моята цел и към момента е постигната.
От съществено значение е да мина КАТ, за да мога след като имам регистрация да я раздвижа и да завърша последните неща - нямам например грам мокет в Рекорда. Ти поне имаш  :D Ще си купя от онази гума от Изолайн, която ти използва във Волгата.






Юли 09, 2018, 19:29:48
Отговор #385

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, това с наливането на масло от скоростния лост си е направо виц. Всъщност щеше да е , ако нямах спомени от една Шкода Октавия, която навремето баща ми продаде и и бяха сипвали масло през отвора на щеката.

А, това е стар трик. При доста кутии става лесно и ефективно.
Напр. правил сам го редовно на 2-та ми последователни броиа скоростни кутии Борг Т-5, на 5 литровиа ми Мустанг ГТ, като и на старата ми Сиера ХР4и, дето бе маи пак с такава кутиа.

Иначе браво, напредвате с Дидио. Чакам до есента една с хардтоп усештане ра3ходка.  :))

Юли 10, 2018, 10:37:57
Отговор #386

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Дидо, ела до нас, ще ти дам гума. На мене ми хартиса, може и да стигне за Рекорда. Тамън и аз да имам пръст в проекта.



Юли 10, 2018, 12:24:19
Отговор #387

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря,Момчиле! Ще се чуем.

Юли 10, 2018, 23:24:01
Отговор #388

Неактивен kapitan

  • Публикации: 59
От коя гума, Auto Duct, ODE NFAF или друга?

Май най - добре ще е NFAF,  поне по описание!

Юли 11, 2018, 16:39:39
Отговор #389

Неактивен flux

  • Публикации: 169
А двигателя с делкото с датчика на Хол ли го запалихте или с чукчето?