Автор Тема: Иван Колев - автоисторикът на България  (Прочетена 36274 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 29, 2014, 11:27:44
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хах, всъщност част от идеята за тази книга, поне тая част касаеща някои лични истории и приключения на известни българи с коли, по подобие на историята на БМВ-то на Соколов от 1-я том, тръгна от една рубрика по сп. Автокласика, касаеща личните автомобили по времето на Соца, и техните собственици, която Маргарит Карабуров успешно лансира на страниците на списанието.

Така че аз поне предполагам, голяма част от тази бъдеща книга ще бъде и за такива по-редки по нашите ширини тогава намирали се коли, които по различни причини са попаднали тогава в БГ.
 
Коли като например личното състезателно БМВ 2002 ТИ на Янчо Таков, Мерцедеса 350 СЛ р107 на Гена Димитрова, Ситроените ДС 23 и СХ Престиж на Гяуров, и пак Мерцедеса роадстер р107, но с по-малък мотор - 280 СЛ на майстора на спорта по мотоциклетизъм и бивш европейски шампион по мотокрос- ЗМС Димитър Рангелов, и така нататък.  :)

Не е лошо да има такава глава в книгата за редки и интересни автомобили на известни личности, но наистина подкрепени с твърда фактология, а не "градски легенди"... Ето например тук цяла тема се изписа за Алфата и другите коли на Гунди, а истината все още е някъде там...  По едно време бяхме попаднали на първата лична кола на Г. Калоянчев - Шкода Октавия комби у един възрастен художник от с. Драговищица, но документ за първия собственик така и не съм виждал, а за съжаление и Калата и въпросния старец вече не са между живите, за да потвърдят...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 29, 2014, 13:51:05
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не е лошо да има такава глава в книгата за редки и интересни автомобили на известни личности, но наистина подкрепени с твърда фактология, а не "градски легенди"... Ето например тук цяла тема се изписа за Алфата и другите коли на Гунди, а истината все още е някъде там...  По едно време бяхме попаднали на първата лична кола на Г. Калоянчев - Шкода Октавия комби у един възрастен художник от с. Драговищица, но документ за първия собственик така и не съм виждал, а за съжаление и Калата и въпросния старец вече не са между живите, за да потвърдят...

Aми няма как да има твърда доказуема фактология точно в тези описания.
За съжаление, митницата също не пази архив на обмитените си, или пък необмитени, и съответно продадени на търг, возила, за повече от 10 годишен срок.
КАТ пък сами твърдят, че те не пазят архив и данни за коли свалени от отчет, преди повече от 10 години срок /макар че това не баш така де, поне Софийския КАТ все още пазят на хартиени носители данни за всички при тях регистрирани от края на 50-те години насам, коли, вкл. и имената и въобще данните на първите, следващите, и така до последните им вписани, собственици/.

Другото, собствениците, колкото и да са добронамерени те като извор на инфо, през призмата на времето, и по техните данни може да има доста неточни неща, както и постфактум разни желания за регионална, ако не световна слава.  :))
Например при някои от различните американки коли в Бг по соц. време, се оказва, че след 20-30 годишен период, са ги примерно едновременно притежавали различни роднини накуп, че в добавка и разни приятели и авери, и те се пишат сега основни собственици.

Типичен пример за това са специално двата известни не само на мен Биг Блок ТрансАма 2 Ген, внесени в БГ през 80-те години, съответно и двата тарги с 6.6 литра мотори, и модели 1977-78 год.

Например сребристия Транс, който сега е в колегата Стенли, поне 2-ма различни роднини плюс един близък приятел, на реалния задгранично основно живеещ, в БГ първи и единствен до 1993 година,  собственик лекар, стар БГ емигрант, твърдят че бил само техен Транса.
А просто всичките са го карали интензивно на разни интервали, когато собственика се е прибирал обратно в чужбина, и сега твърдят, че техен бил по соц. време.  ;D

Другите такива легенди и много собственици са свързани и с другия кой знае дали още оцелял, от Соц време биг блок у нас ТрансАм - оригинално черен, а после кафяв металик боядисан,
Него колегата Петер 1978 доста издирваше преди.

Тоя доста стегнат тогава Транс, беше купен на търг от Стара Загора през средата на 80-те.
А аз лично през периода 1986-1989, го виждах вече редовно да го карат по София, различни хора.
Уж го беше купил конфискуван, един известен БГ цирков артист-акробат.
По-късно, по разни други уж достоверни сведения, се оказа, че договора за покупка е бил просто на негово име, понеже той акробата е имал право на валутна сметка да купува коли от Кореком, а реалния и собственик е бил друг.

Та такива работи, наистина в този аспект има и доста легенди за миналото на тогава известните коли на известните хора у нас.
Може и просто трябва да се анонсира в някои такъв труд, че да кажем, по непотвърдени сведения, еди коя си кола е била на еди кой си.

Като се замисля, то и по уж доказан източник на Инфо като Википедията, категорично не всички инфота може да бъдат доказани с документи, а са вкарани като инфо от да кажем, добросъвестни контрибутори.
А и все пак, по-добре да има някакви инфо и снимки, които да не изгубят в годините, колкото и дискутируеми да са историите зад това инфо и тия снимки.

Но, това казано настрана, имало е, и има разбира се, и чисто доказани като история на собствениците редки коли от соц. време в БГ.
Една от тях е споменатата по-горе Дайтона, други са споменатите от мен Мерцедеси СЛ роадстери на оперната певица и на мотоциклетния състезател.
Между другото, Рангелов още си пази на къщата в Банкя 280 СЛ-а, а 350 СЛ-а на Гена, от много години е собственост макар и в много лошо състояние, на един мой далечен познат.

Примерно тия двата Бенца, може да се снимат сега в сегашния им позавехнал вид, а предполагам собствениците биха дали копия и по-стари снимки на колите, от времето когато са били карани активно, ако Иван или някой друг реши да прави книга или поредица от статии за такива коли, и ги потърси тези хора- бивши и настоящи собственици на такива знаменателни возила.

Тоя на Гена СЛ-а например, беше много красива кола. 
Още ми е пред очите, откато съм го виждал почти нов в София през 70-те
Фабричен тъмнозелен металик беше, комбиниран с бял МБ-текс и плат салон вътре.
Е такъв същия цвят и въобще вид като този, дето сега се продава на Горубляне, беше.
За съжаление, от много отдавна е боядисан бял и е доста нагнил сега.




« Последна редакция: Август 29, 2014, 14:56:57 от USfan »

Август 29, 2014, 14:22:32
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
ОК, нека все пак оставим на автора да реши какво да пише в книгата. Една такава книга според мен може да се базира само на документи или записани спомени на собственици или техни наследници и близки. Има си архиви в КАТ със собствениците на МПС, не знам обаче дали се пазят за отчислените вече автомобили. Едно време ползвах връзки примерно, за да намеря първия собственик на дадена кола, понеже често се прехвърляха само с пълномощни, а сега доколкото знам дават и свободно такова инфо.

п.п. Люси, май много отрано си почнал с ракията и оплел езика /в случая пръстите/ :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 29, 2014, 14:55:35
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
ОК, нека все пак оставим на автора да реши какво да пише в книгата. Една такава книга според мен може да се базира само на документи или записани спомени на собственици или техни наследници и близки. Има си архиви в КАТ със собствениците на МПС, не знам обаче дали се пазят за отчислените вече автомобили. Едно време ползвах връзки примерно, за да намеря първия собственик на дадена кола, понеже често се прехвърляха само с пълномощни, а сега доколкото знам дават и свободно такова инфо.
п.п. Люси, май много отрано си почнал с ракията и оплел езика /в случая пръстите/ :))

Хехе, ти ако си забелязал сега на моренцето на Балчик на ралито дето се видяхме вечерта, аз съм все още начинаещ аматйор пияница.  :))
Концентрати не обичам, нито много бира понасям, чат-пат само по некоя чаша вино удрям, така за разширяване на кръвоносните съдове.  ;D

Иначе, както пиша от малка кверти клавиатура на тел сега, а и по принцип, и редовно чуквам съседни букви.

Ма и ти не четеш детайлно, аз писах КАТ до колко години пазят архива.
Айде да уточним де, в интерес на информираността на колегите.
Та, те официално твърдят, че за свалени от отчет коли, пазят на магнитен носител инфо за коли отчислени до 10 годишен срок, и на механичен носител- хартия за коли, отчислени до само 5 годишен срок. Нещо такова беше, или носителите и сроковете бяха обърнати наопаки.

А душа, кво става с твоя Рапид бе?
 Кога ще си го взимаш от твоя човек двора, че да се возим?
Че ако нещо ми хареса, туко виж сменим некоя хартишка с теб.  :))
« Последна редакция: Август 29, 2014, 15:09:59 от USfan »

Септември 10, 2014, 14:24:32
Отговор #34

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Има ли още колеги, които са си купили книгата? Интересно ми е какво е мнението ви.
Аз по разни причини все още не съм започнал да я чета отначало. Продължавам да я разглеждам сякаш току - що съм си я купил, гледам снимките, сравнявам моделите и т. н. Най - много се дивя на уникалните скици на автобусите - супер прецизни и подробни. Забелязахте ли например как са пресъздадени лайстните на отделните модели - точно е моделирана алуминиевата основа и гумения профил върху нея... Отделно от това въпросните лайстни са различни дори за сходни модификации - с различна ширина, с различно начало / край на металната основа и т. н. Вчера цяла вечер лайстни съм гледал и съм удивен от всички дребни подробности, детайли, елементи...
Присетих се и нещо, за което вероятно ще напиша писмо на автора - вероятно е пресъздал отделно и различните варианти на надписите и емблемите на "Чавдар" и "Балканкар". Ще е интересно да има един раздел и за тях, ако живот и здраве има второ, допълнено издание. Дано обаче има успех в продажбите на първото преди това!   

Септември 10, 2014, 16:25:10
Отговор #35

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
И аз си я купих книгата - УНИКАЛНА е както предходните 2 труда на Иван :) Препоръчвам я на всеки, който го интересува някое от направленията в книгата.

Ноември 30, 2014, 23:24:22
Отговор #36

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Искам да покажа нещо доста интересно според мен, разбира се с позволението на Иван Колев, а именно няколко негови авторски рисунки.
Наскоро ми се обади познат, който искаше да му помогна в намирането на ретро кола за сватба, а в последствие и на подходящ подарък. Рисунките (по - скоро техните снимки) са ми изпратени лично от Иван Колев, като предложение за това, т. е. продават се. Дори мога да направя и отделна тема за продажбата им, току - виж съм улеснил някой за Коледа.








Декември 01, 2014, 08:49:43
Отговор #37

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Супер, ако е възможно да се направи тема ще бъде чудесно! А как може да стане поръчка за дадена рисунка и т.н.

Октомври 30, 2015, 08:19:31
Отговор #38

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ще използвам тази тема, за да споделя информация, която имам от Иван Колев (въпреки, че не съм искал изрично позволение, но мисля, че е добре да се знае), а именно, че една година след пускането на "Автобусите на Ботевград - 100 години история", са продадени почти половината бройки... Ще се въздържа от коментар, но ще споделя какво ми казват хора, на които съм показвал моя екземпляр на книгата и съм им предлагал да си поръчат - най-честият отговор е "аз не се интересувам от Чавдар-и"... Как да обясниш, че става въпрос за книга, за история, за култура (битова, техническа, историческа...), за "Чавдар" и още нещо, за знание...
Иван обаче е оптимист - изтъкна ми факта, че тази книга всъщност се продава по-добре, в сравнение с "История на автомобила в Царство България 1896 - 1946", която излезе в началото на 2011-та (справка - тук, началото на темата). Това обаче за мен всъщност е още по-тъжно - след почти пет години и тираж от 300 броя... Спомням си колко се учудих, когато разбрах, че тиражът е такъв, защото си помислих, че няма да има книга за всички желаещи, а то няма желаещи за повече от 150 книги... Иначе парадите са пълни със "специалисти", но нека да не подхващам болни теми и тук, изводът е ясен.
При тези обстоятелства не виждам как може да очакваме нещо ново от Иван Колев. Оставаме обаче с надеждата, че все пак нещо, някак може и да се случи.

Октомври 30, 2015, 10:58:03
Отговор #39

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Въпреки трагичната статистика, 4-ият проект на Иван е финализиран и дай Боже скоро ще влезе за печат :)