Автомобили > На изток от Желязната завеса

Polski FIAT 126p 1981 ... "Abarth"

(1/6) > >>

DEYAN IYI:
Малко се поколебах в коя секция да пусна мъника, Зад Желязната завеса или при италианските класики,
нооо прилагателното "полски" надделя, при все протичащото Абартизиране ::)

Произведен е 1981г. За съжаление нямам снимки от процеса на съживяване,
но на външен, незавършен, вид се получи това.
Боица Rosso Fiorano на Ferrari 599 GTB Fiorano:








Джанти Mille Miglia Maifrini 5,5J13 4x98mm от 1972 (годината, в която се ражда 126).
С гуми 165/55R13, като има вариант отзад да са 175/50R13.
По-долу демо-версия на бъдещия облик, разбира се и полиран борд:






А ето го и спортното бъдеще:

Вляво е пулверизатор, вдясно "по-мяза" на карбуратор.



Без колектор... накъде!?



Разпределителен вал 288* Swiatek (полски)






Малко чаркове от отечеството - Ботуша:


















Разликите между главата на 126 и Panda 30:





Без да искам съм направил реплика на уредите на Аутобианки А112 Абарт  ;)
От касетофон кой има нужда в спортна кола? Още повече, ако не си чуваш дори мислите...
А и ладовите уреди са руска версия на Veglia, които присъстват в доста жабарски бегачки O:-)




Понастоящем моторът е събран (но не мога да кача снимки в момента) във версия Ево1,
т.е. със стандартния колянов вал и бутала 652куб.см. За да го запаля трябва да се модифицира
ауспуха и да намеря подходяща карантия за карбуратора.От тази комбинация очаквам не повече
от 35к.с. при стандартна 24к.с.

Ево2 е с колянов вал и бутала от 126 Бис (Чинкуеченто 700) за да стане 704куб., но като се снабдя с бутала.
Това ще докара мощността до не повече от 40к.с., но и 35 да са, въртящия момент ще е доста по-приличен.

Разбира се, списъкът с модификации е мнооого дълъг и обхваща всичко по малката гадинка,
но като всеки уважаващ себе си проект, още дълго време няма да позволява да се говори
за него в сегашно време и за това...

... следва продължение ;)

Speeder:
Много сериозен проект, браво!
Много ми е интересно да го видя на живо. Като се стопли времето може да направим една среща из Пловдив  ;)

dido1903:
Голям сладур е Фиата! 
Много готин цвят.
 O0

madboy:
Здравей ,много хубав автомобил и много сериозна подготовка откъм оригинални части ,БРАВО !!!
Карбуратора е от АЛФА 75  вътрешният от двата и дори и да е за 1600 двигател
си мисля че без да го промениш -намалиш достатъчно ще почне да ти дави двигателчето и конусите на дифузора дори и 30 са доста големи .
Лошото е че джет -китове за малки версии на този карбуратор много трудно се намират ,имаше формула в раздел технически да си изчислиш ПРИБЛИЗИТЕЛНО
компонентите които ще ти трябват за карбуратора .
Паздрави !!

ако имаш нужда може да ти помогнем  :D :D

DEYAN IYI:
Благодаря за милите думи, момчета! :)

madboy, карбураторът ми се чини, че е от нещо двулитрово, ако съдя по жигльорите според описанията по книжките.
Изчел съм де що съм намерил за настройката на тия пущини. Мдам, дифузьорите са големки - 32мм.
Всъщност са супер, ако обичайният режим е 6000+ оборота ::) Търся си 28мм, колегата exton удари едно рамо
с комплект жигльори от DRLA 36, които, поне според теорията, ще са добра отправна точка, освен ако не
паснат по чудо. Мисля, че на Алфа 33 1,3л бяха 32-ки, а комбинацията от жигльорите би трябвало да е близка до
оптималната. Няма да е лесно :P

Speeder, ще се срещнем със сигурност по нататък. "Малко" съжалявам, че не те потърсих като беше площада на
ретро-ралито, но живот и здраве :)

dido1903, смея да кажа "адаш" ;D Цвета го избрах на сляпо по номер на боята и на снимка нямах представа какво е,
чак когато го видях в забъркана проба,разбрах, че друго не съм търсел 8) На следващата боя, понеже хубавите неща не стават от сефте и ако не е от първия, обикновено от третия път... :-[ Трябва да изглежда като първообраза:



А това са си има-няма +2к.с. O:-)

Поздрав!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия