Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34268 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 11, 2011, 21:16:05
Отговор #60

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg

Октомври 11, 2011, 23:59:08
Отговор #61

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Огромна благодарност!!!  :D Разгледах го, оказа се, че са едни упътвания, от които имам някакви части на немски език, сиреч напълно непонятни. А това е пълно и го разбирам напълно! Благодаря!

Октомври 15, 2011, 13:15:18
Отговор #62

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Онзи ден си поиграх още малко с половината филтър, заприлича на нещо. Сложих му и смукателната тръба. Остана да му заваря скоби за захващане към другата половина, както и дозаглаждане на повърхността. Стана малко по-тежък от това, което би бил оригиналния, тъй като ламарината ми е малко по-дебела, но въобще не е фатално. Ще го бъде, докато изнамеря цял оригинален  :) Направих и втори ограничител за полуоската, по модел на другия, който за щастие го имам. Без този ограничител чупещата се полуоска избива парче от гнездото си в диференциала! Проста, но важна лента  :)
« Последна редакция: Октомври 15, 2011, 13:16:53 от Teodor »

Октомври 15, 2011, 13:25:45
Отговор #63

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Най-важното, пристигна една кутия с моето име отгоре. А вътре - динамо! :D :D :D Истинско, оригинално Бош, при това за късмет от малко по-мощните. Моделът излиза през 1936 с едно по-слабичко, но след 2-3 години слагат това. Външно са напълно еднакви, но с това работата ще е по-добре! Даже и оригинално реле Бош си има. Естествено, най-хубавата част е това, че даже работи!  :D В изправност е,  само малко поскърцва, кой знае от кога не е въртяло, ще мине пълна разглобка, почистване и боядисване, вероятно нови лагерчета, може би и четки, но това не са проблеми, а приятни занимания! Важното е, че се намери!   :)

Ноември 03, 2011, 10:42:52
Отговор #64

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Първата снимка - да, това са компоти  :D На другата снимка, гайките в разтвора, до тях донор на цинк, изрезка от чиста цинкова ламарина. Става много лесно, въпросът е много хубаво да се отстранят всякакви ръжди и мазнотии, просто защото там, където има нещо такова, цинк не се отлага! Затова е стъргането, банята в киселина, миенето с препарати и т.н. Подготви рли се добре, реакцията става лесно. Ето го и захранването - нищо друго, освен батерийка волт и половина! При това от по-малките, като от например дистанционно за телевизор. Сравнително интензивното балоноотделяне показва, че дори и нейната мъничка сила идва малко повече от необходимото, за реакцията са предостатъчни от 1,5 до 3 волта и някакви смешни части от ампера. Някъде имах легла за батерии. Но кой знае къде са, става и с пирони  :D
Колега, ще дадеш ли точната рецепта и етапите за тези "компоти"  :)

Ноември 03, 2011, 11:44:01
Отговор #65

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Оказа се, че рецептата съм я поизгубил, но ще я изнамеря отново  :) Те химикалите са лесни, най-важното е да се направи някакво захранване с постоянен, малък волтаж и ампераж. Това ми създаде най-вече проблеми. Ще се опитам да намеря откъде бях преписал съставките!

Ноември 26, 2011, 16:24:27
Отговор #66

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Тези дни прибрах вкъщи и тази част. Не съм сигурен за какво е, но била май за моя мерцедес?  O:-) В разсипан вид изглежда горе-долу така: :D 

Ноември 26, 2011, 19:20:59
Отговор #67

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ами това не са ли цилиндъра и картера с колянов вал и бутала   :D

Ноември 26, 2011, 23:36:05
Отговор #68

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Общо взето, да  ;) Цял мотор, само липсва маховик и ангренажно колело. Първото го имам резервно, макар и с поизносен венец, второто ще се търси. Естествено, двигателят е за основен ремонт, но няма как да е другояче  :)

Ноември 27, 2011, 20:17:51
Отговор #69

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Важното е да има резервни части аз много обичам да казвам "по-добре да остане отколкото да не стигне".Ако мога по някакъв начин да помагам ще се радвам и от мен да знаеш разбера ли за някакви части първо на теб ще кажа.Фен съм на марката и ми харесва как напредваш.  :)