Автор Тема: Skoda 1203 Реставрация (Една от последните в България)  (Прочетена 26148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2011, 21:44:27
Отговор #30

Неактивен Петър В

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
За мен авторът на темата е  един клошар.
В Шкода форума разправя, че можела да се направи, не било чак толкова неспасяема, тук друго вика
Драги ми авторе, да реставрираш  не ти се отдава като ти гледам Трабанта, без да се обиждаш.
Най-добре продавай Трабанта и Вартбурга ( не ги давай на вторични и тях) и приключвай с "реставраторството"
« Последна редакция: Април 02, 2011, 21:54:51 от Петър В »

Април 02, 2011, 21:57:03
Отговор #31

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Колега, всеки от нас е малко или много клошар.

Наистина Кирил говори в повече понякога, но има желание.
Дано неуспешните проекти го "приземят" малко.
Това също е начин да се научи човек.

Поне разбрах какво е Шкода 1203  :D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 02, 2011, 22:21:57
Отговор #32

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не одобрявам твоите упреци, колега Петър В. В прочем, осъзнал си самата истина. Да, клошар е. Клошар е като мен, клошар е като още много, много други хора, занимаващи се с изчезнали/изчезващи автомобили. Ако не си клошар - никога няма да успееш в това начинание.

 Смятам за правилно решението да зае*е буса. Както виждаш, ако си грамотен - не го е дал на вторични, както се прави по неписан правилник. Това е главен показател за отношението към конкретната маса желязо. Дал го е на някой, който ще го възстановява. Дали той е намерил човека или човека него - все тая. Но, Киро трябва да разбере нещо. В тия скраперски войни, трябва да преценяш битките. Тоест, да се простираш според чергата. Другото е гаранция за сигурен неуспех и неудовлетворителен резултат. Аз бих му препоръчал да си намери един път читав автомобил, който да иска консумативи и евентуално нова боя. По-малко нерви, време и разходи ще похаби, а ще има кола, която прилича на кола. 

Костенурката, може да е желязен канцлер. То и много БМВ-та и Мерцедеси от тези времена са желязни, ама......когато са били нови и в първите 20 години. Сори, но е така. Тия легенди за непоклатимите дърти железници са минала слава от онези времена.  От тогава до сега, много десетилетия изтекоха, а материалът старее, ако ще и в музей да е стоял. Може никога да не е развивал болтче по двигателя, ама някога е било това. Идва време, когато цялата механика ти се изсипва на ръцете. От старост. Но, един път да се стегне с качествени компоненти, ще живее отново още един живот в безгрижие.
« Последна редакция: Април 02, 2011, 22:23:49 от Тодор Живков »

Април 02, 2011, 22:53:27
Отговор #33

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Двете Фиатчета 126, които бяха купени пак от Кирчо предполагам и те там са отишле. В същият пункт.
 Обяснението за тях беше, че са закупени от мераклии, които обаче много не ползвали компютър. :-X
http://forum.126p.info/viewtopic.php?f=19&t=1956
Реставрация и ''лек тунинг'' ...и НАДИН.
Дано не е така и да са спасени поне те, защото и тях ги няма много по нашите улици.
Кофти завършек на проектите >:(
Тъпа работа, но е хубаво всеки преди да започне с такива неща да си направи разчет на възможностите и да е наясно със себе си. Изненади винаги ще има. Важното  е желанието и постоянството  в тази работа.
Решението за покупко продажбата на колиците си е изцяло на Кирчо, но не може да имаш претенции за "реставратор",, за човек обичащ старите коли, и да ходиш всъщото време да предаваш коли към които си загубил интерес.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Април 02, 2011, 23:28:26
Отговор #34

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, да ти кажа, до сега съм дал поне 5 на вторични. 1 Лада 1600, 1 Пежо 505, 2200 кубика турбо инжекцион с всички екстри, БМВ Е 21 - 323, МЗ 250, ЧЗ 350 и щу-кадар Яви. Да, към тези коли съм загубил интерес, поради определени причини. Обаче, за сметка на всяка една всичките съм копменсирал с друга, втора такава в чудесно състояние, изпъната на конец. Едната Лада оглозгах и с удоволствие дадох в пункта, където й е мястото. Последва друга, читава и почти нова. За 505-цата, последва добре запазен и годен екземпляр от предишния модел -504. Тя се кара ежедневно. БМВ-то, което аз помлях отдавна, изрових друго читаво на оригинална боя и перфектната тенекия. Още се движи из северна България, продадох го. Да не продължавам за останалите двуколесни. Та, в този дух, няма лошо да даваш на вторични коли, към които си загубил интерес. Дори напротив - добре е. Иначе затъваш на едно място.

Април 03, 2011, 00:25:21
Отговор #35

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Преди да изхвърлиш нещо, което е ограничено като наличност е добре първо да дадеш възможност на някой, който мисли по-различно да се погрижи за него. При този вид техника (боклуци) рядко става въпрос за пари, по скоро за отношение. Когато, с моя силно ограничен бюджет, си търсех стари мотоциклети по селата много ме беше яд на едно варненско заведение, където са направили ограда от тях, но все пак и това е някакъв начин да им се радваме. Преди години имах Пежо 505 2.3Д и си мечтаех да е 2.2 Турбо инжекция и да има някакви екстри. Ако беше взел от мен тези 200-300 лв щеше да има още един доволен, освен теб. Малко след това от обява "на части" си купих Гренада'78 преди да бъде разглобена и имах страхотни преживявания с нея.
Идеята на всички глупости по-горе е, че не трябва да се взимат бързи решения и целта на сбирки (форуми) като нашия е да не се случват  такива неща като с една от последните в България Шкоди-линейки и разни други уж безинтересни инженерни творения.
PEASE
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Април 03, 2011, 09:40:38
Отговор #36

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Двете Фиатчета 126, които бяха купени пак от Кирчо предполагам и те там са отишле. В същият пункт.
 Обяснението за тях беше, че са закупени от мераклии, които обаче много не ползвали компютър. :-X
http://forum.126p.info/viewtopic.php?f=19&t=1956
Реставрация и ''лек тунинг'' ...и НАДИН.
Дано не е така и да са спасени поне те, защото и тях ги няма много по нашите улици.
Кофти завършек на проектите >:(
Тъпа работа, но е хубаво всеки преди да започне с такива неща да си направи разчет на възможностите и да е наясно със себе си. Изненади винаги ще има. Важното  е желанието и постоянството  в тази работа.
Решението за покупко продажбата на колиците си е изцяло на Кирчо, но не може да имаш претенции за "реставратор",, за човек обичащ старите коли, и да ходиш всъщото време да предаваш коли към които си загубил интерес.


Единият Фиат беше толкова изгнил, че буквално се счупи на две ,буквално беше изгнил на всякъде.
А червеният ми се счупиха държачите на предният ресйор и колата се сгъна ,да не говорим ,че и тя беше невероятно изгнила. Получи се огромен проблем с документите и едни пичове ги взеха.
П.С. Не си вадите заключения преди да знаете цялата история!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Април 03, 2011, 09:59:59
Отговор #37

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Аз съм си клоши от всякъде и всичко евтино го купувам с надеждата ,че ще улуча нещо запазано, както други хора разправят.
Е при мен нямаше такъв късмет.Фиата го махнах първо ,че нямаше много ретрто стойност второ ,че беше тотална гробница 3 то доста не красиви неща ми се наприказваха за Полските фиати и някой от тях се оказаха вярни. Шкодата ме е много яд ,че я продадох но ,какво мога да направя няма техниката ,няма никой който да помогне поне малко а такъв огромен бус ,който е тотално изгнил сам човек с малко опит като заваряване как да изкъри?
Трабанта е първата ми цялостна реставрация (разглобяване тотал,кърпене тотал,боядисване,интериор,двигател,окачване)
и се оказа ,че съм най-младият ,който се знае  ,че съм направил цялостна реставрация на такъв автомобил.За това ме даваха и по телевизии по вестници и т.н.т.
Сега се радвам ,че разчистих малко гълъбарниците и си останах само с Трабанта и чакам дълго чаканата ми мечта да стане реалност .Така ще мога да и дам 100% от вниманието и труда си за да я направя кукличка.
Има едно готино нещо от тези всички от мен продадени коли ,всяка една от тях с нейните проблеми ме научи на страшно много нови неща, който сега прилагам така,че не е било напразно .Вече имам достатъчно събран опит да започна грандиозният проект!

П.С. Никога не съм хвърлял кола или мотор на вторични!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Април 03, 2011, 15:55:36
Отговор #38

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Въпреки че във форума има доста по-добре запознати от мен по въпроса за въздухарите искам все пак да те питам, знаеш ли как стои въпроса с ръждата при тези коли, къде са им слабите места какво трябва да гледаш  ??? Запознат ли си как се прави ремонт на боксеров двигател  ??? И да питам като нямаш инструмент и техника костенурката с какво ще я стегнеш  ??? с нитачката ли. Направи си груба сметка колко ще ти излезе един ремонт на автомобила с боята и ми кажи можеш ли да се справиш с парите, при положение, че се чудиш как да купиш кола за 600лв. и пак ги нямаш. Ако беше толкова лесно да се реставрират коли аз щях да имам до сега поне 50 ама уви нямам и не стават така бързо.

Април 03, 2011, 22:11:41
Отговор #39

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колега от дълги години се интересувам от тези коли нищо ,че нямам много добре им знам къде гният ,всичките им слаби места им знам къде са .Имам вече приятел ,който се занимава с костенурки той ми е показвал много неща и е готов да помага като разбра ,че най-накрая ще купя .Колега много добре съм запознат с боксеровите двигатели имам бол книги и информация за тях много добре знам за какво се захващам и мисля, че ще се справя .За тази кола си заслужава всяко усилие и търся усилено, почти съм намерил вече !Да не пропускаме факта ,че има достъп до огромен запас с части, който е на мое разположение.
Колега не ми харесва отношението ти . ;)

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.