Автор Тема: Polski FIAT 126p 1981 ... "Abarth"  (Прочетена 14387 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 20, 2011, 15:14:59
Отговор #20

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Страхотен проект! Полският Фиат 126п винаги ми е харесвал, но доскоро дори не бях се качвал на такъв. Покрай приятелството с Венци (Fuzz), успях да видя (а и да покарам с най-голям кеф) тази легендарна полска машина. Дори и в оригинален вид е много приятна за каране кола, а с по-мощен двигател ще стане нещо особено интересно! Много ще се радвам някой път да се съберем с оцелелите полски машини. Полски Фиат 125п, Полски Фиат 126п, Варшава, Жук, Ниса... Някога бяха най-обикновени и много масови автомобили, а днес са изключително редки на пътя, за съжаление.

Август 09, 2011, 09:35:33
Отговор #21

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Здравей колега. Поздравления за осърдната работа. През 90те години на изминалия век и нашите имаха такъв Фичо. Много му се радвах. Жалко че го купиха от нас уж да го правят, а го върнали на вторични :D Жал ми е не за друго защото 2 години след като го продадохме за цифрата от 100 български лева, аз изявих желание вече да си имам моя кола и тя да бъде същото фиатче на което да се уча. Не го получих. Радвам се че има хора които им се занимава с ремонтът/реставрацията на този мъничък автомобил с мънички възможности. Двигателя много добре се получава. Гледай да направиш клипове на първо палене
0890192949 / 0887192949

Октомври 08, 2011, 20:44:59
Отговор #22

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здравей Ювиги, днес гостувах във вашия форум!
Веднага напипах краставата за мен тема в/у която работя още от ученик в техникума -електронните запалвания.
На единствения останал в Смолян Фичо (виж снимките на Митко - Speeder в тема ,,Ретро рали Родопи 2011") монтирах
собственоръчно изработено такова.
ВСИЧКО 6+,мощността и искрата нагоре ,разхода надолу ......И СТОПИ ЕЛЕКТРОДИТЕ.
Проблема се решава,като се увеличи искровата междина на 1 -1,2мм. Заради по-мощната искра.
Задължителна мярка при поставянето на тази джаджа.Ефекта е още и още по-хубаво вървене.(летене >:D)
При двигатели с въздушно охлаждане дори се експериментира със ( или се налага да се поставят)  свещи с топлинно
число една степен по- студено от оригиналните. Въпрос на  подбор.
                                                       
                                                                       Поздрави от Родопа планина,Кирил. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 12, 2011, 22:59:30
Отговор #23

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49
http://www.vbox7.com/play:56784fad от 2005 само,че клипа не е пуснат веднага:) но имам доказателства снимки и клипове. След публикуването на клипчето всеки фиат стана червен ( но почти)

 
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 23:11:44 от honda_accord_79 »
skype - devil_power666

Декември 16, 2011, 21:24:03
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колега, малко офф топик ама ми е чудно ти какво общо имаш с Рапида на Жоро от Поморие, чиито снимки си пуснал в другата вече заключена тема? Питам от чисто любопитство, понеже преди време тази кола се продаваше в Шкода форума, но не знам нищо за по-нататъшната и съдба... надявам се не е заминала на вторични, понеже за разлика от "Фичо" моделът е доста рядък и според мен нито една бройка от него не заслужава подобна съдба, камо ли ако е в състоянието на Жоровия Рапид.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 17, 2011, 10:33:04
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Поздравления за положения труд и резултата е перфектен разбира се. Бая се заиграваш и става както трябва ! Много се надявам някой ден да го видя това фиатче.. :)

Колежке ,тоя фичо с тия яки джанти го мярках по едно време във Варна ,но отдавна не съм го виждал... Доста е впечатляващ :D