Автор Тема: Класическите автомобили и катализатор  (Прочетена 8189 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 11, 2018, 14:46:22
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здравейте,
Интересува ме от коя година Мерцедес слагат катализатори на колите си,главно за европейския пазар и има ли значение модела и двигателя на колата?

Oще от 1986 год. Бенц ги слагат сериино на Европазара, а на американския, още от 1975.
но, и след 1986, чак до 1990 год. включително, ако не греша, е могло да си поръчаш Бенц и с изричното уточнение, да е без катализатор поставен.
Това са така наречените ЕСЕ версии.
Различават се и без да се ляга отдолу, по една проста сребриста лепенка, поставена на вътр. страна на капачката на резервоара.

На фабрично катализираните за немския пазар след 1986, там им пише- Нур Блайфрай /само Безоловен/.
А на изрично поръчаните без КАТ поставен ЕСЕ версии /аз имах такъв един 1986 модел Бенц, специално поръчван за БГ, да може да се кара с оловен бензин/, там пише- Аух Блайфрай /и Безоловен/.









« Последна редакция: Април 11, 2018, 14:56:27 от USfan »

Април 12, 2018, 09:42:13
Отговор #21

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
А дали такъв катализатор на много запазен дизелов автомобил/200d-205000 км/ ще бъде ефективен или за да покрие очакваните нови стандарти ще трябва да се сменя?Досега си минава техн.прегледи без проблем,като наистина колата се преглежда основно.

Март 10, 2019, 20:00:56
Отговор #22

Неактивен Aleks

  • Публикации: 11
В Ръководството за експлоатация на автомобила ми, който е произведен през 1990 г. за техн. данни и характеристики на двигателя пише: Съдържание на въглероден окис  (CO) в отработените газове на режим на празен ход не повече от 1,5% . Не мога се ориентирам, като се има впредвид този показател как е сравнително, колко повече замърсява в сравнение с кола с Евро 1, Евро 2 или Евро 3 примерно?