Автор Тема: BMW E30 318i 1990  (Прочетена 16015 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 10, 2018, 13:46:17
Отговор #10

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Я Пешо! Беше много забавна и нелепа ситуация, когато видях 30ката за първи път :))
Грижи се за нея, че малко останаха читавите 30ки! Следя темата!

ПП: Когато една кола се обработи добре отдолу няма проблем за зимата и е хубаво да се следи. Например 21цата когато има сол по пътищата не се кара, докато не бъде обработена и изкърпена добре..
« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 14:11:55 от K.I.P. »
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Февруари 11, 2018, 00:13:48
Отговор #11

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
При мен няма как да не го карам защото ми е единствена кола (не че ми трябва друга де) пък и зимата няма по-голяма забава от това да караш BMW. За момента се кара доста рядко тъй като от работа почти нямам време, а пък и работя на центъра и нямам излишни пари за зони, паркинги и такива. На лято живот и здраве стига да имам финанси и възможност ще се изкърпи където е нужно + боядисване като отдолу непременно ще бъде покрит със слой шегрен доколкото знам за защита от камъчета и подобни. Ето и една снимка от преди малко просто нямаше как да не го направя  :winktongue:


П.с - Крисо утре съм по центъра ако нещо пиши ми да се видим  ;)
(OO=[][]=OO)

Февруари 19, 2018, 18:15:22
Отговор #12

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Понеже не мога да карам ски си се пързалям с колата  :winktongue:
(OO=[][]=OO)

Март 11, 2018, 11:36:57
Отговор #13

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Понеже лятото дойдИИИ и е време за летите джанти си купих пастичка за полиране, но първо реших да я пробвам на бъбреците и лайстните, да може ако усер@ нещо поне да не съсипвам джантите.  Като за първи път мисля, че се получи доста добре, но вие ще кажете. Сблъсках се с немския инженерен гении и не успях да разглобя хромираната от пластмасовата част на бъбреците да ги полирам изцяло та ако някой знае как се разглабят да казва. Хванати са на щипки, но няма измъкване. Рових с пръсти, с отверки нема разглабяне и това е
П.с - тази седмица най-вероятно влизаме в сервиз за ремонт на спирачките и окачването


Можеше и по-добре, но не успях да разглобя бъбреците нацяло





Ето ги щипките на бъбреците, но не искат да се разглобят...

(OO=[][]=OO)

Април 07, 2018, 17:56:05
Отговор #14

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Здравейте и весели празници на всички. Най-после направихме ремонтите на спирачките и окачването. Списъка със сменените неща е доста голям и доста скъп, но беше задължителен ремонт. Предишните собственици може да са нехаели за колата и само да са я карали без да ремонтират, но аз мисля да си я карам дълго време и няма как без поддръжка. Доста неща сменихме, но следват още поне 2 големи ремонта тази година - генерация (защото някъде се проби и сега бучи като стара лада) и изкърпване + боядисване защото ръждата е цъфнала на много места по колата и е страшно #opel
Също така сложих OZ джантите и 30ката стана уникална. Имам съмнения, че отпред съм с пружини за шестак защото колата е цифра висока така, че скоро май ще трябва да сменям двигателя :D
Остана само да мина реглаж, но ще е другата седмица, че сега са празници и няма как. Като цяло за тия пари Е60 ама като съм се хванал на хорото ще го играя докрай...






Sofia Drift Port :D





Не кола, а космически кораб










Седи си и пръска  8))




(OO=[][]=OO)

Април 07, 2018, 19:47:18
Отговор #15

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
пребоядисването ще е добър повод да смениш цвета, че този изобщо не е за тая кола... иначе 30ката има линия! и си иска по-къси пружини определено!

Април 07, 2018, 21:58:27
Отговор #16

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
пребоядисването ще е добър повод да смениш цвета, че този изобщо не е за тая кола...
Това пък как го реши така категорично?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 07, 2018, 22:29:40
Отговор #17

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Ама си сложил дискове...Да внимаваш с тях и по отдалечко спирай да не ги прегрееш, че не знам има ли по евтина марка на БГ пазара!
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Април 08, 2018, 16:08:01
Отговор #18

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
В никакъв случай няма да сменя цвета. Не че зеленото ми е любим цвят или нещо просто е рядък цвят за BMW и по някакъв странен начин ми харесва. Колкото до спирачките - отпред съм с ABE и дисковете и накладките и мога да кажа, че съм доволен
(OO=[][]=OO)

Април 08, 2018, 16:31:00
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В никакъв случай няма да сменя цвета. Не че зеленото ми е любим цвят или нещо просто е рядък цвят за BMW и по някакъв странен начин ми харесва. Колкото до спирачките - отпред съм с ABE и дисковете и накладките и мога да кажа, че съм доволен

Колега, браво, че се кара бавареца, и e в чудесна 80-ска цветова гама.  :)
3еленосинкаво или петролносин бих го оприличил.
Предполагам е фабричен цвета.
А в коша на мотора, там на сребристата ваденка, ако е там, какво име на цвета са му дали БМВ?