Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 10, 2011, 11:02:01
Отговор #20

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 214
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Много интересни неща има по тази кола. На мен ми направи впечатление, че отпред няма носачи, а листите ги изпълняват. Може и да е била масово по това време но аз за първи път виждам.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Април 10, 2011, 15:38:13
Отговор #21

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Др. Живков направи много правилни наблюдения  :) Пружината е стабилно захваната и от двете страни. Ходът на полуоската е ограничен в сравнително тесни граници - от ограничителната лента надолу и гумения тампон нагоре. Цялата работа има голям смисъл - предпазва диференциала от счупване! От двете страни на "прасето", централната част на диференциала, има два капака, през които излиза полуоската /и също така лагерува в тях - половината лагер е в прасето, половината в капака/. Ако се кара без тампон или без ограничителна лента, полуоската чупи капака при друсване! Имам няколко излишни и са все счупени. Ето най-"добрия" екземпляр от капаците, счупен и от двете страни, от едната заварен:

Април 10, 2011, 18:32:56
Отговор #22

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да, точно този момент имах в предвид. Интересно ми е, намират ли се такива дребни джиджавки за такъв Мерцедес ? Като резервни части. Забелязвам, че диференциалът е Класическо прасе.  :)) Ей, тия от кога правят висящ редуктор, традиционалисти. Обаче, друго е дивотия. Корпусът на диференциала, както го знаем и на по-нови концепции - алуминиев. А, капаците, които са закрепени на него с маншоните - май чугунени. Или не са чугунени? Поне по счупеното, на такива приличат. Питам питанки, защото ми е интересно, какви материали са използвали.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 18:37:40 от Тодор Живков »

Април 10, 2011, 19:00:15
Отговор #23

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Корпусът на диференциала е изцяло от чугун. И двете половини на прасето, и двата капака, като този счупения. Сигурно и ръкавите на полуоските са чугун. Няма нищо алуминиево. Всъщност, по цялата кола почти нищо алуминиево няма. Май само картера, буталата, една лайстна. Може и тук-там някой дребен детайл от нещо.

А части се намират, макар и не много лесно. Първо, и към двете коли предишни собственици са насъбирали по една купчина скрап, кое годно, кое за ремонт, кое негодно.... И също така има няколко места, където има насъбрани чаркове за модела - имали хората такъв някога, останали само части. Отделно от Германия може да се намери общо взето всичко на старо, а много неща, като например всякакви гумени уплътнения, тампони и т.н. се произвеждат нови.

Иначе сега се сетих друго, като чистих го гол метал диференциала, на ръкавите на полуоските намерих набита една мъничка, но много известна емблема - нещо като стрелка с надпис Хенел. Това е много известна немска фирма, през войната правят великолепни автоматични оръжия, но явно и всякакви други железарии. В този ред на мисли, пантите на вратите са поръчани във фирма Гедоре - да са от здрава, устойчива стомана! Супер елементарни планки с по 3 дупки и едно ухо, но Мерцедес-Бенц са решили да не импровизират, а да поръчат при когото трябва! На всяка панта е емблемата на Гедоре. Воланът пък, наред с цялата електроинсталация, е от Бош. А двата уреда на таблото /скоростомер и комбиниран уред за масло и бензин/ са от известната VDO. И последно да кажа, часовникът е с популярното име Kienzle. Просто ми се видя интересно, как са поръчвали отделни части при други, известни фирми. Ако попадна и на някое друго име, ще пиша.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 19:06:13 от Teodor »

Април 10, 2011, 20:59:01
Отговор #24

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ясно, е, явно не е алуминиев.  :-[  Значи, ползват качествени компоненти, разчитат на вещи в занаята фирми, а после обират овации в световен мащаб. Хитро, германци.  O0

Април 27, 2011, 17:21:02
Отговор #25

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А работата напредва, майсторът постига фантастични резултати!  :D  Делко, водна помпа, стартер - това са нещата, които се нуждаят от дребни поправки и след това ще запали!  :D Оказа се, че двигателите са били фабрично зелени. Не черни - черни след войната. Съжалявам за снимките, но с телефон - толкова! Като пропее, ще документирам с по-напреднала техника!  :D

Април 27, 2011, 23:03:09
Отговор #26

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Страхотно е станал двигателя  :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 28, 2011, 08:59:21
Отговор #27

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Май ще стане за по-малко от 10 години ;)

Колко такива Мерцедеса има в движение по родните пътища?
Предполагам си проучил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 28, 2011, 09:47:39
Отговор #28

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да, интересувал съм се, в движение май са около 3 автомобила? Става въпрос за предвоенните. В Мобилето има една понаправена червена, за една друга само съм чувал и третата я показа booger, на негов приятел, преди беше на Маргарит. И от трите само последната май се движи поне от време на време, миналата година участва във филм. Може и някоя друга да има, но аз поне не знам. Има още няколко в състоянието на моите останки, че и по-зле, но я станат някога коли, я не станат.

Страшно много са били унищожени през годините. Само частите към моите две, са от минимум още 5 автомобила, които са загинали. Към черното купе дойдоха части от поне две други, а собственикът на второто купе е имал още 3 коли за части, но били откраднати за скрап скоро след 1989! На едно място има малко части от поне 3 различни унищожени автомобила. Съседите до мен са имали, до самия край на 70-те - като се скапал го разпарчетосали, няма и болтче останало  ::) Та така, голяма разсипия е било! От сравнително често срещан автомобил /относително казано, все пак едно време колите са били много по-малко, на калпак или каскет от населението  :)/, сега са останали една шепа в национален мащаб.

Май 03, 2011, 18:45:47
Отговор #29

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Я!  :D :D :D