Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 167243 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 27, 2020, 19:53:16
Отговор #470

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Е,щом профила отговаря няма нужда от коментар ... ако го тества/провери експерт тогава ще коментираш,че не е оригинал (пък едва ли ще се биеш в гърдите,че Рекорда 100% автентичен)... всеки определя какво и как да направи по ретро автомобила си  :)
п.п.Видях на снимката нещо като пакет/торба с логото австралийското енерго AC/DC ;D
retrobs.com

Май 27, 2020, 20:01:34
Отговор #471

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Да,Румене,така е - а и мисля,че достатъчно сток линия следвам като цяло :)
Аз казвам, всеки преценява.
Тези двеста лева (плюс още,разбира се) ще отидат за комплект нови гуми.

А,това е една от любимите ми тениски  :), носена на два концерта на "австралийското енерго"!  :D

Май 27, 2020, 20:11:12
Отговор #472

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Успех!
Надявам се това синьо бижу да се появи скоро по ретро парадите!
п.п.Радвам се,че си фен на rock and roll!
retrobs.com

Май 28, 2020, 12:02:43
Отговор #473

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Ха Румба, че тука почти всички са rock and roll. Някои по-софт, други по-хард, но всичко преди чалгата е рокендрол (и мъничко естрада, така за цвят)... Поколението ни е такова.
Дидо, много лъскава става синята птица
we all have wings, but some of us don't know why

Юни 23, 2020, 19:49:39
Отговор #474

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
За къде сме без Rock and roll!? Нашите коли са невъзможни без него. За мен едно от най-значимите изобретения на 20ти век е електрическата китара! Колата на Дидо е с абсолютен Rock and roll силует :) Много е готина! Желая ти страхотни моменти и хиляди щастливи километри с нея :)

Юли 03, 2020, 13:35:24
Отговор #475

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Да,така е! O0
Иначе още веднъж се затвърждава мнението и след монтажа на задните кори,че няма нищо по-добро от оригинала. Колкото и да е качествено новото, винаги има неща, които дразнят, да не говорим, че в моите кори има толкова вата слагана, че са станали супер дебели.
Качествено са направени, но освен, че се наложи преправяне, то и на местата на средната колонка, беше голяма мъка да се монтират и да легнат тези хром детайли.




Юли 07, 2020, 17:11:41
Отговор #476

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Факт, и мене салонът на последната кола ми излезе през носа. Едно, че ми го правиха много много много време, дадох неприлично много пари за него, ами се и наложи да правя на ново корите на вратите.
Дидо, много готино става! Каква аудио система си предвидил и къде ще скриеш говорители и прочие?

Юли 10, 2020, 08:55:12
Отговор #477

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
По въпроса с корите имам да кажа нещо и аз...Преди няколко години,когато се видях с Момчил,коментирахме салона на Волгата ,и разни тапицерски неща.И тогава му казах ,че корите са пипкава работа,и си имат начин на правене за да станат като хората- но той беше сигурен,че тапицера му ще ги оправи безпроблемно..
Та на въпроса-нова кора по стара да се разкроява е огромна грешка- старата се ползва само за ориентир.
Нова кора се прави по формата на вратата и мястото където трябва да легне на колата с Вералит,или друг подобен прозрачен рекламен материал,като се лепи временно , и с маркер се бележи всеки детайл по кората- отвори за щипки,отвори за дръжки,и всякакви дупки и отвори и форми,начертава се и  прецизно се изрязва външният контур на кората,тества се както е на колата дали при затваряне опира или задира някъде,правят се необходимите корекций,и нещо много важно-
ПРЕДВИЖДА СЕ НАВСЯКЪДЕ 1,5-3мм ( взависимост от дебелината на кожата която ще се слага- изкуствена или естествена),и кората се изрязва малко по- малка ..Има и значение материала от който ще се изработят корите- тук масово се ползва обикновен фазер- което също е грешка..Корите са 33 процента от интериора на колата- нещо което среща очите ти постоянно,и трябва да му се обърне внимание старателно,.
Ето защо повечето кори правени от супер прехвалените майстори не пасват и имат нужда от преправяне....
Живи и здрави- и дано съм помогнал на някой:)
« Последна редакция: Юли 10, 2020, 09:02:41 от esteo »

Юли 10, 2020, 10:03:36
Отговор #478

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много ти благодаря за включването. Напълно си прав, ама нали съм тиква и се метнах да откривам топлата вода. Трябваше да ти звънна и щях да си спестя безброй мъки. Имам да правя кори на багажника и точно така ще подходя, както ти казваш - първо с прозрачен материал. И за фазера си много прав - автомобилните кори често се оказват със сложна форма. Фабрично е ползван еластичен материал от рода на промазан картон, а фазерът е твърд и не се огъва. Корите следва да не са под напрежение, иначе никакъв крепеж не може да ги удържи.
И за крепежа - масово по старите коли се правят каруцарски изпълнения с винтове.

Юли 10, 2020, 14:37:45
Отговор #479

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Ванка, благодаря ти за професионалното мнение и коментари!
Много полезно,макар и късно за мен, но не намалява значението.
Оригиналните са някаква мукава или промазан картон,както спомена Момчил. А моите са правени от фазер.
По-нататък ако нещата станат зле или ми се занимава, може да се чуем  :D