Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166358 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 18, 2018, 09:23:18
Отговор #420

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Това със зимата е мааалко пресилено.

Дали някой ще подкара такава кола зимата?

Да, аз си регистрирах DS-а в началото на януари и го юрнах веднага.

Зимата, особено тази дето мина, има много топли и приятни дни. Сухо, по-чисто от лятото, по-приятно за каране, понеже се движи почти винаги с вдигнати прозорци и данданията от шума е много по-приемлива. Особено кола с парно е направо фантастично изживяването. Повечето от тези коли нямат климатици и лятото се получава един мазньоч по врата и червени леви бузи, шум в ушите и нежелани прически- абе спомени от минали епохи.
Докато зимата това го няма. Човек се наслаждава на возенето, на автомобила пълноценно.

Август 18, 2018, 13:04:46
Отговор #421

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Това със зимата е мааалко пресилено.

Да, аз си регистрирах DS-а в началото на януари и го юрнах веднага.

Зимата, особено тази дето мина, има много топли и приятни дни. Сухо, по-чисто от лятото, по-приятно за каране, понеже се движи почти винаги с вдигнати прозорци и данданията от шума е много по-приемлива. Особено кола с парно е направо фантастично изживяването. Повечето от тези коли нямат климатици и лятото се получава един мазньоч по врата и червени леви бузи, шум в ушите и нежелани прически- абе спомени от минали епохи.
Докато зимата това го няма. Човек се наслаждава на возенето, на автомобила пълноценно.

Брей, един колега да се престраши да изрече нещо извън "догмата". Ами понятието "зима" е много относително за нашата страна в последните години. Що се отнася до сахарската жега -  вече си е тук, явно се приема за даденост и даже напоследък никой и не води дискусии за т.нар. глобално затопляне - то ли е виновно, филангишията ли, но вече си се пържим все по-здраво.  И не само ние, ами доооооста по северно от нас е 30+ с месеци. Така, че колегата е абслютно прав - през т.нар. зима има прекалено много сухи, приятни, достатъчно топли и слънчеви дни за да не се изкушим да покараме с всички изброени предимства. И с още едно - една кола се скапва и от прекелено стоене.

Септември 13, 2018, 13:45:55
Отговор #422

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Малко снимки от първата бърза и импровизирана разходка из града. Макар и недовършена просто нямах търпение.
След всичките тези години на чакане удоволствието лично за мен е затрогващо и неописуемо. Возията и управлението - прекрасни.
А и ако точно, когато я прибирах след обиколката алтернаторът или нещо друго не ми беше изпил целия ток от акумулатора, всичко щеше да е прекрасно… но това е друг въпрос :).
Иначе нежното присъствие на снимките пред Александър Невски е Ани от Виетнам. Ани е родена в България, когато родителите й са учили тук преди години и сега се връща с приятеля си да види България. Много им е харесало.


















« Последна редакция: Септември 13, 2018, 13:55:26 от dido1903 »

Септември 13, 2018, 14:38:11
Отговор #423

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Браво ве Дидо, прекрасно купе е станало. А и ще излезе, че си я направил пичеловка ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 13, 2018, 16:40:34
Отговор #424

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много добре изглежда с тази падаща средна колона. Направи снимки в профил да се покефим.
Какво ти остана да събираш още по Опела? Гледам, няма кора под задното стъкло. Отдолу налепи ли изолацията?
При мен определено има ефект. Това днеска си говорихме с едни колеги - разходихме се на обяд с Волгата и на тях им направи впечатление колко е тиха в сравнение с преди като беше само на битум и без изолация, мокет и кори на вратите. С 90 можеш спокойно да говориш вътре. Врътнахме я 5-6 километра по шосе, голям кеф.
Сложи си и комплекта лайсни по предницата, както и отзад на калниците - хромът много ще го отвори. Отстрани по арките на калниците и праговете ще има ли лайсни?
И естествено, на капака отпред - емблемата на Опел. На калниците има ли надписи "Рекорд"?
Като се замисли човек, излиза, че Рекорд C все още има бая хромирани елементи, които са много красиви и дават типично късно шейсетарска визия, въпреки сравнително модерната иначе правоъгълна форма.
Кога ще ги съберем сините коли? Жоро също е на финала. Аз съм дето се вика готов за снимки, май вече няма какво да барам по 21-цата.
Въобще разказвай, снимай, не се изсулвай по чорапи така само с тия панорамни снимки.

Съвсем между другото, още един приятел си купи миналата седмица синя кола - мечтания от бая години Трабант 601S (той навремето имаше един и после още един страхотен, но го продаде и от 12-13 години само мечтае пак да си купи и кара модерна кола.) Намери много запазен екземпляр от другия край на България и сега всеки ден си работи по него - но той си е в движение и редовен. Та явно 2018 е година на сините коли.

За зимното каране - аз по принцип все съм защитник на летната експлоатация, ама като ми се докара, все изкарвам по някоя кола в снега. Навремето Варшавата я карах през 2-3 седмици на сняг. Даже по-миналата зима с Волгата на -12 без тапицерии и уплътнения ходихме на мол с жена ми - луда работа. В крайна сметка всичките коли са си живи и здрави.

Септември 13, 2018, 17:19:44
Отговор #425

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ей, Дидо, защо караш с незатворен капак ти? :)

Надявам се и аз скоро да съм в движение и да ги наредим сините коли на 2018та. Ако и с тоя карабуратор не се оправя слагам АГУ  :P
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 25, 2018, 22:42:09
Отговор #426

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
Дидо, колата е страхотна, остават още малко неща за довършване - инериор, екстериор и дребни технически детайли. Но нещото се движи и ще те радва все повече.

Позволявам си да кача няколко снимки:






Тук се наложи малко кръвопреливане...




Септември 27, 2018, 20:38:26
Отговор #427

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Всеки път като го видя тоя Рекорд се чудя, защо на левия калник отпред не са оставени отворите за лайстните?!?

Януари 11, 2019, 16:20:29
Отговор #428

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Здравейте, колеги! ЩЕ ви разкажа за един интересен случай, с който се занимавах до преди малко по кишавите и мръсни улици.
Участващи пряко или непряко, освен мен: КАТ и Данъчната служба в общината.
Вчера започна Данъчната кампания 2019 г. и аз реших да проверя как стои въпросът с регистрацията на Рекорда ми. А се наложи да проверя, защото както по-назад в темата ставаше дума, през лятото на миналата година най-сетне минах за регистрация през каналите на КАТ.
Днес реших да проверя в Данъчната служба дали това е отразено и ако не е, да взема мерки да се отрази. Отидох в общината, взех си листче от машината и когато дойде моят ред, влязох. Една много учтива инспекторка взе талона и се зае да проверява.
Отне броени секунди и, О чудо! Оказа се, че КАТ са изпратили надлежна информация до данъчната служба за смяната на регистрационните номера и всичко е наред.

Прекрасно, рекох си аз, остана ми време да си взема кафе. Отправих се към кафето и току преди да пусна стотинките видях, че няма никакви хора пред касите за плащане на данъци. Така или иначе бях вътре и случайно ми хрумна да попитам касиерката да провери дали всичко е наред с платените през годините данъци.

Още едно листче от още една машина и влязох веднага. След кратък комичен диалог, че имам два Опела и двата са „Рекорд“, включващ въпроса: „А защо имате еднакви коли?“ и кратко обяснение, че не са далеч не са еднакви, служителката ме свали на земята с един изстрел, че всъщност имам ТРИ Опела.  :o  :o :o Сами разбирате, че във всяка друга ситуация това много щеше да ме зарадва  :), но едва започнах да се отърсвам от изненадата, когато бях довършен с репликата: „Тази новорегистрираната през лятото кола има неплатени данъци от 2012 г. в размер на 258 лв“.
МОЛЯ?!?!?!
Първо обясних, че имам ДВА автомобила и, че не е възможно споменатият да има неплатени данъци, защото всяка година съм плащал и имам като доказателство бележки. Това я накара да се порови и стана ясно, че съм прав.
Какво се е получило? КАТ са уведомили Данъчната служба, че автомобилът е с нови регистрационни номера. Но само това! Дали поради тяхно несвършване на работата или на Приходния отдел към общината аз се сдобих виртуално с два различни откъм РЕГИСТРАЦИЯ автомобила, но с една и съща номерация на рамата. Единият от тях (със старата черна желязна регистрация) е с всички платени през годините данъци, а другият (с новата регистрация) получава някак си в наследство неплатени от 2012 г. насам данъци.

От касата, обратно към Приходния отдел, ново листче от машината, ново чакане и тук късметът сработи, че влязох при същата служителка от началото. Жената беше много изненадана, но предприе съответните действия, за да отрази промените и да уеднакви данните спрямо новата регистрация.

Така, че внимавайте, колеги, ако влезете в подобен казус.
А колко са новите данъци спрямо старите, ще видим след няколко седмици.


Януари 11, 2019, 16:32:58
Отговор #429

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Дидо, хич не съм изненадан даже - въобще нямам вЕра на електронните им системи и бази, винаги си проверявам на место, върпеки загубата на ценно време. Пресен пример - прехвърлям кола нотариално на колега от форума, всички данъци до момента са платени предварително. Системата е, че от нотариуса инфото в някакъв кратък технологичен срок трябва да отиде по елекронен директно в КАТ и данъчното. След няколко месеца отивам в данъчното да отпиша друга кола дадена на скрап с пробития голям талон. Междувременно колегата надлежно си регистрирал колата в неговото данъчно, но се оказва че в моето колата не е отписана още, въпреки че са минали няколко месеца от нотариалната сделка! Какво се получава? За един и същ автомобил с дори с еднакъв рег. номер /колата си остана в София без промяна на номерата/ се води едновременно на 2-ма различни собственици и плащат 2 данъка! Ако не бях отишъл на място, общината щеше спокойно да си прибира паричките и от 2-мата данъкоплатци за една и съща кола... така че внимавайте наистина!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.