Автор Тема: Jawa Perak 250 1952  (Прочетена 6530 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2011, 20:46:08
Прочетена 6530 пъти

Неактивен iotoff

  • Публикации: 61
Този мотор го реставрирах преди известно време и ми остана в сърцето.







По на там мога да обясня какво съм правил, ако проявите желание.
Ето и малко снимки от процеса на работа:
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=21304
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 13:39:12 от dido1903 »

Януари 17, 2011, 20:50:38
Отговор #1

Неактивен iotoff

  • Публикации: 61

Януари 17, 2011, 21:00:35
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Ееее, ремаркенцето на този мотор направо ме срази.
Невероятен аксесоар.
Намират ли се нови части за такива мотоциклети?
Предполагам, че повечето идват от чужбина.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 17, 2011, 21:52:05
Отговор #3

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Наистина много добре реставриран мотоциклет БРАВО!!!
За пари няма да те питам колко  ти е излязъл ,но това което се вижда след реставрацията казва всичко ,уважавам хора които испипват нещата докрай .
Поздрави !!! :D
Centrum Transaxle

Януари 19, 2011, 23:05:19
Отговор #4

Неактивен iotoff

  • Публикации: 61
Ееее, ремаркенцето на този мотор направо ме срази.
Невероятен аксесоар.
Намират ли се нови части за такива мотоциклети?
Предполагам, че повечето идват от чужбина.

Ремъркето също е оригинално чешко(ПАВ 60), и си го е имало като опция за този мотор.
Части има, дори има избор от качества. Има произведени в Чехия, Турция и Китай. :)

Февруари 05, 2011, 20:56:28
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Здравей, колега и браво за отличната работа! Извинявай, че питам в темата но не ме допусна да ти пратя ЛС, предполагам понеже още съм с малко постове.
Имам едно ЧЗ 150 от 1951 г. същото, като на не безизвестния бай Кольо Манолов. Всъщност именно той навремето той много ми помогна при стягането на мотора, но ми останаха някои непопълнени липси, които ми се ще да набавя за евентуална следваща реставрация. Виждам, че доста от частите по твоя модел са идентични с моите, примерно страничните капаци за инструментите при мен са подбити от падания. Трябва ми също машинката за задвижване скоростомера, която стои в картера, ако е същата като на твоя модел. Интересуват ме също координати за източниците на нови турски и китайски части и на човека, който се занимава с хромиране, понеже тези които аз знам правят доста некачествено покритие, а твоите части изглеждат супер поне на снимка.
Мерси предварително!
« Последна редакция: Февруари 05, 2011, 22:14:12 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 06, 2011, 01:28:31
Отговор #6

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
Извинявай, че питам в темата но не ме допусна да ти пратя ЛС, предполагам понеже още съм с малко постове.
Колега, проверих системата за лични съобщения (със един тестов потребител с 0 поста) и всичко си работи нормално.

Някакво конкретно съобщение за грешка ли си получил или нещо друго? Сигнализирай за проблеми във раздела "Анонси" ако има такива за да ги решаваме навреме :)

http://www.classiccar-bg.com/index.php/board,11.0.html

Февруари 06, 2011, 15:01:55
Отговор #7

Неактивен iotoff

  • Публикации: 61
Здравей, колега и браво за отличната работа! Извинявай, че питам в темата но не ме допусна да ти пратя ЛС, предполагам понеже още съм с малко постове.
Имам едно ЧЗ 150 от 1951 г. същото, като на не безизвестния бай Кольо Манолов. Всъщност именно той навремето той много ми помогна при стягането на мотора, но ми останаха някои непопълнени липси, които ми се ще да набавя за евентуална следваща реставрация. Виждам, че доста от частите по твоя модел са идентични с моите, примерно страничните капаци за инструментите при мен са подбити от падания. Трябва ми също машинката за задвижване скоростомера, която стои в картера, ако е същата като на твоя модел. Интересуват ме също координати за източниците на нови турски и китайски части и на човека, който се занимава с хромиране, понеже тези които аз знам правят доста некачествено покритие, а твоите части изглеждат супер поне на снимка.
Мерси предварително!

Аз също имам такова чз-е, и ми предстои да го правя. За части по двигателя мога да помогна, защото имам общо три.  За другите части все още не съм се интересувал, но предполагам ще може да се намерят.
Ще ти дам мейл за да питаш каквото те интересува.

[email protected]

Март 13, 2011, 19:10:15
Отговор #8

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
Колега днес ми попадна ампермер  за ява 250 , 0888 585 705 Павел.
« Последна редакция: Март 29, 2011, 16:52:23 от pavel.velev »