Автор Тема: Български самоделни автомобили-Самавто  (Прочетена 14404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 23, 2018, 23:28:13
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
похвално, че е нашенска, ама е мега грозна и несъразмерна...

Да изкажа и аз моите мисли в подкрепа на колега и извън канона на безсмисленото опяване около тези творения .
Винаги съм бил отвратен и съм изпитвал безмерен срам от произведенията на нашенския "гений" областта на автомобилостроенето. За инженеринг да не говорим- полагането на стъклопластови коруби върху различни готови платформи е далеч от какъвто и да било инженерен подход. Ако има нещо оригинално , дето на мен ми бяга като информация, ще ми е интересно да го видя. Но съм песимист да ме изненада някой с информация.
Ясно ми е, живял съм в онази епоха и както казва Румбата като не те подкрепя чл 1 на Конституцията резултатите е трудно да бъдат приемливи. Но чак такова естетическо безсилие ... жалко е.
В този смисъл чисто фактологически може да се отбележат и да останат в историята няколкото жалки опита за четириколесно, но от моя гледна точка е срамна страница.
За соц периода става дума. Да не си помисли някой , че генерализирам. 

Август 24, 2018, 02:02:42
Отговор #21

Активен USfan

  • Публикации: 10840
Тук Борето е 300 % прав.
Имал сам все пак касмета 2 поредни лета- 1985 и 1986, да правиа Софии под водачеството на Вили Андреев. Доброволно кандидатствах 3а летни стажове при него, понеже, оште от 5 годишен си бех хардкор автомобилен ентусиаст.
Но, колкото бех трепетен да почна каросериен, пластик и прочее 3анаиат, толкова реалността след третиа ден и в двете години, бе студен душ.

Толкова глупаво конструмрани коли, и толкова некачествено направени (расбираемо, огромна част от екипа ни беха курсисти от Техникумите бе3 опит, като мен), сегашен човек трудно ноже да си представи.
3а гро3отата да не говорим.
Вили имаше чудно хубава жена. Лина се ка3ваше, ако добре помниа.
Бе в цеха на Софиите регулиарно идвашта, и строга,  O:-) но справедлива господарка с нас, курсистите и начинаешти автоработници.
Но, хваштането на такава Трофи супруга бе пика на Вили, дотам му се простираха естетическите постижениа.
Всеки негов естетски прииом иначе по отн. на дисаина на Софиите, бе тотален ди3астер.  :))
« Последна редакция: Август 24, 2018, 02:07:35 от USfan »

Август 24, 2018, 09:15:10
Отговор #22

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
С всичките ми уважения към труда и ентусиазма на хората, които са го мислили този ИКАР, ноооо .... на мен ми прилича на Франкенщайн между Капри и (летящ) унгарски кон, "подкован" с нещо опелско.

Август 24, 2018, 10:40:55
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Вили имаше чудно хубава жена. Лина се ка3ваше, ако добре помниа.
Бе в цеха на Софиите регулиарно идвашта, и строга,  O:-) но справедлива господарка с нас, курсистите и начинаешти автоработници.
Ех ти, палавник! :)) Ето защо си се задържал толкова дълго на стаж при Вили. Иначе и аз съм на 100% съгласен, че поне дизайнът трябваше да поверят на професионалист, па бил той и студент в Художествена академия, след като ще се правят изначале нови пластик калъпи. Да вземем за пример Мелкус, там челно стъкло и др. външни елементи са взети от Вартбург 353, а пък разликата в стила със София Б е огромна! Единственото попадение на Вили според мен е специфичния преден джам и капак, преливащ в същата форма. Впрочем готовите елементи, заети от конфекционни модели не са патент само за соц-а, ами и реномирани марки, като Астън и разните италиански и швейцарски тунинг майстори примерно масово използват фарове и стопове от серийни седани, които невинаги се връзват особено сполучливо с цялостната линия. В тази връзка, вероятно надписът Икар на предната маска е просто наполовина изразана табелка от автобус Икарус :)
« Последна редакция: Август 24, 2018, 10:44:32 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 27, 2018, 22:39:57
Отговор #24

Активен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Е,ти какво очакваш .... самотен инженер/конструктор неподкрепен от "ПАРТИЯТА" защото творението му напомня дизайна на разпадащият се капитализъм?!
Ако приличаше на Волга или Москвич можеше и да има бъдеще ....

Именно, че не е зависел от никого, освен собствения си талант, личното виждан....... така или иначе се прави нещо, не е като да не е виждал дизайн на западни, че дори и на презокеански автомобили в ония години, според мен е можело да бъде нещо уникално, но както някой нагоре писа, няма известна БГ самоделка, реплика или къса серия автомобил, която да прилича на нещо.... все едно е пуснал в казана със супа 10 продукта, ама грешните, и е станало едно голямо нищо.

Януари 25, 2019, 14:55:16
Отговор #25

Активен USfan

  • Публикации: 10840
Да обновим темата с малко актуални самоделки.
Понеже не са Син-овете дори и реално дребносериини, макар да са добре проектирани и направени, ги слагам тук.
Та, малко между капките мина по медиите, представиането на новите електрически Син с1 и л1, в м. Септемри 2018 год, в НДК.
Ето малко снимки от представиането.
Копнах ги от моиа стар по3нат, екс-профи в рали спорта в 80-те год, Владо Илиев, които е и башата на ралишампиона Митко.

Човека на снимките с традиционно при него, шарено облекло,  :)) е конструктора Росен Даскалов.

https://auto.offnews.bg/news/Novini_1/Predstaviha-novite-balgarski-elektromobili-na-Sin-Cars_32959.html



« Последна редакция: Януари 25, 2019, 14:59:40 от USfan »