Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34264 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 17, 2011, 22:48:41
Отговор #40

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отлично напредваш - много се радвам! Удоволствие е да гледам снимките и съм сигурен, че частите ще заработят както преди 70 години. Поздрави!

Юни 18, 2011, 09:27:04
Отговор #41

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Колега идеално става, много мераклийски подхождаш към нещата. Само един приятелски съвет. Изчисти хубаво червения силикон където и да си го слагал и го замени с такъв на Виктор Рейнц /черен/ или Дирко на Елринг/сив/, ако не искаш да протече като лейка почти веднага  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 18, 2011, 10:34:41
Отговор #42

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Хм, това звучи зле  ;D Този уж е на Бизон и ми го препоръчаха, че с него нямало да прокапе, ама нищо чудно да е кофти изпълнение! Имам останало малко моторно масло, лисля първо него да го налея, за последна промивка на зъбчатките. Тъкмо и ще си проличи, ако тази гад пропуска.

Юни 23, 2011, 22:04:43
Отговор #43

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Всъщност протече - в смисъл, че скоростната кутия е отново на парчета, при това по-разглобена от предния път  :D :D, но за това след няколко дни, когато дойде развръзката и на тази история  :D

А днес боядисах и сглобих резервната кормилна кутия. Да, това е друга стъпка назад, ама така е! На титулярната кутия е унищожена една много важна резба и принципно може да се направи, но общо взето е по-лесно да се ревизира резервната и да се замени, което и направих. Лъсната, боядисана, че даже и монтирана на шасито. Още един готов етап.

Остана ми малко време и се захванах с нещо ненужно в този момент, но нали и то трябва да се направи. Комбинираният уред за масло и бензин. Дребна и пипкава работа, отнема време и нерви, а пък накрая почти всичко остава скрито.  :) Но не може да се остави така, макар и здрав, и в изправност, уредът се нуждае от внимание. Началното състояние:

Юни 23, 2011, 22:07:06
Отговор #44

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Един доста ръждив корпус. Едната стрелка олющена, а другата намацана с отвратително сигнално червено. Вътре също ръжда, а даже и мухъл по картонения пръстен.

Юни 23, 2011, 22:08:17
Отговор #45

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Започва да заприличва на нещо!

Юни 23, 2011, 22:14:52
Отговор #46

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
И накрая готов. Не е кой знае каква разлика  :D, но трябваше да се направи. Остава да се никелира гривната, но това ще стане наведнъж с всичко останало за никелиране. Също така ще разуча вариантите да се отпечатат нови циферблати. Тези са от някакъв стар вид пластмаса и са се поизпекли, би трябвало да са бледа слонова кост, почти бели. Като ги извадих ги сканирах, така че евентуално да ги изчистя на фотошопа и да търся да ги отпечатат някъде на пластмаса. Но не му е сега времето, стига засега с тези части, които принадлежат на доста по-късен етап от работата.  :)

Юни 27, 2011, 10:50:44
Отговор #47

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Красота!

Графиката на циферблатите е много красива, Тео!
Като бях в музеят на Майбах се вклюбих в тези циферблати.
Ще ми се да видя проекта на живо, но още не съм намерил време :(
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 29, 2011, 01:27:03
Отговор #48

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Просто нямаш спирка ...и всичко е прецизно !!
Поздрави ! :D
Centrum Transaxle

Юни 29, 2011, 08:04:43
Отговор #49

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Имаш щастието да притежаваш рядьк автомобил  а автомобильт има щастието. че го притежава отговорен и  прецизен в работата си по него собственик. С нетьрпение очаквам да го видя по парадите. Пожелавам ти успешна реставрация колега.