Автор Тема: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971 г.  (Прочетена 166411 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 25, 2013, 13:13:08
Отговор #170

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Да и аз звънях и на мен ми казаха 10 000 хил.
Оригинална била, за това... Според мен по- вероятно да си изгние в тоя гараж и после надин.
Което ще е доста жалко, ама кво да се прави, такива са собствениците....

Поздрави и успех с Рекорда на автора на темата.
Евала за желанието, търпението и нервите.


Ноември 25, 2013, 14:05:45
Отговор #171

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
=====Което ще е доста жалко, ама кво да се прави, такива са собствениците....
Поздрави и успех с Рекорда на автора на темата.
Евала за желанието, търпението и нервите.

Благодаря за пожеланията,колега.
А това за собствениците е интересен дебат.
Това си е цял дял на психологията.  :) Трябва да взема да го патентовам!  :D :D :D
Сега, представяш ли си ти да си на мястото на този собственик - имаш доста забазен ретро-автомобил. Пуснал си обява. Започмат яко да звънят телефони, повечето от София (най-вероятно). Собственикът си казва - "А,така!Ще се избият".
Оттук последващите варинати се разклоняват:
- отива някой с 10 К;
-много звънене, 2-3 души отиват, собственикът мисли, че е хванал Дявола за шлифера.
Минават 2-3 седмици, обажданията секват.
Оттук нататък е тънкият момент, поне според мен. Това е моментът, в който собственикът или разбира, че както казва Иво Радоев "една кола струва толкова,колкото ти дадат", а също така всеизвестното бизнес взаимоотношение за "Търсенето-определянето-предлагането".
Или минават години и колата се скапва, което е по-реално, за съжаление.
В подкрепа на това си твърдение, ще ви дам примера с един Opel Rekord C-седан във Велики Преслав, който в момента върви в Мобила и е викнат на 3200 лв.
Същият преди 5-6 години струваше по една стара обява 8900 лв. Тогава аз бях готов да му дам около 2500-3000, но бях разкаран, все едно, че му давах 500 лв.
Сега е значително скапана колата като гледам вече се доближава до 500 лв. като състояние. >:D

Ето този картинка е от март 2008 г.
Добре поне ,че доста педантично си водя такива бележки  8))



Отплеснах се, но предполагам, че доста от нас са минавали през тези размишления.

Ноември 25, 2013, 15:32:10
Отговор #172

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Така, сега по същество. 
:)
Предният десен калник,изрязан,изграден, напаснат.
По вратите ще има да се стърже. Вижда се на това отчупеното парче от дясната врата какъв кит и чудо има отдолу.
Вратите също са от времената когато за Рекорда се предвиждаше бърза реставрация,затова и положението е такова.

















« Последна редакция: Ноември 25, 2013, 15:39:47 от dido1903 »

Ноември 25, 2013, 15:44:24
Отговор #173

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Много яко, кефя се как бавно, методично и постепенно се вижда пътя към крайната цел. При теб май пътя е по- дълъг, ама нали казват, че кефа е в пътя, не в крайната цел.


Извнявам се малко за оф-а, но по въпроса за колите. В Пловдив имаше един светло син Рекорд С купе. 2009, когато аз си бях купил асконата се продаваше за 1200 или по- малко. Майката и дъщерята на починалия собственик не знаеха колко точно. Това беше втория път като ходих. Първия струваше 800. Много жалко, че тогава нямах парите.
Случайно някой да знае нещо.

Ноември 25, 2013, 16:07:01
Отговор #174

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
При теб май пътя е по- дълъг, ама нали казват, че кефа е в пътя, не в крайната цел.

Точно така! Както казва добрият стар Леми: "The chase is better than the catch" !  >:D


В Пловдив имаше един светло син Рекорд С купе. 2009, когато аз си бях купил асконата се продаваше за 1200 или по- малко.

Ако говорим за един и същ обаче (а, аз не вярвам да са били два еднакви), наистина беше светло син и излезе точно през април 2010 г.
Спомням си много ясно,защото аз вече бях купил моя преди 5 месеца и ми стана смешно,как изведнъж изскочиха два.
Както и да е, но пловдивският изчезна доста бързо.
Аз звъннах на собственика да питам, той ми каза,че го е продал. Аз питах за останали части да прибера,но нямаше нищо.
Ето това имам останало от тази обява. Задраскал съм я,значи е продадено:



Ноември 25, 2013, 16:18:38
Отговор #175

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Наистина доста добре си описал за размишленията на продавачите, относно какво си мислят, че продават. Така и така сте почнали с бележките, за зеления четириврат Рекорд от Велико Търново случайно да имаш записана първоначалната цена. В крайна сметка собственика се вразуми след доста години и Рекорда се продаде на нормална цена.

Иначе не спирам да ти се възхищавам на мерака. Мислех си, че вратите на твоя Рекорд са най-здравата част  :o

Ноември 25, 2013, 16:30:15
Отговор #176

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
...........Така и така сте почнали с бележките, за зеления четириврат Рекорд от Велико Търново случайно да имаш записана първоначалната цена. .....................

Ооооооо, за зеления седан Рекорд Ц на почтения търновски актьор г-н Сава Димитров мога да напиша дипломна работа. Минимум!!!
 :D :D :D

Първо,аз не знаех ,че вече е продаден. Дано да е попаднал в добри ръце.
На второ място - за цената.
Сега конкретно не мога да намеря,но съм почти напълно убеден,че там цената много време стоеше на 4000 лв.
Ще потърся в бележките си след като напиша този пост.
През 2008 г., когато се честваше 100 години от Независимостта на България, аз бях по работа във Велико Търново почти цяла седмица.
Един ден видях Рекорда и собственика. Случи се така, обаче,че бях с още 5-6 колеги и официално облечени.
Опитах да му предложа нещо от рода на 1000-1200, но само при вида ни, той така се заби на цената, че нямаше как да го помръднем с танк.  :D :D :D
Освен всичко друго, г-н Димитров си беше въобразил, че Рекордът му е произведен в САЩ и това е уникална реликва.
Явно надписът General Motors на обозначителната табелка в коша си е казал думата.
Та така!
=================================================
Eто сега намерих тази обява, но не знам защо сам задраскал цената.
Обявата е от април 2008 г. Не мога да го докажа с бележките си,но съм уверен,че много време стоеше на 4000 лв.
А отдолу се вижда и Маздата 929 от Белене с цена и координати.
Тя си се върти често и винаги на тази цена.Дори съвсем скоро си стоеше в Мобила.


 
« Последна редакция: Ноември 25, 2013, 22:32:42 от dido1903 »

Ноември 25, 2013, 17:34:29
Отговор #177

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Намери си собственик и много се зарадвах като го видях на снимки от няколко ретро парада  :) Дано наистина новия собственик го стегне подобаващо http://skodko.snimka.bg/automobiles/retro-parad-sozopol-2013.772865.31403114.big Горкия, жал ми ставаше да го гледам на улицата, а беше преди в доста добро състояние... Преди много години мисля, че имаше бележка с надпис 6000 лв. А до последно в карс.бг беше с цена 3700 лв. Такава цена можеше да му се иска, ако е бил постоянно в гараж. Продаде се на близка до твоята оферта.
В обявата пишеше, че е американско изпълнение. От ГМ са си нямали друга работа, че да произвеждат малък седан с 1.7л, при техните базови чудовища от по 3.5л+  :D
А такава Мазда имаше по едно време на съседната улица, златиста, също беше обявена за продажба, но изчезна. Има и още една червена в региона.

Ноември 25, 2013, 17:46:53
Отговор #178

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Да,

Когато аз звънях струваше 1200. Колата според мен си беше добра- със син салон, доста запазен. Хареса ми.
Просто в седана няма и грам от чара на КУПЕ-то, каквото е на колегата Дидо. Мен лично то ми харесва най- много. Това е лично мнение.

Поздрави,
Пламен

Ноември 25, 2013, 18:06:49
Отговор #179

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Намери си собственик и много се зарадвах като го видях на снимки от няколко ретро парада

Радвам се,доста добре изглежда на тази снимка.

Иначе за модификацията на купетата,Пламене да ти кажа - и седана, и купето са готини.
Возил съм се и на двата вида.
Просто седана е по-величествен, по-спокоен.
Но наистина - всеки с предпочитанията си.
Поздрави!