Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 167589 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2019, 20:11:30
Отговор #440

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Да, и цветът пасна, мерси Румене.  :)
После събрах парчетата и обратно в Домко за обкантване на ръбовете. Излезе по 3 лв. на метър поради нестандартните форми.
Много ми хареса как се получи.





Декември 26, 2019, 20:22:10
Отговор #441

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Оказа се, че нямам подръка снимки на изпънатия обшит мокрт, но ще направя, така и така седалките са навън в търсене и проучване за тапициране  :)

Сменихме и горивопровода, че представляваше някаква прозрачна  тръбичка като от медицинска система.
Купих 6 метра горивопроводен маркуч - 6 мм; около 1 метър остана след монтажа.



Декември 26, 2019, 20:40:50
Отговор #442

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Голяма мъка, породена и от скромните ми технически познания, имаше с карбуратора. Тук няколко души бяха замесени, като благодаря на Влади- Booger и Пламен-flux, че имаха такива за резервни. С Митко Тенов се затворихме една нощ в гаража и с доста техническа литература за четене.
Карбуратоът, с който съм към момента е SOLEX PDSIT-6. В Златен Меркурий така и не се намери ремонтен комплект точно за този модел. Направих компромис да куя за подобен и сгреших много.
Митко беше обобщил проблемите:
- грешен винт за смесите на празен ход;
- грешна гарнитура на капака, която беше един от най- големите ядове:
- два неподходящи винта на ускорителната помпа (течеше бензин като лейка);
- неправилна настройка на термостата за автоматичния смукач;
- една излишна шайбичка около оста на платното на ускорителната помпа.

Заграденат със зелено и на единичната снимка е оригиналната стара гарнитура. Сложихме обратно нея и държи засега, но не е дългосрочно решение.







Декември 27, 2019, 11:29:34
Отговор #443

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Подготовка и ГТП.












Декември 27, 2019, 13:11:28
Отговор #444

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Красота,браво!

Декември 27, 2019, 13:44:46
Отговор #445

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Благодаря! И една лятна Рапсодия в синьо със Спринта на Жоро.























Декември 27, 2019, 13:46:02
Отговор #446

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Привет, Дидо! Наистина Опелът изглежда чудесно! Видях ги повдигачите. Радвам се, че си намерил вал и нови (доколкото разбрах) повдигачи. Кой каквото и да ти разправя - помисли и попрочети за маслата. Не е досаттъчно просто да е в метална туба и да пише на тубата Класик Ойл. Много от тези Класик масла са просто едни "дебели" 20W50 масла и нищо повече. Никак не е без значение какво масло сипваш. И го сменяй често. Особено пък, ако 3-4-5 месеца покрай зимата не караш. Новите повдигачи и вала с неподходящо/кофти масло (особено при вал и повдигачи с различно от немското качеството от 60те и 70те) могат да "свършат" само за няколко хиляди километра. А гарнитурата на карба е елемeнтарна и се прави с ... поглед. Трябва ти парче клингерит (не може да няма в София) и комплект зъмби от някой приятел/познат. Другият вариант е - снимаш читава гарнитура, малко обработка на компа, пак парче  клингерит, и лазерният плотер ти я реже гарнитурата като ... масло. И двата варианта съм ги пробвал.
« Последна редакция: Декември 27, 2019, 13:58:32 от Nik1600GT »

Декември 27, 2019, 13:51:24
Отговор #447

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Мерси за съветите,Ники! Клингеритът и замбите са осигурени  :)

Да довърша позьорската поредица снимки.
И като обобщение - много ми харесва да шофирам този автомобил.
Емоцията ми е в повече и такава е оценката, не толкова техническа. В движение го усещам много комфортен като возене и маневриране. На място са необходими мускули и молитви, поне за мен.  :shy:


















« Последна редакция: Декември 27, 2019, 14:01:52 от dido1903 »

Декември 28, 2019, 18:05:12
Отговор #448

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
И тъй като сме на Коледна вълна и по това време казват, че се случват чудеса, сега ще ви разкажа една такава приказка.
Главни герои са две лайстни, лошата ръжда и смелите герои, които я побеждават.
Иде реч за двете лайсни, които са на т. нар. B-колонка (B pillar). Синият Рекорд С е хардтоп и няма такава. За сметка на това, на задните прозорчета има отвесни лайсни с вградени гумени уплътнения,които спомагат срещу вода,при затваряне и т.н.
При мен тези лайстни бяха в състояние точно за изхвърляне. Петдесетгодишни, изядени от ръжда, язвите от годините на открито.
В Германия репродукция на чифта струва средно над и около 150 евро. Оригинални трудно и рядко излизат за продажба.
Реших да пробвам да ги пратя в Стрелча, в Еверт Лак. Там бяха правили рефлекторите на фаровете и станаха страхотно.

Първо им пратих снимки, звъннаха ми и категорично казаха да не чакам чудеса. Отговорих, че съм наясно и ги пратих.

Обявиха ми цена от 50лв. на брой ако ги пратя песъкоструени, изчистени и подготвени. И 65 лв. на брой ако те ги подготвят. Избрах втория вариант.

 Щом ги получиха звъннаха отново и отказаха на практика да се заемат. Обясних,че са ми важни и необходими,и че каквото постигнат все ще бъде от полза.

Ето за какво говоря:












Това, което получих сле около 3 седмици надмина всичките ми смели очаквания.
Ето ги:












Декември 28, 2019, 20:59:20
Отговор #449

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За състоянието, в което са били, резултата е впечетляващ! А отвътре как са?