Автор Тема: Mercedes W123 coupe - какво включва AMG пакетът?  (Прочетена 4542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2016, 11:43:28
Прочетена 4542 пъти

Неактивен Stoqnov

  • Публикации: 28
   Първо --- Поздрави на всички любители на старите автомобили,,, а второ - директно на въпросите  :) .  Ще съм благодарен, ако някой имащ понятие се включи и хвърли светлина. Това мисля, би било полезно на много хора.

  1.  Какво включва AMG пакета /външно/ при 123 - ката?
  2.  Има ли, както при БМВ-тата примерно/"М-пакет"/ - само външен пакет, който допълнително се е слагал на W123 /Брони, прагове и т.н./
  3.  Има ли ментета на тея допълнителни прагчета, престилки и каквото още там има?
  4.  Ако евентуално има  тайвански, корейски, или там някакви други "дръпнати" , "шано" или просто подобни такива добавки, които може да се поръчат от България,, някаква връзка с магазин, или доставчик? 
« Последна редакция: Юли 06, 2016, 11:46:21 от dido1903 »

Юли 05, 2016, 16:56:06
Отговор #1

Неактивен Stoqnov

  • Публикации: 28
 Никой ли няма информация за Мерцедес 123 ? Направо не е истина, в ретро форум никой да не знае нищо за Мерцедес...
Ако трябва ще си платя за информацията, щом не се дава безплатно. Ще бъда благодарен ако ме упътите към верният човек, на който да задам въпросите си, или някой от знаещите ако прати телефон за връзка. Гарантирам анонимност, нито ще кажа кой е, нито какво ми струва.

Юли 05, 2016, 17:57:16
Отговор #2

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Инфо има много, стига да потърсиш повечко
 AMG пакет - брони или само добавки, прагове и спойлер за задния капак
 AMG пружини, амортисьори, диф,  джанти -AMG,RIAL и други от сорта
 AMG интериорни добавки -волани, озвучаване, конзоли, дървени покрития,топката на скоростите, RECARO седалки и още много дреболии
 И най важното - силовия тунинг
 най вече M117,  V8, монтиран и настроен с цялата периферия, както и автоматик за този мотор или супер рядката ръчна AMG 5-степенна кутия
 Или доработи на 280 бензин, валове, колектори, глава и генерация, както и хромирани накрайници разбира се.........
  доста неща има по темата и ако нещо конкретно те интересува - питай

Юли 05, 2016, 18:29:59
Отговор #3

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Информация за 123 има в изобилие. Google помага доста.

Сега, конкретно по питането.

АМГ доработки:

Аеродинамика:

- Преден спойлер - добавка вариант 1 без уши към калниците - стъклопласт.

- Преден спойлер - добавка вариант 2 с уши към калниците - пластмаса - пройзводство на Vestatec за AMG.

- Преден спойлер - цяла броня с уши към калниците - стъклопласт - тази броня е невъзможно да се намери. Пройзведена само в няколко бройки.

- Спойлер багажник - седан.

- Спойлер багажник - комби.

- Прагове - има съклопласт и пластмаса.

- Добавка задна броня - има съклопласт и пластмаса.

- АMG емблема за задния капак.


Двигател:

280Е М110

- 1 Степен - 10-15 коня

- 2 Степен - 25-30 коня

- 3 Степен - 40-45 коня

500CE M117

- Има само един произведен автомобил - 5.0 276 коня


Изпускателна система

- Производство на Sebring за АMG - крайно и средно гърне.


Салон

- Седалки Recaro - CS

- Километраж разграфен до 300км/ч.

- Волан - Italvolanti Indianapolis Corsa

- Волан - Atiwe Silberfeil

- Кожени кори по вратите с дизайн по желание на клиента.

- Елементи от дърво по желание на клиента.

- Стелки с лого АМГ или желан от клиента надпис.

- Гравиран скоростен лост.

Като цяло е можело да си избираш доста неща стига да може да си платиш. Има доста шеги по въпроса за името AMG - All Money Gone  ;D


Окачване

- Спортни пружини и амортисьори - Bilstein - снижаване с 20 до 40мм.


Джанти:

- Метални - 14х6.5

- Алуминиеви AMG производствo на ATS - 15х7, 16х8, 16х9


АМГ не са правили никога алуминиеви педали, или прагове при влизане на вратите! Копия и истории има много.





Юли 05, 2016, 19:34:35
Отговор #4

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
За M117 съм виждал много повече от един в 123,но дали е излязъл така от AMG или после е монтиран не мога да споря
 А за джанти - преди Пента, AMG предлагат RIAL в брошурите си
 

Юли 06, 2016, 12:07:01
Отговор #5

Неактивен Stoqnov

  • Публикации: 28
Благодаря Ви, момчета.
От днес вече имам волан - "италволанти", състояние - без коментар, направо трагично, някой измислен майстор се е мъчил да го претапицира и се е оакал яко. Ще му трябва най - вероятно и фланец. Поне металната част е права и здрава, средашната част е читава, с оригиналната кожа. Спойлер на задният капак ми изглежда някак си неестествено за тази кола. Може би греша, но ще го пропусна. Помогнете да намерим добавки за под броните и прагове. Може да са  начупени или ментета, имам майстор - вълшебник в запояването на пластмаси и смоли, както  и в придаване на добър вид. Рекоро салона ще е на по- късен етап, ако почне да се прави колата цялостно от вътре.
Благодаря Ви още веднъж. Не съм много на "ти" с компютрите, даже ми е трудно да вляза във форума от телефона,, помащ в намирането на тези неща е добре дошла.

Юли 07, 2016, 02:27:59
Отговор #6

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Не искам да те отчайвам, но трябва да си реалист, или голям, найстина голям късметлия, да откриеш тия неща оригинални и да може да си ги позволиш.

- Седалки 2бр - минимум 1000 евро.

- Споилер преден 500 плюс евро.

- Заден и прагове...

Има и реплики. Цял комплект от Украйна плюс доставка ще е 1000лв.

http://olx.ua/obyavlenie/amg-amg-mersedes-123-obves-tyuning-amg-123-IDfeINS.html#a9c86bf6c5

Kомплекта е съкломат. Ок е  ;)






Юли 07, 2016, 07:24:08
Отговор #7

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Седалки мога да ти предложа и аз, избор голям
 Някоя друга джанта също
 Но както казва колегата, външен пакет най добре да си вземеш реплика комплект, и се надявай да го монтираш без много препавяне

Март 28, 2018, 15:59:26
Отговор #8

Неактивен Stoqnov

  • Публикации: 28
  Момчета, тъй като АМГ пакет от смола няма да монтирам в никакъв случай - без значение на моя, или на чужда кола , ще се наложи да се търси братче на тази броня -  "Зендер".
  Знам, че има доста хора от тук присъстващите в групата, които са закътали по нещо в тавани и мазета. Та, ако не е някакъв голям проблем - ударете едно рамо със задна добавка или прагове. Ако не Ви се продава -Мога да дам на бартер не по-малко атрактивни неща, но за БМВ-та , същите набори