Автор Тема: Skoda 1203 Реставрация (Една от последните в България)  (Прочетена 26141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2011, 00:19:18
Отговор #40

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Не се сърди ама ме хвана яд за буса. Аз те виждам че си ентусиаст "вриш и кипиш" ама то само с мерак не става и съм сигурен, че го знаеш. Но се чудя защо се хвърляш в приключения и не ги довършваш до край. Единственото за което те оправдавам е че буса нямаше каквито и да било документи, а са правени някакви каши. Ама гледам, че колегите пишат за фиатчета и ме стана яд. Ти имаш достъп до части, но дали ще ти стигнат парите да си довършиш проекта до край. По моите коли има много работа   и се лишавам от какво ли не за да харча пари по тях и знам, че всичко върви едвам едвам, а все пак работя, а ти как ще се справиш не знам. Да има магазин за костенурка всичко ти се доставя в пакетче ново, но съм запознат и с цените и не знам как ще успееш.

Април 04, 2011, 12:15:13
Отговор #41

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Не го нападайте така момчето, колеги! Сигурен съм, че към всяка една вехтория е имал единствено доброто желание да направи нещо от нея. Не е лесно за момче на 16г да намери пари и подкрепа от някой за да се занимава с тия неща. Като цяло одобрявам това, което прави той -  сам се учи на много неща и съм сигурен, че много скоро ще скове нещо добро. Все пак да не забравяме, че повечето от неговите съученици вероятно не стават от компютъра, висят по чалга кръчмите или се занимават с някакви други идиотщини. Той е тръгнал по един труден, но верен според мен път. Лошото при него е, че му се иска от всичко, а явно не винаги си дава сметка кое колко ще му струва като финанси (времето и трудът съм сигурен, че не го плашат). Кире, малко импулсивно го даваш - не ми се сърди. И аз съм така, честно казано де :) Но наистина преди да си купиш нещо - драсни си на едно листче минимума от бюджет, който ще ти трябва, в случай, че не ти излезнат непредвидени разходи. Мисля, че това ще ти спести известни главоболия. Всички искаме да спасим всичката стара техника на света и да я направим, ама за съжаление няма как да стане. Особено пък ако си със съвсем ограничен бюджет.
Колкото до другите мнения на колегите - то е лесно да се критикува. Киро я даде Шкодата с желанието да я вземе някой фен. Киро е бил наясно, че на скрап ще и вземе повече. Ако някой е искал да я вземе - защо не я е купил? 300лв? Смешни пари. За някой може би са смешни, но за Киро това може да са 300тата лева, които го делят от някаква си мечта. Върнете назад във времето и си помислете какви сте ги вършили вие на 16г :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 04, 2011, 23:00:41
Отговор #42

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не знам какво сте заревали за тоя бус? Като толкова изкахте да го спасите от пресата що не извадихте 300лв и го спасете пък после го продавайте на фенове? И Мен ми е болно,че е унищожен рядко срещан автомобил но не мога да съдя никой за постъпките Му, след като не мога да намеря решение на проблема Му по по-добър начин.Защо никой не извади"смешните"300лв както казва колегата DMS а всеки дава акъл и сипе укори? А в същото време групата от София не е никак малка и съм сигурен,че болшинството сте виждали това дете(дете за Мен защото сина Ми е на 21) само на екрана на ТВ-то.И наместо да му помогнете и посъветвате на място кое как да направи и от къде да почне защото така проектите Му щяха да имат по-голям шанс за живот Вие си седите удобно в къщи и пишете глупости как поредния страхотен автомобил изчезва в Надин, защото така е най-лесно и на никой нищо не му струва.Преди да плюете по някой Му дайте решение на проблема.В противен случай всичко е празни приказки и нищо друго.
 
« Последна редакция: Април 04, 2011, 23:09:48 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 04, 2011, 23:30:57
Отговор #43

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Вярно е, че всеки прави и струва, както сметне за добре, но:

... целта на сбирки (форуми) като нашия е да не се случват  такива неща...

... и за това не ни е безразлично.

А това, че: "колата е спасена от един голям фен, ура-а-а", и след час влиза в транжорната... Да не коментираме!

Тук никой на никого не е длъжен. Сбрали сме се да се учим един от друг, разбира се и от грешките,
да се радваме на успехите другарчето, да помагаме, ако можем... От историята всеки да си направи изводи.

Да сме живи и здрави, да си бутаме проектите напред, да се събираме, да разтягаме локуми и да джвакаме бири...
Всички тенекии не можем да спасим, но поне се надяваме да са повече.

Мир вам!

 :P
« Последна редакция: Април 04, 2011, 23:34:53 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 05, 2011, 19:36:33
Отговор #44

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много собственици смени тоя бус и много "велики" идеи и проекти се изписаха за него по форумите... и може би точно в това е проблема! Ако не беше се случило всичко това, вероятно все още щеше да се саморазпада в Пловдив или просто тихомълком да го приберат от тамошните вторични. А на Киро и на тези, през чиито ръце мина преди него мога да кажа само едно - с припев от популярна песничка отпреди 20 г, когато повечето от тях дори не са били родени: "...първо скочи и едва тогава ХОП кажи!". Не случайно засега се въздържам да пусна тема за една наистина МНОГО ценна Шкода, чиято реставрация започнах преди повече от 3 г, но поради ред причини /включително кризата/ в момента работата по нея буксува на етап почти завършен двигател, а купето е тотално разчаркано и мнато на песъкоструй. Много се надявам това лято да намеря средства и сподвижници, за да подновя работата и чак когато стигна до някакъв по-напреднал етап бих си позволил да се похваля в съответните форуми с тема, озаглавена примерно "Реставрация и лек тунинг на..." :)

п.п. не искам да обиждам никого, евала за ентусиазма на тия младежи, но наистина писането в специализирани форуми като този изисква малко повече отговорност, не е като да се хвалиш пред поредната мацка, забърсана в чата.
« Последна редакция: Април 05, 2011, 19:45:07 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 05, 2011, 23:12:56
Отговор #45

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Не знам към кой се  обръщаш или май не си допрочел темата ,но това го намирам за обидно и просташко !
Това което си изложил за факти са пълни лай*на ''да забърсвам момичета с изгнил бус,Трабант,Вартбург''това е много обидно и не отива на човек с изградена репутация!!
Мисля, че не съм стигнал до ниво на масово унижение , че съм махнал бус, който се оказа  не по мойте възможности и беше перфектно прикрит и никой от предишните собственици не каза ,че е такъв. Не искам да бъда обвиняван ,че се оказа че буса е тотална гробница ,почти непосилна на реставрация особено без техника !
Ама май наистина трябваше да се направя на г*з и да го върна на вторични и да си взема аз парите ,ама буквално го подарих за 300 лева но до сега май само 1,2-ма го забелязаха това ,не иска признание или похвали .Просто постъпих като почитател, самонавивах се да го върна но така и не ми стигна кураж. Всеки гледа да критикува работата ,както виждате не е като да не съм се опитал !
Пробвах ,този бус ми отключи възможност да си сбъдна детската мечта, която е вече на дни разстояние .

Моля обидите и критиките да останат за вкъщи ,тези който не са подкрепили това което направих и се дразнят прост да не пишат !
Извинявам се за думи ,който използвах но ми писна да чета  критики.
Мисля че темата е за ключ ,защото има анонимни хора ,който четат тези теми и после изопачават факти и ме изкарват идиот !!!!
Не искам да храня такива същества ,защото ми омразна да се занимавам .
Извинявам се ако съм наранил някой но все пак всичко си има граници!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Април 05, 2011, 23:43:59
Отговор #46

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Момчета моля придържайте се към темата. Какви са тези дразги ,какво е това чудо.Тук сме да си помагаме ,не да гледаме в чуждата паница и да обсъждаме възможностите на другите и да им казваме какво да правят. И аз съм бил на 16години и аз имам няколко коли отишли за скрап ,но и при мен парите от тях отидоха при един много по-хубав и лачен проект ,за което не съжалявам. Автора поиска да затворя темата и чак когато има някакво развитие за пускане да я отключа?
« Последна редакция: Април 05, 2011, 23:49:14 от Gigabyte »

Април 19, 2011, 13:41:20
Отговор #47

Неактивен zdravcho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
MNOGO 6TE SAM BLAGODAREN AKO NQKOI MI POMOGNE DA SI KUPQ- NAMERQ PERKA ZA OHLAJDANETO NA SKODA LINEIKA 1203 AKO NQKOI MOJE DA MI BADE POLEZEN MOLQ NAPI6ETE MI BLAGODARQ PREDVARITELNO

Много ще съм благодарен ако някой ми помогне да си купя - намеря перка за охлаждането на Шкода Линейка 1203. Ако някой може да ми бъде полезен моля напишете ми.
Благодаря предварително.

Колега, добре дошъл!
Ако обичаш, пиши на кирилица в този форум.
Speeder
« Последна редакция: Април 19, 2011, 13:51:16 от Speeder »

Април 21, 2011, 00:10:33
Отговор #48

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Скоро тук се продаде цяла такава. Още доста заминаха на вторични суровини. Но, можеш да разгледаш форума и да издириш разни хора, които имат съответните части. Сигурен съм, че ще ти окажат помощ, ако не с части, то с упътване към места с такива. В прочем, какво му е специфичното на този вентилатор?

Април 24, 2011, 09:20:19
Отговор #49

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Вчера като пътувах с влака от София към червен бряг видях една зелена 1203. Колата беше до някаква сграда в дясно на жп линиите по посока Своге. На около 500м от самата цетранлна гара.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9