Автор Тема: Помощ за реставрация на милиционерска Лада  (Прочетена 5738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 16, 2017, 14:54:00
Прочетена 5738 пъти

Неактивен ИЛИЯН76

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте , бих искал да ви помоля за малко помощ.
Решил съм да реставрирам милиционерска лада от соца.
Във интернет не можах да намеря никаква информация за подобни автомобили. Само няколко оскъдни снимки на автомобили.
Най вече ме интересува , такива автомобили могат ли свободно да се предвижват по пътната мрежа.  Какви документи са необходими за да ги регистрираш. Трабва ли да се води специален , или не?  Ще имам ли проблеми със полицията ако я карам на собствен ход на изложения и ретро паради.
Бих се радвал на всякаква информация и снимки за подобни автомобили. 
Най вече ме интересуват снимки на оборудването на милиционерските коли , радиостанции и прочие. Как изглеждат?
Аз съм набор 1976 година и имам някакви бегли спомени , но не е достатъчно.
Благодаря на всички.  :)
« Последна редакция: Август 21, 2017, 12:14:07 от dido1903 »

Август 16, 2017, 21:40:50
Отговор #1

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
По принцип идеята е авангардна и такъв автомобил ще бъде ефектен по ретро мероприятия,но има едно но по две причини:
Радиостанции Лен и Микрон не е проблем да намериш и да сложиш в Ладата.Ако те хванат обаче че ползваш радиосредство, което излъчва в етера без да имаш писмено разрешение от Комисията за регулиране на съобщенията,за използване на радиочестотен спектър, те грози затвор от няколко месеца с отложено изпълнение ако си с чисто съдебно минало и глоба.А ако съдията е на кеф може да се разминеш с пробация и глоба.
Лампа и сирена също може да намериш,но който е поставил или използва устройство за подаване на светлинен или звуков сигнал, предвиден за автомобил със специален режим на движение, без да има това право,се лишава от право да управлява до 6 месеца и глоба, мисля че беше до 200 лв.
Прецени дали си заслужава  да правиш такъв автомобил.Контролните органи по принцип са позитивно настроени към ретро колите,но не се знае в какъв момент ще попаднеш на човек,ядосан я от жена му ,я от началник и решил да изпълнява буквите на закона.
« Последна редакция: Август 16, 2017, 22:15:29 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 16, 2017, 22:10:41
Отговор #2

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Чудесно,  има Жигула  и Москвич 2140 направени в Сф  и имам всички видове ретро сирени и станции...

Август 16, 2017, 23:02:22
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Собственикът на москвича доколкото знам е "шапкар" от системата, но въпреки това слага буркана само за парада - абсолютно са забранени сини или червени буркани на цивилни коли, дори да не са включени и изобщо всякакви атрибути на "органите". На мен са ми се заяждали за полицейско кепе на задния джам, при все че вече не беше част от актуалната им униформа... разминах се обаче само с конфискация на "швейковата" шапка :) За радиостанция мисля не могат да те глобят, освен ако не е свързана и не работи, така че да смущава честотите... неработеща такава си е просто декорация, все едно да те санкционират за макет на пистолет.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 17, 2017, 10:57:40
Отговор #4

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Разказвали са ми случай,че за намерена китайска синя лампа в багажника на кола,на водача са му назначили лишаване 4 или 6 месеца по спомен и глоба.След повече от година размотаване,лишаването е паднало в съда,но главоболията и загубата на време никой не ги е отменил. Някой от  тук четящите може даже и да познава човека.
За несвързана радиостанция няма да има проблем, но пък каква милиционерска лада  ще е,ако рацията не бръмчи.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 17, 2017, 15:35:11
Отговор #5

Неактивен ИЛИЯН76

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте ,  със сигурност лампата , сирената и радиостанцията няма да се използват.  Нещата ще се монтират за да може колата да изглежда автентично. След като прочетох всичко това , най вероятно колата няма да се кара и по пътната мрежа .  Не вярвам да ми направят проблем ако колата седи в гаража и не се изкарва.  Все пак това са предмети с колекционерска и изторическа стойност . След като се продават сини буркани ,радиостанции и сирени в търговската мрежа , не виждам проблем.  Найстина бих се радвал колата да присъства на ретро паради , но при това което сте ми написали и ме съветвате , най вероятно колата ще остане в гаража и няма да види бял свят.  Просто аз съм голям ентусиаст и обичам ретро колите , това ми е мечта от 5 години , да реставрирам милионерска лада.  Най вероятно след като я реставрирам ще я продам на колекционер или любител който да и се радва.   :)

Август 18, 2017, 09:06:57
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
С първата част от плана ще имаш частични проблеми - надписите няма да са проблем, все пак такова нещо като "Народна милиция" не съществува, а цветовете на полицейските автомобили отдавна са различни. Така че вероятно ще трябва да минеш процедура по смяна на цвета и заснемане/вписване на надписите (прави се нещо там в КАТ, процедурата е стандартна, доколкото се прилага за всичко с надписи, лого-та и т.н.), и толкова. За радиостанцията няма да е проблем, ако не е функционираща. Сирената също не е проблем, но лампата е, при това голям. По-добре вместо стъкло, направи да речем ламаринен модел, боядисан тъмно синьо, без каквото и да било осветление - може и да мине.

Подледната част от плана, обаче, ми се струва силно проблемна. Какво смяташ да направиш? Ако просто боядисаш някаква трошка, да, ще стане по-бързо и сравнително лесно. Ако се хванеш да реставрираш колата, ще се видиш в дълги приключения и разходи. Ще стане непродаваема. Впрочем, боядисана трошка също ще е непродаваема. Най-добре обмисляй този проект като нещо, в което ще вложиш малко усилия и някакви средства или много усилия и много средства, но при всички случаи ще е вечно твой.

Август 18, 2017, 10:28:11
Отговор #7

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Сирената е точно толкова голям проблем,колкото и лампата,нямаш право да поставяш устройство излъчващо звуков или светлинен сигнал.Като вариант,може да поставиш устройство което не може да излъчва такива сигнали,тоест, изкормени сирена и лампа.В лампата трябва да го няма двигателя и никакви проводници,а от сирената да са премахнати бобините и проводниците.
Във  всички случаи обаче, не разчитай че ще можеш да продадеш такъв проет,макар и без печалба,вечно твой ще е.Ако го направиш с малко средства,никой няма да купи нещо направено пет за четири и да му се подиграват после.Ако направиш проекта перфектен,ще си вложил толкова средства,че при последваща продажба тези средствя няма да си ги върнеш гарантирано.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 21, 2017, 12:18:58
Отговор #8

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Разказвали са ми случай,че за намерена китайска синя лампа в багажника на кола,на водача са му назначили лишаване 4 или 6 месеца по спомен и глоба.След повече от година размотаване,лишаването е паднало в съда,но главоболията и загубата на време никой не ги е отменил. Някой от  тук четящите може даже и да познава човека.
За несвързана радиостанция няма да има проблем, но пък каква милиционерска лада  ще е,ако рацията не бръмчи.
Познавам го, Ясен се казва и е администратор в офроуда. Кара УАЗ 469 и има и Рено-Савием кемпер, тъй че е от нашта партия. При все това, любопитна подробност е, че лампата е била развалена. В съда спечели, защото лампата е била в багажника, а не на покрива на колата. Доколкото помня не му върнаха лампата.
Дали е проблем да караш такава лада по улиците, може да каже собственика на москвича. Марио М5 има такава лада и доколкото знам от трети лица, не я изкарва по улиците, за да не му правят проблеми.

Въобще, да си я направиш е най-малкия проблем. Ще се намери и буркан и сирена и радиостанция и дори униформи... обаче да я подкараш в движението, вече е проблем. Ако можеш да си я придвижваш на платформа и пътна помощ до мероприятията, вероятно ще е по-приемливо...
За регистрацията, може да я регистрираш единствено като всяко друго МПС, нито специален, нито нищо. То и как си представяш в КАТ да ти издадат документ "тая лада не е наша, но може да си кара без проблем по пътищата", твърде вероятно е ако се явиш в пълно бойно снаряжение с нея на каналите, да те накарат да махнеш всичко още там на каналите-лепенки, буркани... все пак, каналите в КАТ са си отделна, неписана никъде власт.
« Последна редакция: Август 21, 2017, 12:21:25 от Frysco »

Август 21, 2017, 12:21:22
Отговор #9

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
....., да реставрирам милионерска лада.   ..........

Дано грешката да е вярна  :) :) :)