Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166384 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2019, 20:50:51
Отговор #430

Неактивен magura

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравей .... Поздравления за опелчето , страхотно еее .... Останаха ли ти някакви ламарини , елементи , панели от донора и дали се продават разбира се ..... Благодаря предварително

Февруари 25, 2019, 21:30:16
Отговор #431

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Сини на цвят ли трябва да са?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 25, 2019, 22:39:09
Отговор #432

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравей ....

Здравейте,колега! Аз съм Диан,приятно ми е. Благодаря ти за добрите думи! Имам доста части за Рекорд Ц, но от донора, който ползвахме, за да живее моят, не остана почти нищо. Говоря за панели от купето. Няколко страници по-назад има една много красноречива снимка с остатъците от донора. Нищо не остана на практика.

Видях, че на лични си ми писал за калници. Нямама калници, но хубавата новина за теб е,че стават и от седан - еднакви са.
Лошо е,че само преди 3-4 месеца се продаваше цяла кола за 500 лв. и с един приятел свалихме каквото можахме,но колата вече я няма.
Веднага мога да те насоча към две обяви тук от форума:
В тази обява човекът има много части, които продава отделно от обявения автомобил.
https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9553.0.html

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9822.0.html

Отделно от това, има и други хора, които могат да се включат с идеи за части,ако споделиш повече за твоя проект.


Сини на цвят ли трябва да са?

Хахахааа,Рости,какъв си коварен :) :) :) И аз това си помислих  :D
Ще видим.

Тук скоро се появи едно синьо купе и това е,което се чудим с колегата Немо - дали не е твоето?
« Последна редакция: Февруари 25, 2019, 22:55:58 от dido1903 »

Февруари 26, 2019, 20:20:16
Отговор #433

Неактивен neomoren

  • Публикации: 10
Първата обява отпада и двата рекорда са купени и всички части към тях  :winktongue:

Февруари 27, 2019, 08:17:43
Отговор #434

Неактивен magura

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Благодаря ти за инфото Диане  :) ....колата е бяло купе , притежавам я от доста време вече и все не мога да стигна до нея ,но нещата вече трябва да се случват ...... С удоволствие бих споделил проекта и идеята си но не ми се иска да пълня темата ти а пък още е рано за момента да отворя моя защото нямам какво толкова да покажа  :( ...... За  момента събирам части . И скоро трябва да стартираме .   ;)

Февруари 27, 2019, 09:46:46
Отговор #435

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Поздравления за чудесно изглеждащия Рекорд в хубав цвят. Малко извън темата, но в моя роден град имаше един 6-цилиндров Опел Комодор, 4-врати, същото купе като Рекорда, който беше държан на открито от средата на 80-те докъм 2000 г. Тази кола нямаше точка ръжда, въпреки че беше яко с лайсни по веждите и вратите. Човекът я продаде и си купи Лада Самара!!!
Някой може ли да обясни как този Опел нямаше една точица ръжда по прагове и по вежди??? Въпреки, че стоеше навън между соц колите. Това е една мистерия.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Февруари 27, 2019, 10:14:45
Отговор #436

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Първата обява отпада и двата рекорда са купени и всички части към тях  :winktongue:
Ще се погрижа за обявата.

....колата е бяло купе , притежавам я от доста време вече и все не мога да стигна до нея ,но нещата вече трябва да се случват ......
Когато прецениш ще се радваме да видим проекта ти. Направи тема. Каквото мога ще помагам, но както писах калници нямам. Трябва ти донор. Провери тук в раздел продава. Ще ти пратя на лично телефона си,ако желаеш звънни,ще се радвам да побъбрим.
Всъщност аз се сещам за едно бяло купе, което изчезна преди доста години, след като беше продадено?  Беше в София, Младост. ::) Дали може да е твоето?

Някой може ли да обясни как този Опел нямаше една точица ръжда по прагове и по вежди??? Въпреки, че стоеше навън между соц колите. Това е една мистерия.
Мистериите се хубавата част от историята на тези коли.  :) Аз през годините съм виждал коли от този модел - Rekord C - и в двете крайности. От учудващо запазени, до дантелено прозрачни. Зависи как е била обгрижвана, има различни фактори и т.н.

Декември 26, 2019, 16:58:34
Отговор #437

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Да направя кратък обзор и на свършеното по Рекорд С през отминаващата година. Така се случи, че доста работа не ми позволи да пиша, затова уточнявам, че повечето дейности бяха свършени през лятото и есента.
Ще започна с работата по изолацията на вибрациите и шума.

За гасене на вибрациите си купих от Бриколаж битумна лента, от горната страна беше сребриста на цвят. Голяма ролка, някъде паья етикет. Широка 25 см. С нея минах щедро купето навсякъде. Използвах пистолет за горещ въздух за по-добро прилепване.

Отгоре за шумоизолацията използвах микропорест материал на "Изолайн". Момчил беше така добър да ми отстъпи останалата му от Варшавата. От щита отпред в краката на пътниците до задното стъкло всичко облепих. Тя е самозалепваща, но допълнително използвах полихлоропреново лепило Хелми.

От страни по прага се вижда битумната лента.










« Последна редакция: Декември 26, 2019, 17:04:12 от dido1903 »

Декември 26, 2019, 20:03:00
Отговор #438

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Оригиналният мокет беше едно от многото липсващи по начало неща в Рекорда. Още по-смешно и кофти беше, че никой с такава кола, когото познавам нямаше оригинален такъв. В Германия струват адски много пари.

Реших да пробвам сам. Беше ясно, че ще има проблеми, защото оригиналните са били термоформовани,за да се получи формата на камбаната, тунела и други извивки.

Оразмерих и изрязах шаблони от картон. Купих си мокет от Домко и се заех.
Никога не бях правил това и като цяло съм много доволен.














« Последна редакция: Януари 07, 2020, 17:14:28 от dido1903 »

Декември 26, 2019, 20:09:44
Отговор #439

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Че и на цвят си го докарал ;D
retrobs.com