Автор Тема: Москвич 408И, 1974 г. - Моят пръв проект  (Прочетена 21527 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2020, 00:42:08
Отговор #50

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Оригиналното окачване разчита на това гумата да се усуква.... Горния носач е доста къс, а с голям ход и усукването е доста... Новите втулки които продават се отлепят много лесно и носача тръгва назад... при полиуретана, самия той се върти около втулка, стегната на оста. Гресира се при монтажа и не би трябвало да има проблем. Аз карам така вече поне 2-3 години. Друг + е , че волана става по "рязък" и с добри наклони, стабилността в завой се подобрява. :)

Юли 17, 2020, 12:01:30
Отговор #51

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Саше, и аз мислех че новите втулки се късат лесно щото са ментета. Обаче ги стягах като предницата беше вдигната във въздуха. Огромна грешка. Стягат се когато колата е стъпила на гумите и е с поне един човек в нея. Ако се стегне носача като окачването е във въздуха гумата на втулката се усуква като се свали от крика и постоянно е под напрежение. За това се стягат гайките на втулките на носачите само при свалена от крика кола и натоварена поне със 100 кг. Тогава в гумата няма напрежение. Същото важи и за втулките на ушите на ресорите. Сменях аз и стягах и се късаха за нула време. Откак се светнах че се стягат под товар, нямам протрита или скъсана втулка. Та за мен разковничето е в затягането. Прави се когато москвича е стъпил на гумите си + товар от поне един човек, а и след разклащането на колата нагоре надолу, за да си дойде всичко на място.

Юли 17, 2020, 16:25:57
Отговор #52

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз ги стягах като подложа нещо под колелото или стъпи само то на тротоара. Идеята да да се стегне в средно положение на носача, за да се суче еднакво нагоре и надолу... и пак не ми се получаваше.

Август 20, 2020, 20:55:08
Отговор #53

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
И така да се похваля със сбъдването си на една мечта, па макар и доста ръждясала:

Много ги харесвах и от дълго време търсих. Тази я взех, защито имаше валидни документи и жив собственик. Купих я за 600лв, като преди да я взема я огледах и разбрах, че собственика й е взел душата. Когато обаче започнах да я разчоплям започнаха да излизат интересни находки. Всички калници са кърпени байовски, с нитове, което го видях още преди да я взема де. На пода в краката на шофьора и пътника до него има доволно дупки, праговете са от сгъвана ламарина и с попнитове, бсйовска работа. Трагедия... Колкото повече я гледам, толкова повече се отчайвам и се замислям дали да не я пратя на кантара...
Много работа има по нея. Иначе е била хубава кола, горни скорости...

Август 20, 2020, 22:25:08
Отговор #54

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Привет,

Честито, чудесно би било да споделите повечко снимки! Не бързайте за кантара, реално най-ценното започна да става валидната регистрация. Един такъв амортизирн автомобил си има своя чар и ако може да се приведе във вид, в който не е опасен за каране, би носил също удоволствие. Нали вече имате един лъскав Москвич. Този няма да го мислите и ще си го карате без тревога.

Август 20, 2020, 22:33:17
Отговор #55

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
В краката на пасажера:


« Последна редакция: Август 20, 2020, 22:45:46 от andi1 »

Август 20, 2020, 22:45:16
Отговор #56

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Като начало имам уговорка да се започне кърпене на пода и смяна на праговете. Трябва да си намеря и калници, но за сега няма... След това цялостно боядисване, мотора все още не съм решил какъв да е-дали осмаков( имам след пълен основен ремонт, но трябва да си направя и една глава за него)  или от 412ка, имам и такъв. Осмаковия е слабичък, но пък ми се иска да останат горните скорости.

Август 20, 2020, 23:51:55
Отговор #57

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Честито за придобивката!
Доста зле изглежда купето, но ламарини още се намират, макар и трудно. Калници задни до скоро имаше по сайтовете за продажби. Като гледам снимките, вратите май и те са си за смяна. :-\

Относно двигателя. Можеш да сложиш двигател от 412 и да оставиш горните скорости, като на 412 кутията се постави избирача на предавките от осмаковата с малко преправяне. Може пък и цялата скоростна кутия от 408 да се сложи на 412 мотора и пак си с горни скорости. Щом вече си имаш един 408 спокойно можеж да си наравиш този на 412, разнооброзие да има ;D , въпреки че аз наскоро се убедих че и 408 мотора върви много бодро, при това на доста тормозен москвич, който купих уж за донор. >:D

Септември 15, 2020, 16:35:07
Отговор #58

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Вече поразглобен

Старият собственик ми подари някои части:


Октомври 26, 2020, 13:03:08
Отговор #59

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Набавих и пластмасите по таблото, още е рано за тях, но нека ги има..