Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34267 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2011, 16:41:56
Отговор #50

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Благодаря ви, старая се да стане нещо, пък накрая ще видим какво точно е станало  :D :D Но да се върна към скоростната кутия. Както казах, пак и отново се наложи да я разпарчетосам. След като веднъж я "завърших", не си бях дал сметка за твърде неприятната липса на израстъка, който центрова оста на скоростите и кардана. През годините някой технически гений, по някакви неизвестни стратегически причини, го е премахнал. А без това не може, карданът ще бие зверски!
   Добре, че имам цяла купчина скрап  :D Разсипах кутията и изнамерих резервна ос, здрава и цяла. И с това май вече се реши проблемът със скоростите, надявам се да няма следващо разглобяване!

Юли 01, 2011, 16:52:54
Отговор #51

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Тъй като работя напълно не-систематично, след скоростите захванах съвсем друго нещо. От 8 панти за вратите, имам само 2. Купих подходяща шина 6 мм, за съжаление с половин сантиметър по-широка от нужното, но какво пък, малко повече пилене. Голям флекс, малък флекс, шмиргел, бормашина, накрая и малко набиване за лека извивка. Остана да си намеря голяма бургия за леглата на винтовете и да се завари ухо. Добрата новина е, че се получава точно копие на оригиналната панта. Лошата е новина е, че трябва да повторя още 5 пъти тази малко досадна операция  :D

Юли 07, 2011, 12:44:06
Отговор #52

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Окачването на двигателя е в 2 точки. Най-отпред лежи върху П-образна винкелна рамка, захваната за шасито, а отзад го държи скоростната кутия. Когато преди много години тампонът в предната точка на окачване се е скапал, проблемът е бил решен както си трябва, със здраво парче желязо!  ;D Ето я рамката, с "тампона" на нея:

Юли 07, 2011, 12:45:15
Отговор #53

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето тук сравнение, как е била експлоатирана у нас, а отстрани са новините от Германия, как би трябвало да бъде  :D

Юли 07, 2011, 12:46:05
Отговор #54

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Разлика до небето! Ето го, както трябва да е!

Октомври 07, 2011, 21:23:35
Отговор #55

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Отдавна не бях писал нищо, но работата по колата не спира. Правят се много съществени неща по спирачките, окачването и др., но по всички точки все още има по нещо да се донаправи, преди да кажа "готово". Така че за тези неща малко по-нататък, като им дойде времето.
    А сега, за една днешна работа. За съжаление ми липсва половината от въздушния филтър, затова реших да сътворя заместител, докато от някъде вземе, та се появи истински /да падне от небето, примерно  ;D/. И така, работата тръгна от парче ламарина. Размерите са ясни, нали имам другата половина. След 2-3 часа рязане, коване, заварки и пилене се получи това долу на снимките. Да, допуснах някои стратегически грешки, без които щеше да стане доста по-гладко и по-добре, но късно се усетих. Независимо от това, пак съм радостен от резултата!  :D Не, не съм сляп  :D, радостен съм защото това ми е абсолютно първи опит за подобна работа, опитът ми за обработка на ламарина е кръгла нула, така че пак добре, че се получи все пак нещо!  :D То и инструменти нямам за истинска ламариноработа, хората по света какви абканти, колела, молела и всякакви истории имат... а тук, винкели и чукове  :D То даже чук-топче се наложи да си направя от шарнир. Сега остава да намеря тънкостенна, лека тръба и да я монтирам и нея, да смуче въздух от там. Също така ще има още наваряване и пилене, защото не искам да го напластявам с кит, а да ползвам само малко, за дозаглаждане. Хубаво ще стане, ама.... дано по-бързо намеря от някъде истинско!  ;D ;D
« Последна редакция: Октомври 07, 2011, 21:26:24 от Teodor »

Октомври 09, 2011, 12:30:32
Отговор #56

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Koлега виждам ,че въздушният филтър ти изяжда живота  :) Виж каква ламарина имам аз ,свалял съм я от някой от старите си мерцедеси, но не си спомням от какъв модел е , ако ти върши работа може да ти го изпратя срещу символична сума.
Приблизителен диаметър 22 cm



Октомври 09, 2011, 16:28:26
Отговор #57

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Много ти благодаря, но за съжаление няма нищо общо с моя модел. Всъщност има и доста по-лесно решение, част от предвоенните мотори са с филтър, който представлява просто вертикална тръба и накрая малък цилиндричен филтриращ елемент, май на някой от VW въздухарките имшеи такъв. Ама ми е забавно да се занимавам  ;)

Октомври 11, 2011, 13:59:10
Отговор #58

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Колега това имаш ли го:

Октомври 11, 2011, 15:12:13
Отговор #59

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не, нямам го това