Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938  (Прочетена 34298 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2012, 18:43:55
Отговор #70

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
В момента ситуацията е Код Червено и пълно зазимяване  :D, но с нетърпение очаквам след месец да се открие сезона на сериозната работа! И междувременно, първа придобивка за годината, маншоните за диференциала, които толкова издирвах.
    Най-смешното обаче е, че ги намерих в най-обикновен квартален магазин за авточасти!  :)) Някой да ми каже, че ще намеря оригинални нови части за тази кола в нашенски магазин за части, не бих повярвал  :)) При това ми е едвали не в квартала, голям магазин, смесица от авточасти, домашни потреби и железария. Явно едно време човекът е имал автомагазин и сега по-скоро разпродава големи складови наличности, а не да снабдява тепърва. И така, минавам покрай витрината, отрупана отгоре до долу в всякакви чарколяци и сред купища водни съединения виждам рязан маншон, при това доста голям, какъвто ми трябва! Влизам, питам, има точно 2, разглеждам - оказват се не просто подобни, а точно нужните части, оригинални на Мерцедес, правени от известната фирма Континентал  :)) Разбира се, не са предвоенно производство, а доста по-късно. Все пак десетилетия след войната все още е имало търсене на части, както за запазените предвоенни екземпляри, така и за следвоенните модели, безнинови и дизелови, които макар и доста модифицирани, все пак използват същия диференциал. Та така, сезонът е открит, с една щастлива находка  :))
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 18:45:49 от Teodor »

Януари 30, 2012, 19:35:28
Отговор #71

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ми то не само при теб колега ами навсякьде сме замрьзнали.Но пьк сега му е момента да се трупат благинки като тези маншони за полуваловете които си открил.Това си е направо удар  в десятката и не е зле да си вземеш още един комплект ако има и други бройки.Аз винаги пазарувам нещата по две.Така съм по спокоен, че дори и да повредя нещо при монтажа има резерва а и както казва колегата по добре да остане.

Януари 30, 2012, 19:51:30
Отговор #72

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Голям късмет наистина! :)
Аз пък ще гле дам да ти изкопая читави или най - добре нови 6 волтови , 30- 40 амперови подходящи релета!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2012, 19:52:59
Отговор #73

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Чудесно, много ти благодаря!  :) Не, само тези 2 бяха, иначе щях да взема и още, но това е...

Януари 31, 2012, 09:37:47
Отговор #74

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Честито, Тео!
Заинтригува ме с този магазин.
Трябва да кажеш къде се намира и да отида да разгледам и аз.
Може пък да си харесам нещо за Ладичката :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 31, 2012, 10:29:31
Отговор #75

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Тео, сигурен ли си че зада намериш магазина не си използвал машина на времето ;)
...дай координати може и за фордчето да има нещо което го няма в eBay :)

Януари 31, 2012, 10:36:24
Отговор #76

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Това е точно на пазара Красно село. Дългия блок до пазара, много лесно място - червеното петно е пазара, червената точка е магазина. Намира се под големия и дълъг блок до пазара, вижда се лесно, тъй като витрината е отрупана с фарове, стопове, гумени изделия и т.н. Отваря след 10:30. Не знам и аз какво има, нещата са доста затрупани, но явно си струва човек поне да опита  :)

Януари 31, 2012, 11:36:32
Отговор #77

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Благодарско :)

Февруари 10, 2012, 17:40:46
Отговор #78

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Като няма какво друго да се прави - дреболии и снабдяване! В графа дреболии, започнах да стържа дръжките. Става бавно и леко досадно, но резултатът е добър. Ето две снимки. На първата, изходно положение, лющещ се хром и цам на леки язвички. С малко търпение /и различни шкурки/ хромът пада, а язвичките излизат. Много внимавам да запазя ръбчетата, заоблените части. Мога бързо и лесно да ги рендосам, но идеята е да станат хубави. Второта снимка дава представа от временния резултат. Временен, защото трябва още обработка, с по-ситни шкурки и накрая полиране. И разбира се, хром.
    В графа снабдяване, комплект оригинални нови маркучи за спирачки. От Аржентина... Не съм се стремил да ги намеря възможно най-далеч, просто там в края на 40-те произвеждат следвоенната модификация на тази кола и явно затова и правят някои резервни части. Разбира се, правят ги и в Германия, но тези аржентинските са на цената на обикновените маркучи от магазините по Симеон, а са както казах оригинални - и дължината, и резбите, всичко както трябва да е.

Февруари 10, 2012, 18:19:02
Отговор #79

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Тео,чудесни са аржентинските придобивки.
Би ли казал сайтът, от който си ги пазарувал и дали има за други марки освен Мерцедес.

Успех с довършването на дръжките - дотук стават страхотно.

 :)