Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34159 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2011, 09:12:41
Прочетена 34159 пъти

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да взема да се обадя и аз. С доста от вас сигурно се познаваме било от офроуд форума, било покрай ретро организации. Ето ги корубите, с които съм се захванал.

Първо, почти по това време миналата година взех тази кола. МБ 170V, произведен 1938 г. Сравнително цяла, с огромно количество части към нея, кои годни, кои негодни, но общо взето може да се събере един автомобил. Беше си цяла експедиция, от Софето до морето и обратно, кажи речи 18 часа!
« Последна редакция: Март 06, 2013, 13:57:21 от dido1903 »

Януари 17, 2011, 09:31:32
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Има умерено тенекеджийска работа, доста повече е дърводелската, тъй като отвътре цялото купе е с дървени гредички и елементи. Даже и вратите представляват дървена рамка, върху която се заковава ламаринената обшивка.

Но засега се работи само по двигателя. Бензинов 4-цилиндров, със стоящи клапани, 1,7 и 35 коня. След пълно разглобяване и оценка може да се каже, че двигателят е бил общо взето от ремонт, но някой някога си е оставил ръцете!
 Колянов вал - общо взето направен, но не прекалено добре.
 Разпределителния вал - вместо да му се залеят лагерите, имаше някакви пластмасови втулки!
 Буталата пък бяха от дизел, точния диаметър, но вероятно от мерцедесовия ОМ, който е разработен на базата на този бензинов /до такава степен, че скоростната кутия директно пасва!/. Самите бутала бяха захванати към биелите посредством втулки на буталните болтове?! А сегментите бяха чудо на техниката. Съмнявам се, да имаше 2 еднакви, някои сякаш бяха ръчно обработвани, а на повечето луфтът при ключа беше от порядъка на 1, 2, да не кажа и повече мм  ;)

Но това беше началното състояние. Като части към колата дойдоха бутала, нови и ризи и т.н., така че да може да се направи ремонт. И така, работата се прави точно както трябва и където трябва - при майстор дето си знае работата, най-меко казано! /не знам дали е разрешена реклама, затова така само загатвам, но много от вас сигурно го познават добре!/. По принцип тези двигатели са тип блок, но още навремето е разстърган и са му набити ризи. Сега старите бяха махнати, новите набити и обработени. Коляновият вал е бил правен, но мърляво,  така че беше направен наново, както трябва:съвсем леко пипване /шлайфане/ на самия вал, заливане на лагерите, напасване и т.н. Вече наистина както трябва! Към момента биелите са монтирани на вала, направени са нови бутални болтове, които майсторът ще носи тези дни за закаляване, след това ще поръча сегменти и с тази група е готово! Следва да пооправи лагерите на разпределителния вал, нови водачи на клапаните и нови клапани. И.... това е! След някой и друг месец /няма бърза работа, и без това колата е абсолятно не-готова/ ще запали!
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 11:35:55 от Teodor »

Януари 17, 2011, 09:44:07
Отговор #2

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Няколко интересни подробности за този модел. Диференциалът е с чупещи полуоски, на пружини. Отпред пък окачването е на два напречни ресора, разположени един над друг. Като всеки модерен автомобил, има си и амортисьори, но лостови. Има и система за централно мазане по окачването, с малка крачна помпа за смазката и сложна система от тръбички и разпределители. 4-степенна несинхронизирана скоростна кутия. Предното стъкло е на панти от горната страна, може да се кара леко оттворено отдолу. Стъклата на четирите врати се свалят.
Специално да отбележа масления филтър, който ми се видя много итересен  :) Филтрирането е частично. Маслото си върви по своите си магистрали директно, а само малка част се отбива и преминава през филтъра. То и дупката на втулката, през която влиза маслото във филтъра, е като пробита с дебела игла, нищо работа! Самият филтър е кух метален цилиндър. В него има надиплена еднометрова пружина, облечена в текстилен ръкав, като бензинов маркуч. Какво и колко филтрира това нещо... то си знае!  ;D

Януари 17, 2011, 10:02:46
Отговор #3

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
До тук, добре. Ама пролетта довя още един такъв, произведен 1940, как да го пропусне човек  O:-) Колата е била напълно разглобена още в края на тошовото време, като от тогава купето и шасито са навън, но всичко останало е било прибрано на сухо. И към нея имаше доста части, но за съжаление поне засега не се намират основни елементи като двигател и диференциал, може да са били дадени на някого през годините.

Но аз захванах да правя точно тази кола! Макар и да изглежда зле на снимките, всъщност не е в по-лошо състояние от другата. Дъното е малко по-изгнило, но ще се направи. Обаче човекът е направил вратите още навремето, края на 80-те, професинален дърводелец е подменил дървените им рамки. Това е много голяма и безкрайно трудна работа, така че готовите врати до голяма степен предопределиха коя кола да захвана!

Голяма част от лятото отиде в правене на малко продължение на гаража, така че да стане за 2 коли, но накрая се получи и мога да действам! Започнах от рамата. Свалих една кошница дреболии от нея, изчистих старата боя и ръждата до гол метал, премахнах едни допълнително слагани дебели профили /известно време беше вървяла с жигулов диференциал/, грундирах и боядисах. Получи се не лошо!  :) Изчистих, оправих и боядисах предното окачване, един лагер само имаше за смяна. Изчистване, грундиране, боя на барабаните, педалите и някои други дреболии. И след това дойде зимата! Купето е готово за кърпене, при малко по-благоприятно време го започвам. След това, ще видим, вероятно ще трябва да се заема с дърводелската част по купето. Засега е това.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 10:07:29 от Teodor »

Януари 17, 2011, 10:05:52
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре дошъл колега!  С прекрасни автомобили си се сдобил, благородно ти завиждам! Май си с най-възрастния автомобил тук (ако бъркам нека някой да ме поправи :))  Имаш ли информация за други коли като твоите в движение или в процес на реставрация?  Ще следя с интерес темата, като особено ми е интересна предстоящата дърводелска работа :) Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 17, 2011, 10:21:28
Отговор #5

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Благодаря, добре заварили!  :) Знам за няколко още такива - 2 в процес на реставрация /една в София и една в Търновско/, 1-2 в сравнително приличен вид, без да са възстановявани скоро, все пак се крепят и ги използват по филми. Чувал съм и за още няколко, коя по-комплектна, коя останала само скелет, коя по-здрава, коя неспасяема... Независимо, че това е бил популярен модел, за съжаление вече и от тях са останали единични бройки!
     До тук ставаше въпрос за предвоенните коли, правени от 1936 до 1942. Но именно този модел спасява фирмата след войната, Мерцедес-Бенц възкръсва, като започва да го прави отново през 1946, тъй като поточните линии се оказват сравнително запазени, а и търсенето на големи лимузини е нулево тогава, докато такъв по-малък автомобил може да се продава добре. Естествено, следвоенните коли малко се отличават /първо въвеждат отварящ се отзад капак, после променят и предния капак, и доста други дреболии/, развиват се технически, така че последните серии от 50-те вече вече имат доста разлики, но като цяло не може да се сбърка модела! Мисълта ми беше, че у нас има и от следвоенните серии на този модел. Има такива, възстановени перфектно, като нови! Знам и за някои, които се правят в момента.
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 10:24:16 от Teodor »

Януари 17, 2011, 11:25:23
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Теодоре, здрасти!
Да познаваме се" и от другия форум.
Радвам се,че си тук,защото Мерцедесите ти са уникални!
Пък и ти си човек,който пише изчерпателно и полезни неща, а не с по 1-2 думи!
Определено двете машини са най-старите във форума,както каза колегата по-горе.
Успех и напред!
 :)

Януари 17, 2011, 12:02:00
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добре дошъл колега!
Безкрайно интересни автомобили притежаваш, впечатлен съм!
Дърводелската работа ми е много любопитна. Ако имаш снимки на дървените детайли не се притеснявай да ги споделиш  :)
Просто са много малко автомобилите в БГ с дървени елементи.

П.П. Относно рекламата, не се безспокой, безплатна е!
Важното е да сме си полезни един на друг!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 17, 2011, 22:14:32
Отговор #8

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Добре дошъл и от мен !!!
Наистина твоите уникални автомобили са най възрастните тук и ще е интересно и полезно  за всички нас  информацията която ще споделиш за ТЯХ
Поздрави !!! :D
Centrum Transaxle

Март 23, 2011, 19:46:51
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ако си мислите, че съм спал зимен сън...... много сте прави  ;D За съжаление зимният сезон напълно изключваше работа по колата. Обаче пролет пукна, температурите стигнаха до долната граница на нормалните и вече действам на пълни обороти!  :)

И така, етапен отчет: купето гътнато на една страна, известна тенекеджийска работа, най-вече прави се укрепване на най-важните точки, в които се връзва към шасито. След това трябва да стъпи стабилно на шасито и да се започне напасване на ламарини и дървении.

Но за да стане това, самото шаси трябва да си стъпи стабилно на "краката". Розбира се, за целта трябва диференциал. Тези дни се борих с него. Пълно почистване отвътре и отвън, нови семеринги, боя. Тези снимки са от по-ранен етап, диф-ът вече е сглобен и на мястото си, в момента се боря с пружините /то няма какво толкова да се боря де, просто утре трябва да изнамеря два солидни болта и ще е готово/. Утре ще снимам резултата.
« Последна редакция: Март 23, 2011, 19:48:53 от Teodor »