Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1976 и Волга ГАЗ 24-10 1986  (Прочетена 3699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2017, 11:28:55
Прочетена 3699 пъти

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Добър ден. Пускам една обява с голяма мъка, но няма как. Имам две волги ГАЗ 24 от 1976 (реални 30 хиляди километра) и волга ГАЗ 24-10 от 1986. Започнах да ги реставрирам първо беше една, после купих и втора. Работата е че не остава време и съм решил да ги продам в състоянието в което са в момента.

Волгите се намират в град РУСЕ. Казвам се Веромир Петров телефон за връзка 0889958892 ( или на ЛС)

ЦЕНА на колите в това състояние:

- ГАЗ 24 1976 ( The black girl) в състоянието от снимките 4300 лв
- ГАЗ 24-10 - 1800лв ( снимки ще кача до няколко дена, за което се извинявам предварително)

Волга ГАЗ 24-10 е с документи изрядно, но заради стекли се обстоятелства след акупуването не съм я прехвърлил в КАТ и даначното (за което си нося съответната отговортност с глобите), прехвърлена е само през Нотариус. По тази волга са направени следните неща:
- Чисто нов Газов изпарител LOVATO
- Имаше леки вдлъбнатини по купето и са оправени с нагряване, изчукване и изпъване (старата школа)
- сменени прагове ( и разпорките вътре в самият праг)
- Нови свещи
- Нови ремъци
- Масло сменено
- Нови водни съединения
- Повечето детайли са до шприц кит
- Корите на вратите са реставрирани (сменени са основите на корите, който бяха от нещо като мукава или нз какво точно с материал между гума и пластмаса, няма кривене от влагата, няма абсорбиране на влага идеално)
Волгата е запазена, не е блъскана, ново арматурно табло, сменена пластмаса върху скоростната кутия. Салона си е оригиналния, но е за смяна увехтял е.
Всичко по колата работи като светлини, датчици, табло. Волгата няма само резервоар.

Волга ГАЗ 24 от 1976. Колата е напълно обслужена, доста неща за направени по нея. Документално е спряна от движение, но проверена в КАТ и МОЖЕ ДА СЕ РЕГИСТРИРА, имам документ за покупко-продажба от стария собственик. ( със стария талон е) По тази волга са направени следните неща
- Цялостна изолция на пода и преградата на мотора с микропореста гума ( 8 мм на пода и 15 на преградата на мотора) от вътрешната страна на купето.
- Изправени, минати на песакоструй, китосани и боядисани джанти (оригиналните 14")
- Нови клапани, напаснати и монтирани. Сменени някой пружини на клапаните.
- Сменени гарнитури
- Изцяло сменена генерация с хром-никелови тръби Ф48 диаметър от колектора до гърнето (ее по нисък клас хром-никел, но все пак не е обикновенна тръба
- Хром никелово гърне и резонатор ( всичко е направено така че лесно се маха каквото и да било)
- Сменени водни съединения на охщаждащия кръг и парното
- Сменени спирачни цилиндри на всички колела.
- Сменени стабилизиращи болтова
- Сменени гуми с Мишелин
- Сменено масло
- Сменени накладни на всички колела
- Нов маслен и горивен филтър
- Претапициране на предните седалки (запазена е оригиналната кога само смяна на дамазката)
- Изцяло сменени дунапрени на сдалките със Пенолатекс (меморипяна)
- Сменен изцяло нов мокет
- Нови стъкла на мигачите (СССР)
- Ново вътрешно огледало (оригинално от Украйна)
- Преправяне на таблото
- Претапициране на горната част на таблото
- Нови уникални врътки на въздоховидите
- Ремонтирано парно и сменени жила на парното
- Освежен километраж и боя на таблото от вътре
- Боя на някой части по таблото (всичко е свалено, почистено,боядисано и отново сглобено)
- Наварена и шлайфана глава (оригиналната)
- Обслужена водна помпа
- Обслужено делко
- Нови свещи
- Нови кабели запалителни
- Сменени лагери на предните главини
- Свалено и обслужено цялото предно оказване с нови втулки и тампони, гресирано всичко
- Сменено реле за мигачите и авариините.
Има нужда от смяна на праг (по-добре и двата). Имам нови прагове, просто нямам време да ги зменям.

Снимки имам само на ГАЗ 24 от 1976. На другата ще кача след ден или два, просто не съм я снимал.

ГАЗ 24 1976 СНИМКИ






« Последна редакция: Юли 12, 2017, 12:15:57 от veromir »