Автор Тема: Историята на Бентли  (Прочетена 8473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 07, 2017, 11:11:02
Прочетена 8473 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В тази тема предлагам да постваме данни и снимки на историческите модели на Бентли отпреди купуването им от фолц през 1998 година.

А тъжно разбирам от случайно ровене по Нета, че от някъде 2015 год. насам Бентли, вече не правят последното си грандиозно с 2 врати купе, базирано още на старата Ролс платформа, с 6,75 литра осмаци мотори- модела Брукрандс.
Ето му тук едно кратко ревю на модел 2009 за продаване.
Правят обаче все още на старата Ролс платформа, 4-вратия седан Арнаж, от които у нас у БГ има поне 2 бройки.



« Последна редакция: Юли 31, 2020, 11:36:11 от dido1903 »

Август 29, 2017, 11:41:06
Отговор #1

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Интересна тема. Брукландса е едно от най-красивите Бентлита пазещо духа на една славна епоха когато виско се е правило ръчно и без компромиси. От епохата Фау Ве това е последния модел както УСА фан пище използващ Ролс Ройс платформата и за този век най-красивото Бентли, достоен наследник на Континентал.

Април 25, 2019, 12:32:46
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, аз съм карал преди много години в Южна Германия, около и между градовете Щутгарт и Пфорцхайм, още края на 80-те, модел 1990 год, като беше чисто нова кола, базовата платформа- майка на всички 80-ски и пост-Милениумни Бинтлита с осмаци турбомотори с 6.75 литра обем- седана Турбо Р, с 300 коня мотор.
След това, в средата на 90-те, имах възможността да карам доста по северна Франция и около Страсбург и Молсхайм, и един тогава почти нов Брукландс, модел 1993 год, което е всъщност седан с окачване и оптика на Турбо р, но с атмосферен 6.75 литра 200 коня осмак от стандартен Мулсейн.

Страхотни коли, но от всички тия излезли в 90-те години Бентлита на старата Ролс платформа, има един доста рядка версия, по която винаги съм точел лиги, но разбира се, била ми е абс. недостъпна на цена.
И като нова по време на дебюта и в 1996 година, а почти толкова недостъпна си остава за мен и сега, над 20 години по късно.
А именно, версията на Континентал Р купе, с вече скъсено с 4 инча междуосие и с уширено окачване, следа, и арки на калниците, и напилен до 420 коня мотор- модела Континентал Т.

Виждал съм го само веднъж на живо по Германия, но за съжаление никога не с е возил или дори сядал в Конти Т.
Той е и последното абс. ръчно на изработка сериийно Бентли /както и тарга версията му- Мълинър, и наследниците им- Азур кабрио и Брукланс купе/, като тук производството се затруднява и покрай срезаната каросерия.
Цената му едно време бе силно упомрачителна, а сред активните карачи и собственици на Т-версията беше тогава и боксйора с ник- Динозавъра.  :))

« Последна редакция: Април 25, 2019, 13:11:56 от USfan »

Март 10, 2020, 23:29:42
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Доста дълбочинно представяне на споменатото по-горе последно истинско, макар и правено вече по времето на Фолц, 2- врато Бентли- Брукландс купе.
За съжаление, то не се прави вече от няколко години, понеже актуалната Бентли клиентела основно залага на доста по-модерните, но и бюджетни спрямо Брукландса на цена, базираните на Фолц Файтон/Ауди А8 деривати като Континентал купе и кабрио, и Флаинг спър седани.

Та, имам предвид- истинско, понеже, макар и доста стречнати и умускулени, а и след-милениумно производство, Брукландса Купе и кабрио версията му Азур, лежат технически и технологически още на старата Ролс-ройс платформа с 6.75 литра долно-валов осмак и изцяло независимо окачване с хидропневматични елементи, базирани на датиращия още от 1966 година, и основополагащ за тогава луксозен модерен автомобил- модела Силвър Шадоу.


Април 29, 2020, 17:41:00
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
От няколко месеца е в продажба новия седан Флаинг Спър.
Наистина голям напредък по отн. и на външния, и и на интериорния дизайн, спрямо дебютиралия преди десетилетие и половина, и доста бакалски изглеждащ, първи Спър, базиран на Фаетон платформата.


Юли 03, 2020, 20:13:54
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Едно представяне на любимата ми Бентли 4-врата версия, правена на последните истински Ролсови платформи, късно 80-ския модел Турбо Р.






Януари 13, 2021, 13:30:37
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
8-литровия модел е върха в развитието на фабричната гама на оригиналните правени от 1919 до 1931 год. Бентлита, наречени- Крикълууд коли, по името на градчето, където се произвеждат.
След като в 1931 год. оригиналната фирма фалира, Ролс купуват правата върху името, и следващите серии довоенни Бентлита са правени в градчето Дерби.
Те обаче са с много по-малки на обем мотори, от спрямо ориг. предишни Бентлита, и реално са само леко преправени базови Ролсове отдолу.

От този върхов 6 цил. 8-литра модел са правени само малко над 100 екземпляра.



Януари 24, 2021, 22:34:17
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Миналата година Бентли празнуваха 100 години от създаването на фирмата, и по този повод представиха една наистина изумителна на форми и материали студия за бъдещите им модели в 2035 година.




Януари 27, 2021, 15:58:37
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това е една примерна извадка от обяви с успешни или не продажби на дадени екземпляри от версиите еС1 Континентал, с каросерии- купе, кабрио, и Флаинг Спър седани.

Линка е интересен, понеже показва именно тези им различни бройки и модификацци, па следвоеннте еС-серии Бентлита.

https://www.supercars.net/blog/1955-bentley-s1-continental/

Април 28, 2021, 13:05:49
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
6 и половина литра, както и 8 литровите Бентлита, са били върха в производствената програма на фирмата допреди фалита и в 1931 година.
Ето едно каране и представяне на един такъв екземпляр, с типичната хомологирана за ЛеМан 4-местна открит турер каросерия.