Автор Тема: Ford Taunus 17M P3 1963 (Ваната)  (Прочетена 12185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2011, 00:10:00
Прочетена 12185 пъти

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колеги това пък е другата ми кола, Таунус в последствие се оказа, че е производство 1963г. Колата я купих на сляпо много бях радостен от факта, че си купувам ретро кола и дори не знаех нито какво да гледам, нито предполагах там колко зле ще е колата като се разрови. Но пък преди дори да знаех марката я видях в Дианабат и рекох, че това е колата. Реставрацията върви бавно, но не бързам и не се притеснявам за нея понеже е в гараж. Колата е кърпена вече смених старите врати (бяха изгнили много зле) с нови за това сега е с бели врати. Купето това лято ще го закарам на тенекеджия за да го подготви и боядиса. Тези дни ще пратя в една фирма някои части за никелиране (пробно )  за да видя какво е качеството в България. Качвам и снимки как я купих сега изглежда малко стряскащо, но ще стане постепенно. Помагайте и вие с информация за части за модела и други като нея. Аз разглобих цял форд като този, и сега ми трябват много малко неща дори мога да помогна на някой с такава кола като моята имам доста  O0
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 15:56:38 от dido1903 »

Януари 13, 2011, 09:24:15
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Зв първи път четох за тази "Вана" в един брой на ауто билд преди няколко години.
От тогава ми изглежда много екзотичен. Всичко е кръгло и обло :)

В Пловдив има един в движание и ще се опитам да те свържа със собственика.

Има и едни версии с алуминиева (или поне така изглежда) бленда на панела със стоповете, това на някоя модификация ли е слагано или е допълнителен аксесоар?

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 13, 2011, 10:25:45
Отговор #2

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Ами това алуминиевото е детайл който е слаган на всички коли, но когато са боядисвани от собствениците или пък при удър от зад са махани и не са слагани после. Много трудно дори и сега се намират такива ламаринки аз имам 3  :D вече. Много ще съм благодарен да ме свържеш с тези хора от Пловдив.  :))
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 10:28:30 от booger »

Януари 13, 2011, 10:57:20
Отговор #3

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Оооооо,Владо!  O0
Много се радвам,че се появи тук.
Виждам,че напредваш ,браво!
Да,алуминиевият детайл отзад е много красив, но както и алуминиевите лайстнички на Рекорда, се намира много трудно. Иначе,като е излъскан стои супер!

Януари 13, 2011, 11:00:20
Отговор #4

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
6-волтов ли е колега ? Този който имахме ние беше преправян от 6 на 12 и може би за тове нещо не сработи и така и не успяхме да го запалим навремето. После го съсипахме с флекса - кабрио щяхме да го правим и накрая ортака видял мангалите и им го продал за 20 кинта /емотка с разстрел/.  Аз мисля че някъде по другите форуми ти бях обещал някакви дребни чаркаля които така и не успях да намеря...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 13, 2011, 18:13:36
Отговор #5

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Ами да беше казал че имаш някакви неща много ще се радвам на всякаква частичка за тази кола много съм запален по модел. Дидо с теб не сме се чували от доста време моя модел е бил поне най масовия, а при теб не ми се мисли с това купе, но наистина много се радвам на прогреса по твоята кола. Много хубави неща правиш по нея.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 01:07:08 от booger »

Април 07, 2011, 23:17:26
Отговор #6

Неактивен booger

  • Публикации: 295
С малко бавни темпове върви проекта, но и аз попринцип сум виновен, че не правя снимки на всичко  :D Ето джантите колко бяха грозни и какви станаха. (съжалявам за качеството на снимките, но снимах с телефона)

Април 07, 2011, 23:30:17
Отговор #7

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Купих си и комплект фарове с хубави рефлектори (моите не ставаха) Филтър въздушен и 2 тампона за купето.

Април 07, 2011, 23:34:18
Отговор #8

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Лятото предстои да извадя двигателя и да пратя купето да се доизкърпи  :) Ако успея да набавя необходимото до края на лятото трябва да направя и ремонт на двигателя. А зимата колата трябва да се боядиса  8)) Това са плановете реших да съживя темата тези дни ще има още снимки от вече може да се каже последното което ми трябва за колата  ::)

Април 08, 2011, 00:42:25
Отговор #9

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Пожелавам Успех  :)
Ford weist den weg