Автомобили > На изток от Желязната завеса

Болгар-224 У - връщане към живота

(1/8) > >>

gopi:
Здравейте,дойде време и аз да покажа, до къде съм стигнал с реставрацията на моята машинка. След покупката имаше известен застой поради липса на време и финанси, но  работата по тракторчето лека полека започна.Въпреки уверенията на предишния собственик,че всичко вътре по машината е ок аз реших да се уверя лично,както се казва око да види. Първо се разглобиха всички детайли, от корпусите се извадиха всички части;лагери;семеринги;вилки и т.н..

 Започна почистване и сваляне на боя до чист метал. Най голяма борба падна с почистването на средната част на машината,на която имаше доста мръсотия на трудно достъпни за обработка с машина места и всичко там се изтърка на ръка и с разни препарати за сваляне на боя.

След разглобяването се натъкнах на първият по сериозен проблем. Оказа се,че диференциала на предния мост е износен и не става,затова се закупи друг почти нов.Открийте разликата :)

 Валът,който предава движение към задния мост някога е бил скъсан и заваряван и съотвено имаше голямо биене и лагерите бяха заминали.Веднага при майстор нов вал със закалка на шлиците,нови лагери и готов за монтаж.

Предишния собственик беше направил нови втулки на конзолата за управление,но не бяха райберовани на размер.Последва чистене,грунд и боя и на тази част.

След това се захванах със задния мост,същата процедура до боя плюс нови семеринги и лагери.

Успоредно с това и с помощ от баща ми се погрижихме и за полуосите и редукторите на колелата.Там беше голям бой с чука и наливане с нафта,кола и всякакви спрейове против ръжда,нещата се бяха спекли от ръжда почти,като заварени.

За уплътняване вместо гарнитури използвам това:

Надявам се да върши работа и да не протече,като спукана лейка  :D
За сега е това,но работата продължава и ще има още снимки.

krankenstein:
Браво... а общ изглед отпреди старта на реставрацията имаш ли?

gopi:

--- Цитат на: krankenstein в Септември 18, 2017, 20:40:56 ---Браво... а общ изглед отпреди старта на реставрацията имаш ли?

--- Край на цитат ---
В това разчленено състояние го закупих  :)

gopi:
Намерих плетено феродо за спирачките,предстои наковаване и монтаж на задния мост.

derivatsia:
Ти си велик мъж.  Комплименти за свършената работа.  Пожелавам успех.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия