Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34163 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 03, 2011, 19:50:08
Отговор #30

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Засега само няколко секунди, защото е още без охлаждане. И пак, без да е загрял и без да е донастроен, работи идеално!  :D Свързан му е манометър, налягането на маслото е високо и постоянно. Следващата стъпка е препоръчително да е студено разработване - на шасито, с включена трета скорост, няколко километра теглене. Но важното е, основната работа е свършена!  :D :D

Май 03, 2011, 22:25:07
Отговор #31

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ей, чули сте му гласа :) Дано да стане по-скоро този красавец! Успех с работата!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 04, 2011, 08:13:12
Отговор #32

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Ейй, чухме и ние звуци от преди войната.
Браво Теодоре!
Айде, скоро да правиш сватба между шасито и мотора. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 04, 2011, 11:02:38
Отговор #33

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Поздравленя, Теодоре!
Светът е бил във война,когато са го правили работил този ДВГ.
Доли на клипче е особено чувството, представям си на живо!

Май 04, 2011, 15:13:02
Отговор #34

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Успех  ;D супер е двигателя направоо се изненадвам от ентусиазма ти. Браво!  ;)

Май 27, 2011, 14:36:56
Отговор #35

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
He съм изоставил работата, напротив, ежедневно се прави по някоя дреболия  :) Просто има много дребни части и всяка една изисква минимум чистете и боядисване, а много неща и поправка. Скоростната кутия е изчистена, боядисана, остана да монтирам капаците. Карданът също стана лъскаво черен. В момента се занимавам с лейката... пардон, радиатора  :D :D Това нещо е по-близо до "гевгир", отколкото до "охлаждащ съд", но накрая се надявам да постигна рекордни резултати! /сиреч, течове с дебит по-малък от литър на минута!/. Питата на радиатора има едни ламаринени профили от двете страни. Единият се крепеше на мястото /лепят се за казанчеата с калай/, другият липсваше - но съм го мяркал сред частите. Тръгнах да го сглобявам и... греда, двата били десни!   :) Затова днес си поиграх 2 часа и направих от ламарина огледален образ на наличния детайл. Нямам абкант, но с два винкела на менгемето все пак стана прилично.

Юни 17, 2011, 20:28:19
Отговор #36

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Продължавам в същия дух - купища дребни части, които ми запълват времето, а като цяло не се забелязва особен прогрес. Но не може да не се направят и те.

Разбира се, след всеки 2 стъпки напред, се прави и една назад :) Не реставрация, а танго! :) Първо за скоростите. Започнах от тази буца прахоляк. Отзад валът беше интересно уплътнен, с парцалчета. Голямо чистене падна, но заприлича на нещо. Вътре се оказа без корозия и с прилично добър зъбен статус, без кариеси.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 20:38:43 от Teodor »

Юни 17, 2011, 20:31:37
Отговор #37

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
 Поработих по нея и още през месец Май обявих, че е почти готова. ... готова, само дето не включваше! Скоростите влизаха с голяма мъка, нещо запъваше, а от първа се връщаше сама на 0, при това без да работи, просто на място. Лоша работа! Седнах и се замислих сериозно къде може да се крият проблемите ...по едно време усетих, че само седя :), така че се заех просто да разглобя капака. Нали нещо запираше, явно проблемът беше в системата от лостове там. Веднага си пролича кой саботира - ходът на чарковете се контролира от една плъзгаща се планка с две метални кубчета на нея. Но от много употреба и скоросто-ръчкане, кубчетата се оказаха много сериозно изядени. От там и запъването на цялата система! Ементът е поправим, могат да се сложат нови кубчета /добре де, паралелепипедчета/ и готово. Но в случая стана дори по-лесно, тъй като имам няколко резервни стари капака и от един от тях излезе отлично запазена готова планка. Сложих и работи отлично! Поне на място. Дано и на ход да е добре. Сега вече е наистина почти готова, остава малко да й дооправя външния вид и да наливам масло.

Юни 17, 2011, 20:34:59
Отговор #38

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето я сега, остава да поизрежа грозния силикон, да пръсна местата, където повредих боята и още малко да лъсна капака. Между другото, на снимката по-горе в първоначален вид е както дойде, с един доста по-късен, следвоенен капак. При това без чарковете му отдолу. За щастие имам какъвто трябва и стана отлично, особено след споменатия ремонт на износената част.

Юни 17, 2011, 20:56:14
Отговор #39

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Друга успешно отметната точка е спирачната помпа. Беше ми грижа, тъй като имах 3, но в отчайващ вид, едната очевидно негодна а другите 2 - вероятно и те така. По принцип, като гледам чужди сайтове с реставрации на този модел, масово решават въпроса по лесния начин, като слагат следвоенна помпа, която е слагана на много модели и се намира лесно. Захващането е същото, също и дължината, обаче казанчето е много различно, правоъгълно, с малка капачка на винт. А аз искам всичко да е автентично, включително стария тип помпа с голямо кръгло казанче, което цялого се отваря отгоре. Занесох двете в неясно състояние на Настев и за късмет се оказа, че едната може да се изчисти до работно състояние! Човекът шлайфа цилиндъра, сложи нови гумички и пружина, а аз пък оправих външния вид, чистене и боя. И май се получи! Остава само да отида да купя тръбички. На мястото на болта отпред има един красив месингов тройник с надпис ATE /коя друг!  ;)/ и от него тръгват две разклонения за предницата и едно назад.

Ето от къде се тръгна /даже тук вече е в леко поизчистен вид!/ и после ето я в готов вид:
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 21:05:55 от Teodor »