Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166378 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2011, 18:20:56
Отговор #60

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря ви за подкрепата, хора!

Иво,да имам нужда от основите за фаровете!
Ще ти звънна да се разберем.
 :)

Ноември 22, 2011, 18:33:14
Отговор #61

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Дидо,  не съм те забравил!В края на месеца имам работа с Ицо и  ще ровим! :)
Какво да кажа- освен само напред! Родопчни сме корави хора! >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 22, 2011, 18:50:10
Отговор #62

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Мдааааа,снимките определено са плашещи  :(
Дидо,нови панели за колата намират ли се?Ако си търсил де.......
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 22, 2011, 20:11:12
Отговор #63

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Дидо :'( купи си нови детайли по възможност ако има от къде колкото и да струват. :(Няма как,иначе ще падне голяма зидария.....което не ти препоръчвам. ;)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Ноември 22, 2011, 21:21:40
Отговор #64

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз бих купил още е една кола със запазено купе....иначе не виждам изход. Частите от купето, които са много зле не могат да се намерят почти никъде чисто нови а ако ги има ремонта на тази кола ще излезе колкото да си купиш много запазена от Германия. Аз имах доста запазен Rekord C и го разпродадох до последната час, купето му обаче беше превъзходно в сравнение с това. Земи си няколко бири ( над 5 ) и помисли добре колко работа и пари ще трябват още и дали ще си струва.

Ноември 22, 2011, 22:04:35
Отговор #65

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аз бих купил още е една кола със запазено купе....иначе не виждам изход.
Да,прав си,само че от къде да намери кола със запазено купе?Даже и да излезе някаква оферта,тя ще е в странство,а там кой и как ще разбере дали купето е запазено?Щото на снимки всички изглеждат лачени....
Земи си няколко бири ( над 5 ) и помисли добре колко работа и пари ще трябват още и дали ще си струва.
+1
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 22, 2011, 22:46:34
Отговор #66

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз имах такава кола със много добро купе и я продадох на момчета, които вече почти я завършиха. В момента е боядисана и е с омегово мотор. Мисля че още е възможно да се намери в БГ сравнително запазено купе а калници стават и от 4 вратка.

Ноември 23, 2011, 14:34:35
Отговор #67

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря ви за коментарите и мненията,момчета.
Към момента, спрямо дадените пари, тези които остават да се вложат - се надявам ,че ще успея да се задържа и с малко да прескоча прогнозната сума в началото.

Но едно е сигурно - ако това купе стане готово - ще опиша парите, които са отишли,за да може всеки да си направи сметка за в бъдеще.  :)
Когато това стане,сигурно ще си дам известна финансова почивка, но знаете - пък нека тук да кажат и професионалисти като Monza, и хора като Иво,Nemo, които са минали по подобен път - това с ламарините,кърпенето и купето е най-ужасната част.
Преди да е готово, не смятам да спираме.

Да,имаме донор, и по неговите задни калници (и от тях ще се правят) новите.

Иво,ще ми трябват наистина тези основи за фаровете,които имаш.  :)
Освен това да питам дали ти се намират уплътнения за предния и задния прозорец???


Всъщност,като гледам така Рекорда по ръжда и безнадеждност се доближава и успешно конкурира две доста известни ретро-класики в българското интернет-пространство.
Сигурно и вие се сещате за тях?
Бургаското BMW E9 , 1972 .
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59879&page=2
Другото доста изгнило и коментирано возило е известния врачански Dodge Challenger. Владо(30е) май го беше виждал и на живо.
http://forum.americancarbg.com/viewtopic.php?f=7&t=1801&start=75

Времето ще покаже всичко.
Каквото има да става, ще става.
Да сме живи и здрави!
 :)
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 15:07:58 от dido1903 »

Ноември 23, 2011, 15:02:36
Отговор #68

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Дидо спомняш ли си преди какво си говорихме за 404ката, която си купих. Защо съм спрял да се занимавам по нея! При нея проблема ще се окаже същия с ламарините. Затова аз съм на кръстопът дали да я разглобявам за кърпене или да продавам?! Понеже досега прави ме Флоридата  и сме почнали Дофина. 10ката има нужда само от едни прагове и боя, а за 404ката има нужда пак пълно разглобяване кърпене и т.н. затова и аз съм в такава безизходица и се чудя какво да правя с нея. Пожелавам ти успех и се извинявам, за малкия спам но просто исках да си споделя и моите проблеми с тези ламарини. Поздрави!

Ноември 23, 2011, 16:47:23
Отговор #69

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Дидо, аз съм минал по твоя път и затова ти казвам че има един момент, когато цялото желание, работа, пари и нерви не могат да съживят нещо тотално изгнило. При мен се получи така че всичките хвърлени пари за коли, части и какво ли още не са равни на един добър автомобил от Германия ....а аз сега имам три, които почти за нищо не стават :(

 Уплътнения само от Ebay.de по 90е бройката.
 
 Аз до сега съм имал само Рекорди и 404ки, прави ми впечатление че Пежото изгнива зверски за 40г за разлика от Опела. Явно ти си попаднал на зле съхраняван автомобил.