Автор Тема: BMW E30 318i 1990  (Прочетена 5307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 10, 2018, 13:46:17
Отговор #10

Неактивен K.I.P.

• Публикации: 63
  • Stahlpappe
Я Пешо! Беше много забавна и нелепа ситуация, когато видях 30ката за първи път :))
Грижи се за нея, че малко останаха читавите 30ки! Следя темата!

ПП: Когато една кола се обработи добре отдолу няма проблем за зимата и е хубаво да се следи. Например 21цата когато има сол по пътищата не се кара, докато не бъде обработена и изкърпена добре..
« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 14:11:55 от K.I.P. »
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен ,а четири са прекалено много!

Февруари 11, 2018, 00:13:48
Отговор #11

Неактивен PeshoE30

• Публикации: 35
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
При мен няма как да не го карам защото ми е единствена кола (не че ми трябва друга де) пък и зимата няма по-голяма забава от това да караш BMW. За момента се кара доста рядко тъй като от работа почти нямам време, а пък и работя на центъра и нямам излишни пари за зони, паркинги и такива. На лято живот и здраве стига да имам финанси и възможност ще се изкърпи където е нужно + боядисване като отдолу непременно ще бъде покрит със слой шегрен доколкото знам за защита от камъчета и подобни. Ето и една снимка от преди малко просто нямаше как да не го направя  :winktongue:

П.с - Крисо утре съм по центъра ако нещо пиши ми да се видим  ;)
(OO=[][]=OO)

Февруари 19, 2018, 18:15:22
Отговор #12

Неактивен PeshoE30

Понеже не мога да карам ски си се пързалям с колата  :winktongue:
(OO=[][]=OO)

Март 11, 2018, 11:36:57
Отговор #13

Неактивен PeshoE30

Понеже лятото дойдИИИ и е време за летите джанти си купих пастичка за полиране, но първо реших да я пробвам на бъбреците и лайстните, да може ако усер@ нещо поне да не съсипвам джантите.  Като за първи път мисля, че се получи доста добре, но вие ще кажете. Сблъсках се с немския инженерен гении и не успях да разглобя хромираната от пластмасовата част на бъбреците да ги полирам изцяло та ако някой знае как се разглабят да казва. Хванати са на щипки, но няма измъкване. Рових с пръсти, с отверки нема разглабяне и това е
П.с - тази седмица най-вероятно влизаме в сервиз за ремонт на спирачките и окачването

Можеше и по-добре, но не успях да разглобя бъбреците нацяло

Ето ги щипките на бъбреците, но не искат да се разглобят...

(OO=[][]=OO)

Април 07, 2018, 17:56:05
Отговор #14

Неактивен PeshoE30

Здравейте и весели празници на всички. Най-после направихме ремонтите на спирачките и окачването. Списъка със сменените неща е доста голям и доста скъп, но беше задължителен ремонт. Предишните собственици може да са нехаели за колата и само да са я карали без да ремонтират, но аз мисля да си я карам дълго време и няма как без поддръжка. Доста неща сменихме, но следват още поне 2 големи ремонта тази година - генерация (защото някъде се проби и сега бучи като стара лада) и изкърпване + боядисване защото ръждата е цъфнала на много места по колата и е страшно #opel
Също така сложих OZ джантите и 30ката стана уникална. Имам съмнения, че отпред съм с пружини за шестак защото колата е цифра висока така, че скоро май ще трябва да сменям двигателя :D
Остана само да мина реглаж, но ще е другата седмица, че сега са празници и няма как. Като цяло за тия пари Е60 ама като съм се хванал на хорото ще го играя докрай...

Sofia Drift Port :D

Не кола, а космически кораб

Седи си и пръска  8))

(OO=[][]=OO)

Април 07, 2018, 19:47:18
Отговор #15

Неактивен Механджията

• Публикации: 800
  • AMG
пребоядисването ще е добър повод да смениш цвета, че този изобщо не е за тая кола... иначе 30ката има линия! и си иска по-къси пружини определено!
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Април 07, 2018, 21:58:27
Отговор #16

Неактивен немо

• Публикации: 748
пребоядисването ще е добър повод да смениш цвета, че този изобщо не е за тая кола...
Това пък как го реши така категорично?

Април 07, 2018, 22:29:40
Отговор #17

Активен stingray

• Публикации: 188
Ама си сложил дискове...Да внимаваш с тях и по отдалечко спирай да не ги прегрееш, че не знам има ли по евтина марка на БГ пазара!
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Април 08, 2018, 16:08:01
Отговор #18

Неактивен PeshoE30

В никакъв случай няма да сменя цвета. Не че зеленото ми е любим цвят или нещо просто е рядък цвят за BMW и по някакъв странен начин ми харесва. Колкото до спирачките - отпред съм с ABE и дисковете и накладките и мога да кажа, че съм доволен
(OO=[][]=OO)

Април 08, 2018, 16:31:00
Отговор #19

Неактивен USfan

• Публикации: 6636
В никакъв случай няма да сменя цвета. Не че зеленото ми е любим цвят или нещо просто е рядък цвят за BMW и по някакъв странен начин ми харесва. Колкото до спирачките - отпред съм с ABE и дисковете и накладките и мога да кажа, че съм доволен

Колега, браво, че се кара бавареца, и e в чудесна 80-ска цветова гама.  :)
3еленосинкаво или петролносин бих го оприличил.
Предполагам е фабричен цвета.
А в коша на мотора, там на сребристата ваденка, ако е там, какво име на цвета са му дали БМВ?