Автор Тема: Болгар-224 У - връщане към живота  (Прочетена 24261 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2018, 19:53:02
Отговор #10

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Да освежа малко темата. След едногодишни преговори най накрая успях да убедя един малко опък чичка да се раздели с тракторче,което от 10-тина години стои в изоставен имот на открито. Човека не беше стъпвал там с години поради заболяване,а синовете му нехаят за имота.В крайна сметка се разбрахме и машината вече е прибрана и чака топлото време,за да се захвана и с нея.
Ето от къде го измъкнах:

Отне ми около два часа да го изровя от боклуците,да унищожа три големи гнезда с оси и да събера всички пръснати из двора части.
Идеята ми да го купя е да ползвам платформата,която е оригинална за трактора ,който реставрирам в момента а другото за части,но след като го прибрах и поразглобих малко ми се завъртя и друга идея да си го направя и него.За сега ще продължа със започнатото пък по нататък ще видим.

Април 12, 2019, 18:22:46
Отговор #11

Неактивен 6tuki4

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,нов съм във форума,но ми е нужна малко помощ,съвет.
По точно от  gopi ако е възможно да се свържа с него да поговорим:)
Не можах да изпратя лично съобщение.

Май 10, 2019, 11:06:30
Отговор #12

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
 Може и да бъркам, но май това е същия модел тракторче
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 10, 2019, 16:25:04
Отговор #13

Неактивен 6tuki4

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
И аз се оборудвах с 224у
Не е с оригинален двигател,но върви добре:)

Май 11, 2019, 08:25:52
Отговор #14

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Може и да бъркам, но май това е същия модел тракторче

Да същия е.

Юли 14, 2019, 11:04:43
Отговор #15

Неактивен Дим

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Колега и аз се сдобих с един такъв паяк ☺️ но не съм професионалист като теб, затова търся помощ от другарче. Имам теч на масло от полуоската. Сподели там с капсулован лагер лие със семерини или някакви втулки.? Какъв е твоя съвет?

Август 12, 2019, 14:06:51
Отговор #16

Неактивен HIENATA1985

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
И аз възтанових моя след дълга работа и пот

Август 18, 2019, 18:16:18
Отговор #17

Неактивен Дим

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Благодаря на gopi за съвета който даде. Доста борба падна с предна дясна полуоска но накрая се предаде ☺️ Имам следните въпроси.
Феродовия диск на съединителя с какъв е идентичен може да се замени, явно оригинални няма от къде да се вземат?
Семерините на вала между предната и задна секция, външни ли са т. е. само разделям секциите и достигам до тях или отварям кутиите на секциите? Може би е първият вариант но не съм сигурен.
Благодаря предварително за помоща.
« Последна редакция: Август 18, 2019, 18:20:48 от Дим »

Август 19, 2019, 22:28:34
Отговор #18

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Колега ,мисля ,че е само слух ,но като бях на 20 работех в един сервиз и карахме там един Вранглер. Та ,там някой говореше ,че съединителя го взели от Болгар ,не помня за модел да са казвали ,ама и тогава ми звучеше малко като приказка. Пък знае ли ,човек мже да е било истина. Съединител Вранглер да иде на Болгар ,е това вече ще е яко ,а?!?  :)) :)) :))

Август 28, 2019, 13:18:35
Отговор #19

Неактивен Rusev95

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте и аз търся информация за тракторчето 😁сдобих с такава машинка но явно има някъв проблем... Не изключва задния мост или аз не знам как е не съм сигурен ще съм благодарен ако някой сподели опит :) поздрави