Автор Тема: Нова придобивка Peugeot 404  (Прочетена 7740 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 25, 2017, 19:40:36
Отговор #10

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
ЧЕСТИТО, търпение му е майката:)

PEUGEOT 405

 ;) Да не се сдобия с трето...
« Последна редакция: Август 26, 2017, 11:31:00 от dido1903 »

Август 29, 2017, 14:17:34
Отговор #11

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
« Последна редакция: Август 29, 2017, 14:24:12 от dido1903 »

Септември 01, 2017, 08:22:52
Отговор #12

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега, имай на предвид ,че и още три донора да вземеш това което е счупено или износено в твоята вероятно, ще е в същото състояние и в другите та в този аспект ,може би е по добре да се замислиш за покупка на нужните части от разни сайтове или от  хора които продават годни или нови такива.

Септември 01, 2017, 12:44:46
Отговор #13

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
И аз това щях да му кажа, от позицията на човек, който има 5 :) За тази кола се намира всичко, просто човек трябва да хвърли целия труд и средства по качествено кърпене на купето. Аз за няколко години събрах нови и запазени стари части, които са ми достатъчни за цял живот. Не искам друга кола освен 404 :)

Септември 18, 2017, 12:03:05
Отговор #14

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Да. По купето се оказа, че ще има много работа. Така или иначе, вече си имам две.
Вчера разкостих едното от двете. Свалих всичко от вътре. Включително и таблото.
Ще ми е под въпрос от къде да си набавя уплътнения за вратите и тези около прозорците на вратите. За гумените видях, че из Нета се продават, но тези около прозорците в които стъклата се плъзгат, за сега нямам идея.
Има два вида въздушни филтри. Двете ми Пежа са с различни модели... Аз си търся горния капак на този модел:

, защото ми харесва повече... И ръчните спирачки са различни. Едната ми приличаше на домашно изпълнение, но се оказа, че е стандартна за някои години.
Ще стане хубаво, но си иска работа...


Септември 18, 2017, 23:25:26
Отговор #16

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Гумените уплътнения в ибей са тотален боклук, поне тези от Аржентина и тн. Тези на вратата стаеат от Москвич, на купето от Лада а вътре за стъколото от Вартбург. Тези разлики в ръчна спирачка, филтър  и други са в зависимост от годината. Тази ръчна, която е разположена от ляво е много по-здрава. Има разлика и в самите жила, освен в лостовете. Можеш да намериш абсолютно всичко за 404....освен купе. Разглоби тотално едното и започвай кърпене, но се подготви добре финансово и психически. Не съм виждал друга кола да изгнива толкова много.

Септември 20, 2017, 11:41:13
Отговор #17

Неактивен Bat_Nick

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Благодаря ви за отговорите!
Едното почти съм го разглобил. Трябва да разглобя и другото за да реша кое купе ще оставя. По принцип и двете са за кърпене, но трябва да избера по-малкото зло...
Нали писах, че сме имали такова Пежо. Въздушния филтър му беше като този от снимката. Ръчната също беше от модела който прилича на бастун... Затова ме дърпа натам. Не, че има кой знае какво значение...
Сега ще си търся СО апарат на прилична цена. С оксижен и електрожен се справям горе-долу. Със  СО само съм пробвал... Да видим.  ;)