Автор Тема: Москвич 408И, 1974 г. - Моят пръв проект  (Прочетена 21501 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 26, 2020, 18:57:36
Отговор #60

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Вижда се, че са реплики. Сподели как пасват като ги слагаш по таблото. Ако може още някоя тяхна снимка.

Октомври 26, 2020, 20:48:43
Отговор #61

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Да, изработени са от мой познат, от стъклопласт, реплики са. Оригинални едва ли ще се намерят, а и като знам качеството на изработка на съвременните руско-украински-китайски изработки не искам да рискувам. Трябва да се разпробият отворите, могат са се китосват и боядисват,  но са правени по калъп от оригинални, така че  трябва да паснат. Голямата лента трябва да се нареже и от нея да се сложат за ключа за запалване и отвор за малката кутийка на таблото.

Октомври 29, 2020, 21:11:03
Отговор #62

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Предната престилка мина пясък. Не се справиха добре.



Октомври 30, 2020, 09:07:32
Отговор #63

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Къде прави пясъка? По принцип не е добра идея да се песъкоструят ламарини, защото се разтеглят и после ще береш ядове с монтажа. Има варианти със сода, с медна шлака и какви ли не още по-меки материали. За София прилично се справят в ОМЗ-то на Орион. Там примерно Васко си прави едната Волга - комби. Не че след това му е боядисана кой знае колко добре, но поне пясъка е ОК.
Вече отделен въпрос е за какво ти е да правиш Москвич, който се нуждае от пясък. Специално осмици още има и за 3-4000 лева би могло да се вземе що годе читава. Хубаво прецени, защото влезеш ли в тотална реставрация, разходите са безобразни.

Октомври 30, 2020, 13:00:14
Отговор #64

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Пясъка го правиха в Кюстендил. Този детайл го направих експериментално, че ме мързеше да го чистя. Но 50 кинта за това и некачествено направено, няма да се повтори.
А за смисъла в москвича, дълга тема. Вече гледах няколко, но никои не ми хареса, всички имаха нужда от работа и най вече цялостно боядисване и чистене на ръжди. Не ми се занимава. Този ще го направя така както искам, няма да е оригинал, но съм си поставил някакви сметки за разходите по него и ще ги прежаля. Надхвърли ли ги с много ще го мисля тогава. В крайна сметка и да си го купя готов все нещо ще го човъркам и ще мисля да го подобря. А тук ще си имам забавление за някоя и друга годинка :)
Нали и това има значение за такива като нас, е поне за мен де...

Октомври 29, 2021, 17:03:29
Отговор #65

Неактивен andi1

  • Публикации: 106

Прибрах и този, макар че още не знам защо ми е.   :-\

Ноември 01, 2021, 09:49:37
Отговор #66

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хихи, както казва мечо Пух - колкото повече, толкова повече :) Един москвич в повече никога не е излишен :) Поздравления за хубавата кола. Това този на 49 000 км. ли е ? И 412 ли е ?

Ноември 01, 2021, 22:27:32
Отговор #67

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Да, километрите са това, мотора е 408, работи като часовник, направо не мога да повярвам как след толкова години престой запали от раз и работи супер. С оригиналните си високоволтови кабели, сигурно и свещите са оригинални.

Ноември 02, 2021, 09:41:28
Отговор #68

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Това е москвич ! Няма как да не запали, колкото и да е стоял, колкото и в лошо състояние да е :) Лично съм палил може би вече над 100 москвича. От всичките само един 2140Д не запали и то защото му бяха натрошени кобилиците, въпреки че мотора си въртеше /което не знам как може да стане, освен ако не е стрелян с Т-72 :)/ Повечето от тия около и над 100 мотора бяха седели с години. Москвич е една страхотна кола, практически е вечна. Еле пък двигател 1360 /или по нашенски осмак/. Минимална подръжка, ама наистина минимална и надживява собствениците си, само да му сменяш маслото е достатъчно. Единственото което трябва да направиш е само промивка на мотора - старото масло сигурно е станало на тиня и ще почне да запушва всичко. Предполагам знаеш това, но все пак :)

Ноември 02, 2021, 09:58:52
Отговор #69

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
О маслото го източих веднага, излезе страшна тиня, промих го с нафта и масло 50/50 , смених финния филтър и грубия, имах го промит и чист. Налях му ново масълце и вече мърка.