Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34286 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 29, 2011, 18:09:25
Отговор #10

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето, така вече е друга работа! Шасито си е застанало както трябва. Оттук нататък може да се мисли отново за карусерията.

Март 29, 2011, 18:16:21
Отговор #11

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Обаче нещо малко ме дразнеше. Хубаво става, обаче болтовете и гайките - като кръпки на цялата работа. Мръсни и ръждиви никак не отиват на направеното шаси! Като се замислих, нови категорично не в случай, че са здсрави старите. Боя - може, но не е особено красиво. Излъскване - бива, ще се получи желаният ефект, но за кратко, после ще тръгне ръжда.

Изход: поцинковане и пасивиране  :) Ходих малко на пазар, събрах разни вещества със старнни имена и... на работа!

Ето изходната позиция. Не изглеждат добре! На другата снимка са по време на подготовката за поцинковане. А тя се състои в почистване с четка на флекс, обиране на неравности и релефни подбитости с пила, баня в разредена киселина против ръжда, отново флекс, миене против мазнини

Март 29, 2011, 18:26:08
Отговор #12

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Първата снимка - да, това са компоти  :D На другата снимка, гайките в разтвора, до тях донор на цинк, изрезка от чиста цинкова ламарина. Става много лесно, въпросът е много хубаво да се отстранят всякакви ръжди и мазнотии, просто защото там, където има нещо такова, цинк не се отлага! Затова е стъргането, банята в киселина, миенето с препарати и т.н. Подготви рли се добре, реакцията става лесно. Ето го и захранването - нищо друго, освен батерийка волт и половина! При това от по-малките, като от например дистанционно за телевизор. Сравнително интензивното балоноотделяне показва, че дори и нейната мъничка сила идва малко повече от необходимото, за реакцията са предостатъчни от 1,5 до 3 волта и някакви смешни части от ампера. Някъде имах легла за батерии. Но кой знае къде са, става и с пирони  :D

Март 29, 2011, 18:34:12
Отговор #13

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Само за няколко минути, цинкът е наслоен. Не изглежда добре с този матов циментов цвят, а и щее податлив на корозия. Затова - пасивиране, което заздравява повърхността и й придава хубава лъскава повърхност. Но тя се проявява в целия си блясък чак след последната стъпка - 3 секунди в разредена азотна киселина. И... това е. Дребни завъртулки, без които може, но все пак ми се струва, че така става по-добре  :) /ииии да, знам за фирмите, които правят същото нещо за много малко пари и с добро качество, но най-близката ми е на такова разстояние, че с отиване и връщане ще ми излизат не поцинковани, а позлатени тези  :D :D/

Март 29, 2011, 18:52:11
Отговор #14

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
И така, шасито е на колела, скоро продължавам напред!

Март 29, 2011, 19:08:58
Отговор #15

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Еееее,тая заигравка с гайките ме разби  :o
Какво представляват "лостовите амортисьори",че не знам,а ми е интересно...ако може да обясниш и да приложиш някоя снимка.....?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 29, 2011, 19:30:36
Отговор #16

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Eто ги, преден и заден. Всъщност май правилното име е жабков амортисьор. Има ги и на следвоенни коли, например на Варшавата. Корпусът се фиксира на шасито, а краят на лоста се хваща на полуоската. Вътре в тяволо има масло и някакъв механизъм, така че лостът се движи с голямо затруднение. По този начин върши общо взето същата работа, като сегашните амортисьори.
« Последна редакция: Март 29, 2011, 19:32:10 от Teodor »

Март 29, 2011, 19:34:03
Отговор #17

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето го и задния амортисьор, от оригиналната брошура. Тук всичко е омазано в светъл цвят, но на практика шаситата са си били черни. Амортисьорът е на шасито, лостът върви хоризонтално и е свързан с вертикален лост, който отива на полуоската /скрит зад гумата/
« Последна редакция: Март 29, 2011, 19:39:42 от Teodor »

Март 29, 2011, 21:13:09
Отговор #18

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Виждам че както при Алфите 105 сер има ограничителни хода колани ,за да не се лашка и накланя прекалено
автомобила  :D
Centrum Transaxle

Април 10, 2011, 03:24:40
Отговор #19

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
М, не е точно така. Тоест, до известна степен си прав. Тук имаш 35 коня, а колата е Мерцедес. Определено не гони скорост и за това иновативни идеи за стабилност, не са му приоритет.  Но, не са и излишни. Ограничителя, конкретно този, изпълнява друга функция. Предпазва окачването от разрушаване. Както виждаш, освен ограничителя, няма какво друго да спре хода на карантията при евентуален случай. Единственото друго нещо е рамото, движещо амортисьора. Което, обаче няма да задържи окачването, ако пружината го изстреля надолу. Ами, ще се потроши и доведе до повреда на самия амортисьор. Не може да се разчита и на каретата, те са достатъчно подвижни и няма да ограничат нищо.  Обърни внимание и на това, че пружината не лежи свободно, а е прикрепена с болтове и планки горе към шасито и долу към ръкавът. Това не е случайно.  :)
« Последна редакция: Април 10, 2011, 03:29:48 от Тодор Живков »