Автор Тема: VI авто поход " Есен" 2017 - гр. Варна  (Прочетена 5455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2017, 18:43:37
Отговор #10

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За тази 1-ка не знаех, но и тя не е заводски сериен вариант, та е нормално не изкушените от марката хора да не са чували за този модел. Съчетано с много лекото купе на еденичката би трябвало да върви много.

Октомври 30, 2017, 19:26:47
Отговор #11

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ами, честито Люси! Дефакто ще направиш ни повече ни по-малко версия на 1.8 Йотингер 1ца ... макар и кабрио  :). Той е изкарал навремето 142 кончета от 1.8 (има и негова рейсингова версия 1.6 с 215 кончета  ;)), с 4 карба може и повече  ;). Аз 1цата няма да я пипам засега , но това което направих с Кефера,  същия хер Йотингер го е предлагал още началото на 70те (в малко по-рестриктивен откъм мощност вариант) съвсем официално през дилърите на VW. Та той е предлагал тунинг версия 70-85 кончета на Кефер и 70те години нов Кефер 1302/1303 Йотингер е можело да се поръча от VW дилърите. 
Ето един такъв Кефер.





ПС. По повод на една друга тунинг версия на Кефер на друг известен в тази област хер - Тео Декер (който за съжаление пред време почина), в Ауто Билд преди време имаше статия за "новия" Кефер и го сравнявваха с туниг версия 135 кончета на същя Тео Декер. Новия беше неква топ версия 200 кончета и естестено върви повече. Но култовото в статията беше иронията на автора по отношение на новия Кефер - той е момче, казва автора, модерен е, цели 200 кончета, ама ... го карат само "какички" и го разпознават като ... "момиче"  ;D. Е "новия" Кефер (Голф 4 навяващ некъв блед спомен за истински Кефер) го мъчиха някой да го припознае като момче, ама и с 200 коня не става. И го спират от производство след като не се прочу. Та такива неща ...
« Последна редакция: Октомври 30, 2017, 20:48:25 от Nik1600GT »

Октомври 30, 2017, 20:33:57
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, бре, не снаех че Отингер кефери официлано Фолц са ги продавалипрес дилерите им.

А, благодараиа Ники, да ти се врашта.  :)
То и си бех доволен от К-жетроника, ама по Софиа нема маистори вече, а и стендове по мех. Бошове, и като почна да прави проблеми инжекциата, се порасмислих на упгреид вална.

А един приател от ВАГ-ќлуба по Софиа ми рекламираше как варви неговиа Голф 2 с 16в мотор и 36 мм Каихини от Кава 600 РР.
Та по негова идеа купих от друг ВАГ-колега тиа 40 мм Каихини.
Колегата ги слагал на 1.8 Ауди 20в, ама работели богато, и штел да се ретро-греидва на 36 мм дифусиори. Викам си- еи, наи обичам богато  O:-) да работи некои карб, даи ги насам.

И сега сам ги насадил Кава-карбовете временно на 8в сериината ми глава, и сам доволен.
Ама ште видим с 16в и Каихините какво ште стане.

Подробности тиа дни, като направиа оште снимки и на карбовете /как малко селски сам ги присадил с ПВС траби на Гоуфа, :)) / и на новата чакашта расглобиаване парво, 16в глава.

Ноември 01, 2017, 00:27:02
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Игнишъна от мен ,разбира се. Люси , утре ти търся едно делко с вакуум от 1,1 /1,3 малкия
блок VW , да започнем конверсията . Комутатора и бобината остават същите . Ще се  наложи
малък ъпдейт на буксата на комутатора , трябва да се добавят още два пина. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 01, 2017, 23:57:24
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Игнишъна от мен ,разбира се. Люси , утре ти търся едно делко с вакуум от 1,1 /1,3 малкия
блок VW , да започнем конверсията . Комутатора и бобината остават същите . Ще се  наложи
малък ъпдейт на буксата на комутатора , трябва да се добавят още два пина. :D

Е, разбрахме се по телефоно.  ;)

За който има интерес към темата с конверсията, да не спамим тук върху хубавия поход, ето темата.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2104.90.html

Като стане готова колата и пали, ще пуснем с Кирето и отделна тема в техн. дискусии за конверсия 8в на 16в, и ретрогрейд запалване от фул електронно, към полу електронно.

Кире, така или иначе ще пробвам безвакуумното делко, че поне го имам.
А буксите и кабела към комутатора ги има ориг. с него, та няма да преправяме.
Ти ако можеш намери плоската капачка, и я замери на височина, и ще предположим дали става, още чисто визуално, преди да ми я пратиш. )