Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166396 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 23, 2011, 17:04:31
Отговор #70

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Дидо спомняш ли си преди какво си говорихме за 404ката, която си купих.  Пожелавам ти успех и се извинявам, за малкия спам но просто исках да си споделя и моите проблеми с тези ламарини. Поздрави!

Няма проблеми,Живко! не спамиш,радвам се,че се навърташ в сайта. Вие имате опит с ламарини.


Дидо, аз съм минал по твоя път и затова ти казвам че има един момент, когато цялото желание, работа, пари и нерви не могат да съживят нещо тотално изгнило. При мен се получи така че всичките хвърлени пари за коли, части и какво ли още не са равни на един добър автомобил от Германия ....а аз сега имам три, които почти за нищо не стават :(
Уплътнения само от Ebay.de по 90е бройката.
 Аз до сега съм имал само Рекорди и 404ки, прави ми впечатление че Пежото изгнива зверски за 40г за разлика от Опела. Явно ти си попаднал на зле съхраняван автомобил.

Иво, разбира се ,че си прав. Аз никога няма да забравя как ми казваше, никога повече от един проект - и така смятам да направя.

За Ebay - да тези ги видях и аз - 65 Е - предно, 100 Е - задно уплътнение.
Ще поръчвам оттам, но по-нататък,надявам се.

Иначе и за съхранението си прав - Рекорда , изобщо не е бил съхраняван явно през миналите години.

Декември 14, 2011, 16:22:50
Отговор #71

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ето нещо изключително полезно, единствения проблем е че не са никак евтини :(  Никога не съм виждал в ebay.de да се продават тези детайли и затова си ги пазя от едно време когато имах Rekord C ...беше ми жал да ги сложа на моя, въпреки че не беше зверски гнил. Ако ненадейно спечеля пари ще си купя един такъв Рекорд в поразително състояние и ще си го карам всеки ден сред пластмасовите безсмислени коли.
 
 
 
 
 

Декември 14, 2011, 16:47:25
Отговор #72

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Ето нещо изключително полезно, единствения проблем е че не са никак евтини 

Много благодаря,Иво.
Така и така идват празници  :) :) :)
Пиши ми на ЛС подробностите.

Декември 14, 2011, 18:35:26
Отговор #73

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Струва ми се че първият свестен тенекиджия (такъв за улуци и не само )би ги направил  :)
Ford weist den weg

Декември 14, 2011, 18:57:29
Отговор #74

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз не съм тенекиджия, но съм правил далеч по-сложни детайли. Просто това е конструкцията на колата, колко сложна требва да е една основа за фар. На Peugeot 404 основата е също много проста, но двете струват 90е. Ако има някой тенекиджия из форма, който да ми ги направи същите на половин цена, мога да му пратя адрес за Еконт.

 Ако имаш познат тенекиджия, който ще направи основи за Дидо ще ти дам оригиналните за модел. Изглеждат прости, но не е зле и да пасват на колата.
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 18:59:41 от SPEARHEAD »

Декември 15, 2011, 12:00:28
Отговор #75

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
  Ако имаш познат тенекиджия, който ще направи основи за Дидо ще ти дам оригиналните за модел. Изглеждат прости, но не е зле и да пасват на колата.

Иво,мерси за тази възможност!!!
Ще говоря и аз с един човек,за да пробва да ги ползва за изработване на копие.

Малко дреболийки ми попаднаха тия дни  :)



Декември 15, 2011, 19:57:25
Отговор #76

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Осветлението на номера е много яко :)  Основите за фаровете на картинка изглеждат много лесни за изработка, но на практика не са. Те се монтират на точно определено място и определят самото положение на фаровете, само малко да са криви и боядисаната и изпъната кола ще изглежда зле. Другото решение да се изкърпат твоите на място като не се реже всичко и се спазват разстоянията.

Януари 11, 2012, 15:17:59
Отговор #77

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Иво се превърна в Дядо Коледа за мен!
Съкровища!
Благодаря!
 :)












Януари 11, 2012, 18:23:28
Отговор #78

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Иво да не ги е изработил ръчно, за неговия занаят и изкуство е.... изкуство! O0
Супер са !
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 11, 2012, 18:52:59
Отговор #79

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Днес ги разглеждахме с Дидо подробно, за мен това е труден за ръчно производство детайл. Но сега като вече има идеални фабрични няма какво да ги мисли :) Дано се намерят повечето части от колата в такова състояние.