Автор Тема: Болгар-224 У - връщане към живота  (Прочетена 24256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 17, 2017, 22:32:55
Прочетена 24256 пъти

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Здравейте,дойде време и аз да покажа, до къде съм стигнал с реставрацията на моята машинка. След покупката имаше известен застой поради липса на време и финанси, но  работата по тракторчето лека полека започна.Въпреки уверенията на предишния собственик,че всичко вътре по машината е ок аз реших да се уверя лично,както се казва око да види. Първо се разглобиха всички детайли, от корпусите се извадиха всички части;лагери;семеринги;вилки и т.н..

 Започна почистване и сваляне на боя до чист метал. Най голяма борба падна с почистването на средната част на машината,на която имаше доста мръсотия на трудно достъпни за обработка с машина места и всичко там се изтърка на ръка и с разни препарати за сваляне на боя.

След разглобяването се натъкнах на първият по сериозен проблем. Оказа се,че диференциала на предния мост е износен и не става,затова се закупи друг почти нов.Открийте разликата :)

 Валът,който предава движение към задния мост някога е бил скъсан и заваряван и съотвено имаше голямо биене и лагерите бяха заминали.Веднага при майстор нов вал със закалка на шлиците,нови лагери и готов за монтаж.

Предишния собственик беше направил нови втулки на конзолата за управление,но не бяха райберовани на размер.Последва чистене,грунд и боя и на тази част.

След това се захванах със задния мост,същата процедура до боя плюс нови семеринги и лагери.

Успоредно с това и с помощ от баща ми се погрижихме и за полуосите и редукторите на колелата.Там беше голям бой с чука и наливане с нафта,кола и всякакви спрейове против ръжда,нещата се бяха спекли от ръжда почти,като заварени.

За уплътняване вместо гарнитури използвам това:

Надявам се да върши работа и да не протече,като спукана лейка  :D
За сега е това,но работата продължава и ще има още снимки.
« Последна редакция: Септември 18, 2017, 10:44:27 от dido1903 »

Септември 18, 2017, 20:40:56
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво... а общ изглед отпреди старта на реставрацията имаш ли?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 18, 2017, 23:06:43
Отговор #2

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Браво... а общ изглед отпреди старта на реставрацията имаш ли?
В това разчленено състояние го закупих  :)

Октомври 08, 2017, 20:56:14
Отговор #3

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Намерих плетено феродо за спирачките,предстои наковаване и монтаж на задния мост.

Декември 01, 2017, 17:23:14
Отговор #4

Неактивен derivatsia

  • Публикации: 14
Ти си велик мъж.  Комплименти за свършената работа.  Пожелавам успех.

Декември 02, 2017, 15:16:05
Отговор #5

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Ти си велик мъж.  Комплименти за свършената работа.  Пожелавам успех.
.                 
Благодаря колега,сега нямам много време но скоро ще продължа и ще кача още снимки.

Януари 26, 2018, 21:00:15
Отговор #6

Неактивен Ивендер

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
😃
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 21:24:44 от Ивендер »

Октомври 14, 2018, 19:29:07
Отговор #7

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Ето, до къде стигна работата по проекта:



Октомври 14, 2018, 19:36:41
Отговор #8

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Има и още снимки, но не ми позволява да ги кача, не знам защо изписва, че са големи файловете. Някой може ли да помогне? Как да ги кача? Около 5MB е едната снимка.

Октомври 14, 2018, 20:06:50
Отговор #9

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Колега, направо го реставрираш за Ретро музея! Шапка ти свалям за усърдната работа!