Автор Тема: Москвич 408И, 1974 г. - Моят пръв проект  (Прочетена 21529 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2017, 19:19:30
Отговор #10

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Цвета по талон е лимоново жълт, сега леко е избледнял. На снимките просто кофти излиза иначе е жълт, може би светло жълт със червен винилов салон. Интересното е че под правените стелки открих оригиналните гумени, със маркировка на руски, че са произведени в Московски завод Вулкан и са в перфектно състояние понеже винаги са били покрити с балатум.

Януари 28, 2018, 00:05:47
Отговор #11

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Здравей браво за свършената работа! Хубав екземпляр.
Ако случайно нямаш мога да ти предложа книжка за този модел. Търся и 15лв. ако имаш интерес пиши ми на лично.

Януари 29, 2018, 21:19:58
Отговор #12

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Здравей, имам я вече тази книга, благодаря!

Април 18, 2018, 17:51:10
Отговор #13

Неактивен andi1

  • Публикации: 106



Здравейте,
работата по проекта продължава. Доста работа беше, а има и още. Качвам малко снимки.
Семеринга на коляновия вал беше станал на пластмаса.

Май 07, 2018, 18:37:08
Отговор #14

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
След като я сглобих и подкарах малко, протече избирача на скоростите. Купих ремонтен комплек и смених уплътнението, ще видя какво ще стане, дано задържи по дълго.

Юни 12, 2018, 09:53:56
Отговор #15

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Колеги, някой може ли да даде акъл как се регулират спирачките на тая кола. При карсне с ниска скорост и леко натискане на спирачката, колата занасяше на дясно. Отворих предно ляво колело и едното спирачно цилиндърче беше изпуснало спирачна течност. Смених и двете. Сегс не занася при ниска скорост, а при по висока- 60, 70км/ч. Задно дясно колело при леко натискане на спирачката кове и спира рязко. Спирачните цилиндърчета са нови , само отпред в дясно не са , но работят добре и са сухи. Нямат реглаж на цилиндърчетата с въртене на буталцето. Вече почва да ми писва от тая кола. Пак протече семеринга на диференциала, трябва да го сменявам пак.

Юни 12, 2018, 14:51:33
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Провери дали нямаш частично запушени спирачни маркучи или маркучи със различно вътрешно сечение! Също така силно омаслени накладки.Провери и за блокирали бутала в цилиндрите!
« Последна редакция: Юни 12, 2018, 14:55:05 от rumen_spasov »

Юни 12, 2018, 15:36:42
Отговор #17

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Криви барабани също спомагат за такива аномалии. Като цяло каквото и да правиш винаги е възможно да ти занася леко на някъде... такава е конструкцията на тия спирачки... ако не държиш 100% на оригинала , слагаш  дискове от 2140 и получаваш читави спирачки. Твоето купе е предвидено да се слага серво и помпа като на 2140, така че като цяло нещата при теб ще са "плуг енд плей"  само с тръбичките трябва да си поиграеш.

Юни 13, 2018, 10:48:13
Отговор #18

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Колега тая кола е на 44 години, нормално е да има проблеми, като имаш предвид че 44 години е карана с български манталитет, по кърища ниви и т.н, без да е обслужвана и сигурно никога не е посещавала сервиз и карана с най евтиното масло. Така че трябва да се гордееш че с толкова минимални усилия е отново на пътя. Спирачките на 408 са толкова прости и елементарни. Важно е трите маркуча да са нови - старите се разлагат и запушват. Другото което е буталцата да се движат лесно и без усилие, което се вижда от свободния ход от няколко милиметра които е оставен в устройството /силно казано устройство защото е един пръстен/ за автоматично регулиране на хлабината при износване на накладките. Това че цилиндърчетата са нови не е гаранция че работят правилно. И все пак не забравяй че няма друга кола като москвича - с характер. По принцип той работи когато си поиска, друг път всичко му е наред но неще и неще :) За това и толкова ги обичам тия москвичи - няма други като тях :) 

Юни 13, 2018, 20:40:09
Отговор #19

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Вярно е кола с характер  >:D
Вчера регулирах пак задните спирачки, сега занася малко по малко. По добре е, но не е перфектно. Спирачните маркучи са сменени,  но не съм гледал вътрешния диаметър. Всички накладки са нови и спирачни цилиндри. Утре ще сменя и долния цилиндър на съединитела, че и той протече, а имам да сменявам и семеринга на дифа, че пак протече, въпреки че е нов, сега съм взел марков. Дано да спре да тече вече.
Ще прегледам пак всичко по спирачките, ще ги обезвъздуша пак.