Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 167077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 29, 2013, 16:21:31
Отговор #160

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Направо ще си отворя студио за психотерапия.
Психиатър ни трябва тук във форума.
Доста сме полуделите ...
 :D >:( :)

Направо си отвори ателие за шев и кройки :))

А, колега по повод твоя пост, който идва тъкмо на време, ще сложа още едни снимки.
Понеже имах питания от колеги, ако евентуално купето бъде оправено,какво още ще има за правене, ще ви покажа салона на Опела.
Тук трябва да направя уточнението, че когато купих проекта салонът вече беше готов - таблото, двете предни седалки, две кори отпред и две отзад.
Задна седалка по условие нямаше в началото.
Така ,че тези ще се ползват ,понеже така и така вече са направени, но салони - дал Господ.
Купета няма здрави...  >:D








Октомври 29, 2013, 18:31:20
Отговор #161

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ако синята част се боядиса във винения цвят на страниците ще е по-добре, тази комбинация на цветове сякаш не е особено добре.... какъв ще е външният цвят на колата?

Октомври 30, 2013, 15:18:18
Отговор #162

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Дидо не знам защо чак сега попадам на темата ти. Със сигурност грешката е в мен. Просто по-често следя други раздели на форума.
Изумен съм от трудния път по който си минал, за да стигнеш до този етап. Аз просто нямам думи и не знам какво повече да напиша освен да ти пожелая по-бързо и безпроблемно завършване на автомобила. Този модел много ми харесва, защото е като американска кола.
Със сигурност колите като хората също имат късмет и съдба. И тази кола толкова изгнила и неподдържана през всичките тези години всъщност има много по-голям късмет и надживява много други, които с течение на годините са били по-запазени, но накрая са заминали за пещите. Късмета на тази кола си ти!
Ще се радвам истински да я видя в движение някой ден.
Поздрави 

Октомври 30, 2013, 15:52:44
Отговор #163

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
....
Колега,аз затова писах,че когато я купих,тези панели и седалките вече бяха готови.
Идеята тогава е била бърза и частична реставрация по Опела.
За кратко след купуването и аз имах подобно виждане,но беше изоставено много бързо след пясъкоструя.
За боята - изобщо не смея да си мисля за този момент, но някъде в мечтите си я виждам синя, и то в светлата гама, но това е в бъдещето.

.... Късмета на тази кола си ти! Ще се радвам истински да я видя в движение някой ден.
Поздрави 

Петьо,много ти благодаря за думите!
Важно е ,че са от човек минал по подобен път - с Понтиака.
Поздрави!

Октомври 31, 2013, 10:14:17
Отговор #164

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Дидо,
Като гледам твоята кола, аз никакъв път не съм минал с Понтиака. По Понтиака една кръпка не е правена по купето.
Така че по отношение на реставрациите вече си светлинни години пред мен.
Дано да не се налага да те догонвам, че това си е горчив и тежък опит.
Поздрави

Ноември 24, 2013, 19:15:40
Отговор #165

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign

Ноември 24, 2013, 19:44:36
Отговор #166

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
А, благодаря за линка. Видях я вече тази обява.
Това е лесният и нормалният начин да притежаваш такъв автомобил, моят е за ... без думи.
 :D :D :D

Ноември 24, 2013, 21:06:01
Отговор #167

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Дидо, тук в Швеция следа обявите, но не са евтини нашите любимци, излизат и доста хубави части на търг, но заминават на високи цени. Навсякъде има луди хора, така че не се отказвай :)

Ноември 25, 2013, 12:21:29
Отговор #168

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Поздравления на Дидо за напредването в реставрацията.
Красавица е С-купо=ето, няма спор.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384078345287321&f1=details&slink=4vqapl

Ходих да гледам красавицата тази.
На живо не е много зле, но е по-зле, отколкото изглежда на снимките.
Зле е боядисана някога, има ръжди дето тук не се виждат, но пък са оригинални задните и предните вежди на калниците и.
Което за Рекорд тип-С е голяма рядкост.

Въпреки надписите отзад, по-скоро мисля обаче, че е с 1700 мотор.
Пали и върви иначе де, и може да се прехвърля.
Има я един дядо от 70-те години насам без прекъсвания.
Иска и обаче 10 000 левчета.  :))

Ноември 25, 2013, 12:26:29
Отговор #169

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
А,Люси дядото и на мен ми обяви тези левове по телефона  :)

Благодаря за пожеланията.
Имам да свърша малко работа и да 1 час ще кача малко пресни снимки от завършването на предния десен калник.