Автор Тема: Иван Колев - автоисторикът на България  (Прочетена 36373 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2013, 23:58:39
Отговор #10

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
А тази тема според мен трябва да се преименува на: "Иван Колев - автоисторикът на България" и да се качват други статии и книги на автора.

Февруари 12, 2013, 19:30:09
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
А тази тема според мен трябва да се преименува на: "Иван Колев - автоисторикът на България" и да се качват други статии и книги на автора.

Хубав реверанс!
Освен на представената по - горе книга, Иван Колев е автор и на друга, по - скромна като обем, но не и като качество - "Автомобилът в България - хроника на ХХ век", издадена през 2001-ва година, както и на множество статии в почти всички български, автомобилни списания от средата на 90-те насам.
Ето и друг негов проект - клип за една от малкото стойностни (според мен) български групи (малко мрачни, но това е друг въпрос): Нова Генерация - "Тъмна Земя"

Февруари 12, 2013, 20:03:17
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Някой няма ли да се похвали, че си е купил книжката?  ;)

Хех,аз даже имах 2 екземпляра.
Единия си го купих, а другия ми го подариха, затова единия от моите 300 броя вече е в колегата Стефчо.

А Иван, освен и компетентен и задълбочен автор, е и много точен пич, виждаме се чат-пат с него на по бира. :)
Жалко че Автокласиката списанието, покрай отн. циганския си подход на заплащане на външни автори,    :)) не успя в дългосрочен план да го приобщи, да пише по-редовно там от досега.

Май 16, 2013, 22:04:02
Отговор #13

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Ето една статия от г-н Колев - капка от Българската автомобилна история. Казва се "Димитър Соколов е първият Българин в Гран при"

Септември 24, 2013, 09:55:00
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Нещо съм я пропуснал тая тема... да добавя само, че освен това Иван е и много добър рисувач - има художествено образование и вероятно живописното фонче на тази статия е негово дело. Така че е човек с много таланти, свързани с автомобилната тема... само едно ме е учудвало в него - как издържа да остане само теоретик и да не си вземе поне едно историческо превозно средство :)
Книжките му естествено съм ги разлиствал, едната дори я имам... ценното е не толкова в малкия колекционерски тираж, колкото в наистина грандиозния труд по събирането и оформянето на цялата тая уникална информация. Надявам се да успее да издаде и 2-ра част за следвоенната история, която лично за мен е и по-интересна, тъй като все пак съм съвременник на част от нея... засега доста материали от книгите му излизат  и на страниците на Автокласика дори в по-разширен вариант, което всъщност прави списанието различно и уникално в сравнение чуждестранните издания.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 26, 2014, 10:29:22
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колеги, мисля, че имам страхотна новина за най - запалените (надявам се повечето) от нас:


Август 26, 2014, 10:31:50
Отговор #16

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Малко по - късно ще публикувам повече подробности и още няколко снимки на поредния уникален труд на Иван Колев.
Уверявам ви, книгата е неповторима!

Август 26, 2014, 10:38:34
Отговор #17

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ехее, браво на Ванката! Явно се е завърнал в  БГ, днес ще гледам да го прослушам :)

Август 26, 2014, 10:48:52
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Супер, има ли я вече пусната в продажба? И аз събирам неговите книги, уникални като съдържание и положен труд!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 26, 2014, 11:39:02
Отговор #19

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Книгата може да се поръча директно чрез имейл - [email protected]
Другият вариант е да се обадите директно на автора - 088 4124791 - предполагам ще е по - удобно за хората от София.
Тиражът отново е доста ограничен - напечатани са само 300 броя.
Ценат - 45,00 лева.
Скоро ще пусна повече подробности и няколко страници от самата книга  ;) .
« Последна редакция: Август 26, 2014, 12:57:17 от rsk »