Автор Тема: Нова придобивка Peugeot 404  (Прочетена 7738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2017, 14:58:15
Прочетена 7738 пъти

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте!
Това ми е първа тема и навлизам в дълбоки води.
Първо предисловие:
Имахме Пежо 404 купено от Кореком 1971г. в продължение на 31 години. Имали сме незабравими моменти... Баща ми беше първи собственик, но за съжаление към 2001-2 го продаде.
Тези дни си тропах из мобиле и видях това бензиново Пежо:

След бърза консултация с брат ми, вече съм собственик...
Познавам добре моделът, но още не зная с тази какво ме чака... Има доста гнило. Иначе хромираните части за в добро състояние.
Моля ако някой има идея от къде мога да купя разни дребни части да се предаде ;)

Август 15, 2017, 21:17:41
Отговор #1

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Здравей и честита придобивка! От Пловдив ли го купи?

Август 15, 2017, 22:09:21
Отговор #2

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
А ,честито. Франсетата казват "Bienvenue" . Вижда се че е на платформа. А може ли да ходи?! Карал съм такова чудо. Беше дизел и мноо яко връвеше. Вобще истенска кола. :D

Август 15, 2017, 23:40:02
Отговор #3

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравей и честита придобивка! От Пловдив ли го купи?
Да. От Пловдив.
И на колегата да отговоря:
На платформа е. За сега не е в движение, но  ме увериха, че е 200 км след основен ремонт. В момента стартера, алтернатора и останалата периферия се търкалят свободно в багажника. Тук само се надявам това да е истина. Нашето Пежо беше абсолщтно същото като модел, но беше светлосиньо със синя тапицерия. Правил съм му много ремонти, но тук работата ще е повече... Но пък няма ограничение на времето. Иска ми се дори да е бавно, всичко да стане добре. Времето ще покаже какво ще се получи ;)

Август 16, 2017, 21:43:36
Отговор #4

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Как е с ръждата? Пода, гредите как са? Праговете май са здрави или?

Август 17, 2017, 22:19:10
Отговор #5

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Честито :) Това е и моя любима кола, беше първата ми кола и на нея се научих да карам. Познавам устройството на 404 до най-малки подробности. Имам и бензиново и дизел. Обаждай се за каквото решиш.

Август 20, 2017, 11:50:52
Отговор #6

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) честито приятелю!
много добра количка ,най-хубавият модел на Пежо за мене .Сигурно си чел за мене , един от най-големите фенове на модела .
те много ръждясват, но като ги изкърпиш е голямо удоволствие да се возиш, а двигателите за много здрави .
успех и ако ти трябва нещо обади се.
поздрави!
« Последна редакция: Август 20, 2017, 15:51:39 от dido1903 »

Август 22, 2017, 13:30:48
Отговор #7

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Благодаря за честитките!
И ние с брат ми сме се учили на него. Това му беше и сватбения автомобил... :)
Утре се надявам да се сдобия с още едно за донор което е невъзможно да се реставрира.
Честно казано, това от горната снимка е доста  изгнило, но няма по него доработки тип "Направи си сам"
Липсите ще се покрият от донора. Днес е пристигнал и нов мигач и капачка на радиатора.
Може би нямам само капакът на въздушния филтър. Модела му е като на тази снимка:

И емблемата с лъвчето на предната решетка е счупена в единия край.
Праговете са в много лошо състояние, но като започнем заварките ще ги мислим...
Изчел съм  темите за реставрация, включително тези на колегата  tikin_404,  затова ми дойде и мерак за всичко това.
Ще пиша тук за всяко раздвижване ;)
Поздрави!

Август 22, 2017, 13:35:24
Отговор #8

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Как е с ръждата? Пода, гредите как са? Праговете май са здрави или?
Ръждата...  ох ръждата...  Но пък предишния собственик е запълвал всичко с булкит и формите му са изпънати ;)

Август 24, 2017, 16:56:07
Отговор #9

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
ЧЕСТИТО, търпение му е майката:)

PEUGEOT 405