Автор Тема: Formula Skoda MTX 1-01 1970  (Прочетена 7683 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 04, 2023, 17:52:17
Отговор #50

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Напредваш значи  :)
Малкото кранче на единия от изхода/входа на радиатора  оригинално за парно ли е?
Определено напредвам,даже тази сряда и я запалих,а за кранчето,гледам Митко ме е изпреварил с отговора.
Вторник моя приятел завари разиширителния съд ,но стана късно и сряда сед работа,го монтирах,налях бензин и тя взе,че запали от раз.Направих един клип,но е от второто и палене.
https://www.facebook.com/todor.popgeorgiev/posts/pfbid02wVV1bDvf8gGq1DkzUND5yTpzEJjC5P79Wr9pXa5SGyoqq8ZafMCSLWi4xGxCobJrl?notif_id=1685635531635671&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
Никакви ядове няма,работи страхотно,е наложи се да подменя въздушните жигльори,и от кранчето прикапваше антифриз,но го оправих.И петък след работа я вкарах на стенда за сходимост,От работата ми,ми е ясно как трябва да станат наклоните и сходимоста на една състезателна кола,но предваритено бях чел за параметрите,точно за такъв тип формули.Оказа се,че страничния наклон е още по отрицатеен от например една състезатена кола.И така в наклон(camber) -3градуса,наклон на шенкела(caster)+4 и на сходимост +2,задницата -2гр наклон и-6 мм.И така остава утре жилото на газта и да си излея седалката и съм готов за тестове  >:D



Юли 23, 2023, 18:47:54
Отговор #51

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Не съм писал отдавна,защото имах доста ядове с формулата,но все пак успях да я закарам миналия уикенд на Шкода събора,което ми беше и целта.Но да почна с перипетите подред.След настройките на предния и задния мост ми бе останало да си излея седалката от фибростъкло.Направих,но за съжаление нямам снимки на работата.След това не ми остана нищо друго освен да я закарам на летището за първи тестове.И там почнаха ядовете,колата заработи на 2-3 цилиндъра,чудене умуване,смяна жигльори,кабели свещи,но нямаше никакво подобрение.Подокарах я така,не беше на пълна мощност но все пак,покарах,за вървене немога да кажа,но спирането и е страхотно,стабилна е,но за съжаление това не трая дълго,счупи се и 2-ра скорост.Прибрах се,много ядосан,бях си каэал докато не оправя проблема със загубата на цилиндрите,никакво отваряне на кутията.Първо Замерих компресията,еднаква на 4 цилиндъра,но все пак реших да махна капака на клапаните и изненада 2 смукателни клапана скъсани

Имах резервни,веднага ги подмених,мотора  заработи страхотно,но на първото даване на цялата газ,скъса отново клапан.И след няколко тепефони разговора със стари Шкода състезатели,се оказа,че стандартните клапани на 8000 оборота се късат.Последва отново сваляне на главата,и тестове,но до 7500,никакви ядове.Заех се с кутията,смених 2-ра скорост,и така дойде време за Шкода събора.


И така миналия петък тръгнах към събора.Още със спирането и всички се струпаха покрой нея,срещнах много положителни емоций от хората там,то не бяха снимки,само да вметна,че ако вземах по 2 лв за снимка щях да я избия,това в рамките на шегата.стига ми радоста в очите на хората.Бях много доволен и бях забравил за всичките ядове предишните дни.Събрахме се вечерта,хапнахме пийнахме,а на другата сутрин имаше съсетзание на писта Междене,става ме и първо с платформата закарах 130рс-ката,връщам се за формулата,гумата  и мека,тръгваме да помпим и забелязах,че вентила е скъсан,състезанието беше почнало,а и ние закъсняхме,нямаше време за ремонт и направо се качихме на пистата,покарах поне РС-ката.Оново за съжаление неможах да я покарам,но за сметка на това получих купа от Шкода форум България за проект на годината.







Юли 23, 2023, 19:24:11
Отговор #52

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
То си е било цяла драма .... важното е,че имаш купа и не се отказваш! :)
retrobs.com