Автор Тема: Volvo Amazon 121 1966  (Прочетена 44698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2018, 09:03:53
Отговор #90

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Тъй като едва ли ще товариш дъски и цимент,или а 3 балансьорки до 55кг или... някакви алтернативни по-ниски пружини. Нямам представа обачве как се смятат.Сигурно ако имаш данните на твоите пружини може по някой калкулатор да сложиш други, а тези да си ги пазиш за оригинален вид евентуално. Красива е и така колата , зависи колко те дразни. Аз на моите коли отначало не ми се искаше да бутам пружини, после сложих на сааба и нба бежовото бмв и много ми харесва.  :))
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Ноември 16, 2018, 22:34:34
Отговор #91

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
baiivan дай малко на по-простичко (едвам избутах гимазия едно време), моля. Та какво имаш предвид под - "Сигурно ако имаш данните на твоите пружини може по някой калкулатор да сложиш други"...

Аз имам адреса-телефон на фирмата от която съм ги закупил. Ta какво трява да ги попитам и какви данни да изискам от тях? И какъв калкулатор имаш предвид (нали не е Елка или Casio)? Мисля да купя едни и да пробвам как ще изглежда Volvo-то, а както казваш ти: Тези ги запазвам.

Предупредиха ме да НЕ ги режа (напр. с ножовка), защото се променяла конфигурацията-конструкцията на съответната пружина. Тя била изчислена така и с промяната на тези параметри било опасно! Жалко, че няма готов Air Ride за този модел. Там сам може да си определяш височината.

Виждал съм свалени и изгеждат супер! В същото време нищо не се променя по конструкцията на автомобила и лесно може да се възтанови в оригиналния си вид. Така седи и въпроса с джантите (Защо тези? Защо пък НЕ!), само 5 болта се отвият и готово!

Благодаря ти предварително!
« Последна редакция: Ноември 17, 2018, 00:02:09 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 16, 2018, 23:13:45
Отговор #92

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Bogi на снимки изглежда(ше) добре, а сега още по-дoбре. Имам близо 1000 (хиляда) снимки от работата-реставрацията на автомобила. Повярвай ми наистина трябваше да се направи нещо (част снимки на стр. 1). Защото само след няколко години (НЕ 50 год.) положението щеше да е трагично, да не казвам плачевно!

Всичко това се дължеше на неправилните и лошо извършени ремонти до момента в който аз закупих автомобила. С промяната на цвета се постигна ефектът автомобила да изглежда “по-тежък, масивен“ и при наличието на оригиналния хром-никел по купето, а салона червен (ефект контраст) Volvo-то е още по-красиво с подчертани линии и форми!

При друг цвят всичко това щеше да се “изгуби“, особeнно както беше светло (California White). Това решение го взех, не като моя приумица, а след консултации с хора които се занимават с автомобили. В същото време Volvo са имали чено като модел през 1966 год. 

Живея в Швеция много дълги години. Ходил съм на срещи-събори за ретро автомобили (с над 4000 автомобила участници) и съм виждал всякакви изпълнения-конструкции на Volvo Amazon. От напълно оригилни, гарaжно запазени (без реставрации) до такива с двигатели по над 600 hp и Rat Look визия.

« Последна редакция: Ноември 16, 2018, 23:58:53 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 17, 2018, 01:06:43
Отговор #93

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Прибирай я под юргана че зимата почна, по улиците хвърлят сол  ;)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 18, 2018, 20:59:32
Отговор #94

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
CopyMan,

с 2 думи те тава ти треба.

http://www.skandix.de/en/spare-parts/suspension-steering/suspension/lowering-kit-progressive-30-mm/1010273/

Мисля че ще стане добре с -30мм
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Декември 31, 2018, 17:42:17
Отговор #95

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Весели Празници и Честита Нова Година на всички автомобилни любители!!!


Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Декември 31, 2018, 18:46:32
Отговор #96

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Жив и здрав баце, ЧНГ !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 10, 2019, 21:04:50
Отговор #97

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Живи и здрави! И много кеф с яките Волва!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 07, 2019, 17:44:02
Отговор #98

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Здравейте! Май е вече време и аз да закача няколко снимки от лятото на 2019 год.!?





« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 17:50:00 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 09, 2019, 01:29:50
Отговор #99

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Пусни и няколко в рубриката (за окото)  ;)
Там на морето сигурно окото ти е станало като на ИЖ фара ?
немец мръсен, бандит магистрален ...