Автор Тема: Москвич 408И, 1974 г. - Моят пръв проект  (Прочетена 21738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2020, 13:16:03
Отговор #40

Неактивен bujko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Имахме точно такъв Москвич 408 1974 г. На него съм се учил да карам, да ремонтирам и всичко свързано с автомобилите, защото така се правеха автомобилите тогава (не само на изток).

Още стоят два задни калника (точно за това купе - с триъгълните мигачи отзад) и 2 прага, нови на грунд. Свидят ми се да ги изхвърля. Прашасали са, мисля без ръжда защото са на сухо.
« Последна редакция: Май 19, 2020, 15:56:23 от dido1903 »

Май 19, 2020, 15:42:12
Отговор #41

Неактивен bujko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Момчета, не предполагах, че има толкова много ентусиасти, което страшно много ме радва.
Просто като обявих, че имам 2 калника и прагове само преди няколко часа вече трети човек ми се обажда.
Съжалявам, но вече съм ги обещал на първия от тях и вече са негови.
Желая успех на всички! Не спирайте!
Иво.

Май 19, 2020, 17:19:52
Отговор #42

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
Супер е че има все още хора като теб, които предпочитат да подарят някакви останали им части, отколкото да ги хрвърлвт или обяват във продавалника на безбожни цени, щото били ,,ретро,,.
Респект към теб и честито на новия им собственик, щото този тип части вече станаха рядкост!

Юли 14, 2020, 15:11:38
Отговор #43

Неактивен andi1

  • Публикации: 105

Боядисах и резервната  джанта. С база металик и лак отгоре. Става също достатъчно трайно, заместващо праховото боядисване.
Смених и предните амортисьори, с Монро за Лада. Е оказа се, че нямало нужда, защото и оригиналните си бяха здрави, но както и да е. Ще видим Монрото колко ще изкара, но мисля че няма да е много. Смених и втулкит на задните амотрисьори с полиуретанови за Жигули, те също са работещи и няматникакво омасляване, странно за толкова години! Планувал съм подновяване на боята на пода отдолу, че на места има обелена боя, дано да стигна скоро и това да свърша.

Юли 15, 2020, 19:49:18
Отговор #44

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
Втулки за предните носачи направени от полиуретан, че новите са много афиф.

Юли 15, 2020, 20:53:56
Отговор #45

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Кушувал ли си ги или си ги правил ? По-принцип мисля, че няма нужда от външната втулка, поне аз моито така ми ги стъргаха.

Юли 15, 2020, 21:28:50
Отговор #46

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
Купих си оригиналния, който е с гума, изстръгнах гумата, като го разглобих. Отидих при стругар с двете тръбички и парче полиуретан и му казах какви искам . Направи ги. Мисля, че ще са по здрави от оригиналните с гумата.

Юли 15, 2020, 23:18:35
Отговор #47

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Да, определено е по-добре. Стига да си направил страничен борд, да не се "изсули" настрани.

Юли 16, 2020, 12:14:21
Отговор #48

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Привет. Лично мнение - не съм много съгласен за полиуретана. Гумата между втулките се усуква при неравности. Полиуретана не знам дали ще може да обере тези колебания и да не почне да трие между оста на носача и втулката. По принцип металните части на втулката би трябвало да са неподвижни спрямо оста на носача и гумата го играе като лагер, реално тя се движи. При полиуретана това май е невъзможно и ще почне да яде или оста или самата втулка. Може и да бъркам но това са ми наблюденията за принципа на работа на втулките.

Юли 16, 2020, 13:29:34
Отговор #49

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
Може и да си прав, но като гледам площта, на която лежи цялата тежест  си мисля, че е слабо. Това е оригиналната гума на тампона, абсолютно здрава я извадих. Ще видим, че реално тежеста ляга само върху средна част на втулката, а тя е малка по площ


Тук съм взел тампон за Ленд Крузър, който руснаците ползват вместо оригиналните долни тампони. Малко е по голям външно, с 1мм и трябва или носача да се престърже или самия тампон външно, а той има достатъчни материал да се свали 1мм.  Трябва и малко да се скъси.Ще ги пробвам и тях