Автор Тема: BMW E30 318i 1990  (Прочетена 16011 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 24, 2017, 20:38:56
Прочетена 16011 пъти

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Здравейте на всички. Автомобилът ми още не е класически, а по-скоро youngtimer, но реших да му направя тема. Става въпрос за BMW E30 318i. Колата е произведена 1990 година и е била за нуждите на немската полиция. Екстрите са ел. огледала, ел. реглаж на фаровете и печка която не работи. Благодарение на BMW-то се запознах с доста готини хора които с радост мога да нарека приятели. Фен съм на руските машини, но ме убедиха да си взема западна кола за първи автомобил и сега вместо Москвич имам BMW :D .Машината е доста запазена за годините си, но разбира се има доста работа по нея. Бумера се кара всеки ден и удоволствието е голямо особено когато някой вдигне палец в задръстването  8))

От деня когато го купихме


Не мина и седмица и започнах да ходя по сбирки където се запознах с доста фенове на E30



И така дойде зимата и се започна с влизането с вратите :D




Зимата мина и се започна с ремонтите. На първата снимка е преди и след рециклирането на рефлекторите на фаровете, а на втората правим спирачки :D



Няма как все пак сме гонкаджии и джигити ама за снимките сме позьори  :P




С руската сила


Нощните разходки са ни любими




Запознахме се в Търново с още ретро фенове




Да оплакнете окото :D








« Последна редакция: Юли 25, 2017, 10:43:57 от dido1903 »
(OO=[][]=OO)

Юли 24, 2017, 22:59:27
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Приветствам увеличаването на БМВ семейството тук! Защо не мога да се сетя кой беше, и аз бях в Търново /Арбанаси/? И мястото на 30-каджийте е тук, давам линк към форума и към най-значимото събитие - http://e30reload.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=1569

Юли 25, 2017, 09:48:23
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Приветствам увеличаването на БМВ семейството тук! Защо не мога да се сетя кой беше, и аз бях в Търново /Арбанаси/? И мястото на 30-каджийте е тук, давам линк към форума и към най-значимото събитие - http://e30reload.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=1569

Който си тръгва рано изпуска! :)
С Пешо се запознахме в неделя около крепостта Царевец.

Това е първата Е30ка, в която се возя и ми хареса. Супер цивилизован интериор, доста по-модерен ненатрапчив от Е28 и като материали и като дизайн.
От друга страна, запазва наложилите се вече като класически за БМВ форми на таблото.
Определено модерна класика и разбирам защо интереса към тия тройки се повишава.

Пешо, поддрържай я правилно и изолирай ръждите навреме ако се появят.
Само така ще имаш хубава база ако решиш да я лустросаш изцяло някой ден.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 25, 2017, 11:50:12
Отговор #3

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Радвам се, че ви хареса 30ката и обещавам, че ще я поддържам максимално добре. Към колегата Michev - знам за събора и много ме е яд, че няма да мога да присъствам защото от университета няма да ме пуснат, но догодина живот и здраве ще сме там. Скоро заминавам да уча във Велико Търново и ще се радвам ако мога да се запозная с още фенове било то на BMW или ретро автомобилите. Митко (Speeder) за тази година ми остана да оправя съединителя и една смяна на маслото като ремонти и си чакам джантите да се върнат от полиране на бордовете и боядисване. Догодина ми е заложен като ремонт кърпенето и боядисването защото ръждите още са малки и лесни за отстраняване :)
(OO=[][]=OO)

Юли 25, 2017, 13:52:08
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Когато опрете до ламарините, задължително вдигай мокета в купето! Предните калници също.

Юли 25, 2017, 14:09:40
Отговор #5

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Когато опрете до ламарините, задължително вдигай мокета в купето! Предните калници също.
Благодаря за съвета. Ще го имам в предвид макар че калниците засега са в добро здраве. Иначе отдолу е сравнително добре. Има малко ръжда по колата, но не е нещо фрапиращо главно по праговете и вратите както и малко в задната част, но са основно точици и повърхностна ръжда
(OO=[][]=OO)

Юли 27, 2017, 15:55:46
Отговор #6

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Айде вече са готови и "новите" стари ЖанСи след 2 месеца чакане  8))
Джантите на места са доста криви и с вдлъбнатини, но стария собственик явно не е зачитал бордюрите та беше предизвикателство да ги полираме и да запазим линиите на бордовете





Примам всякакви съвети относно как да запазя полировката най-добре. Безконтактните автомивки ги забравяме, знам и за някаква полирпаста с Ферари с която да ги минавам от време на време. Интересува ме също който знае автомивки които ползват автошампоан за градовете София и Велико Търново нека да казва
(OO=[][]=OO)

Февруари 07, 2018, 14:50:13
Отговор #7

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Здравейте на всички. Мина доста време откакто писах за последно, но доста неща се промениха и нямах време. Тази година имам доста неща да правя по колата и ще има доста работа, но лека полека ще стане автомобил :D . Та ето и малко снимки

Зимата дойде макар и слабо, но все пак решихме да уважим и да направим една разходка до пистата в Бухово. Пързаляне нямаше, за сметка на това предницата ми се разтропа още повече, но поне придобих повече опит в спирането и завиването на лед




Семейна среща


Златно правило когато караш Е30 - видиш ли друго старо BMW паркираш до него  :D


Пазаруваме си части :D


Смених стъклата на мигачите, че оранжевите не ми харесваха и по мое мнение колата стана уникално


(OO=[][]=OO)

Февруари 07, 2018, 21:46:13
Отговор #8

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Тъкмо се зачудих - какво стана с всички БМВ-та? Вярно зима е, ама няма сняг!  Браво за мигачите, само джантите нещо не ми стоят добре! Вземи си някакви оригинални 16-ки, които да не са черни и ще се отвори много колата!
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Февруари 08, 2018, 00:10:34
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Има или няма сняг, зимата един автомобил, независимо от марката, който смяташ да го имат и децата ти, няма работа на пътя! А моята кола, мисля да остане завинаги в моята фамилията. А иначе не сме ги спрели БМВ-тата, само че зимата караме по-новите модели, а тези, които трябва да се пазят, са си на топло и сухо. Когато в един момент си постигнал с един автомобил нужното ниво, автомобила е в добра кондиция и те удовлетворява, то просто не правиш нищо по него, а само караш. Затова и в моята тема нищо не се пише примерно. Моя пусков срок, както всяка година е на ретро рейсинга, тогава колата ще излезе от зимен сън.
« Последна редакция: Февруари 08, 2018, 00:47:47 от michev »