Автор Тема: Болгар-224 У - връщане към живота  (Прочетена 24254 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2019, 20:54:11
Отговор #20

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Здравейте и аз търся информация за тракторчето 😁сдобих с такава машинка но явно има някъв проблем... Не изключва задния мост или аз не знам как е не съм сигурен ще съм благодарен ако някой сподели опит :) поздрави
Колега сигурен ли си,че не изключва? Може би не можеш да усетиш средното положение на лоста за скоростите на задния мост,случва се при малък луфт между скоростите. Когато не си сигурен дали е изключен,винаги изключвай предния мост на свободна и при отпускане на съединителя ще разбереш. Скоростите на задния мост имат малък луфт при включване и ако натиснеш по силно лоста може и да прескачаш от първа на втора или обратно.

Септември 03, 2019, 21:17:40
Отговор #21

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Благодаря на gopi за съвета който даде. Доста борба падна с предна дясна полуоска но накрая се предаде ☺️ Имам следните въпроси.
Феродовия диск на съединителя с какъв е идентичен може да се замени, явно оригинални няма от къде да се вземат?
Семерините на вала между предната и задна секция, външни ли са т. е. само разделям секциите и достигам до тях или отварям кутиите на секциите? Може би е първият вариант но не съм сигурен.
Благодаря предварително за помоща.

Колега предполагам,че под секции имаш предвид преден и заден мост? Ако е така също предполагам,че питаш за вала,който се намира вътре в средната част под кормилната кутия и е зацепен с двойното каре? Валът е на два лагера в лагерно тяло няма семеринг има филцово киче и гресьорка,съжалявам но не мога да кача снимки явно има някакъв проблем иска ми някакъв акаунт и парола, за да кача снимки. За съединителя не съм сигурен с какъв е идентичен не ми се е наложило да търся, но по размер може да провериш в магазини за мотори при тях е същия като форма само трябва да видиш размера да пасва.
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 21:26:13 от gopi »

Октомври 13, 2019, 19:25:31
Отговор #22

Неактивен 6tuki4

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,моят съединител е от текстолитни дискове 3бр.Изрязани на цнц същия размер като феродовия.

Ноември 17, 2019, 13:35:11
Отговор #23

Неактивен 6tuki4

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,виждам доста хора имат 224у :)
Някой има ли косачка?Аз се сдобих с 1 и търся малко помощ ;)Моята косачка е за предния Вом и е изнесена от страни.Трябва ми да видя закрепването за десният ръкав,ботуш.Имам и шайба за предния вом,остава ми само това закрепване.Ще кача снимки ако успея за ориентир.



Юли 06, 2021, 18:56:32
Отговор #24

Неактивен Skitnika

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте колега gopi, аз съм нов във форума но това с което се занимавате е направо фантастика. Надявам се че тази тема ще продължи и много желаещи като мен ще могат да получат професионална подръжка.
Аз също съм един собственник на болгар 224 и имам първо имам нужда от резервни части. Ще кача няколко снимки от моя трактор и надявам се че ще посъветвате къде мога да намеря частите които са износени. Благодаря още сега за помоща и съветите.

Юли 06, 2021, 19:18:48
Отговор #25

Неактивен Skitnika

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2

Декември 27, 2021, 02:27:37
Отговор #26

Неактивен Radi.Radev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте ! Искам да ви попитам дали бихте ми продали ремарке за Булгар 224у? Или знаете ли някой който да продава ремарке за Булгар 224у! Ще се радвам ако обменим опит и си помагаме с кой каквото може. Пишете или званнете 0876920525

Май 08, 2022, 20:50:48
Отговор #27

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Здравейте, дълго време не съм писал в темата, имах доста работа и нямах почти никакво време. Имам молба-питане към колегите,които са наясно със запалителните четиритактови системи. Има ли начин този мой трактор да се направи с някакъв вид електронно запалване? Идеята ми е да се отърва от чукчето в делкото,защото е потенциален източник на евентуални проблеми. Оригиналното запалване е с магнет и делко и си работи добре за сега, но трудно е намирането и на чукче а за палец да не говорим.Ще съм благодарен на всякакви идеи и предложения с уточнението, че относно тоците съм на любителско ниво. Благодаря предварително на отзовалите се.

Май 09, 2022, 22:19:21
Отговор #28

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Обикновено пловдивско електронно запалване ще ти свърши работа, ако си на 12 волта. Чукчето остава , но през него протича много слаб ток, така не нагаря и живота му се удължава многократно.

Май 09, 2022, 23:00:58
Отговор #29

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Обикновено пловдивско електронно запалване ще ти свърши работа, ако си на 12 волта. Чукчето остава , но през него протича много слаб ток, така не нагаря и живота му се удължава многократно.
Извинявам се забравих да напиша,че е на 6 волта. И все пак дали няма начин делко с хол датчик да стане или нещо подобно. Не ми е много ясно, как точно работи хол датчика, и къде се намира.